passat b5. 5 1.9tdi131hp вакуум помпа

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Passat b5. 5
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 18:27
Автомобил:
Двигател:

passat b5. 5 1.9tdi131hp вакуум помпа

Мнениеот Passat b5. 5 » Вто 02 фев 2021 20:40


Здравейте колеги от скоро време съм собственик на Vw passat b5. 5 1.9tdi131hp днес пътувах за софия след като се прибрах реших да се отбия във бензиностанция да заредя дизел и така де заредих си аз запалих колата и тръгнах обаче изведнъж колата изгуби мощност турбото работи нямаше нито черен пушек нищо нямаше само дето колата нямаше мощност веднага отидох при майстор обясних му какво се случи и той със някакъв уред измери вакума и след това ми каза че е вакум помпа някой имал ли е същия проблем и кой е въпросна помпа ще съм благодарен ако някой ме упътва за въпросната вакум помпа




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: passat b5. 5 1.9tdi131hp вакуум помпа

Мнениеот valiosport » Вто 02 фев 2021 23:08


Тандем помпа човече, тандем. Хем горивна, хем вакумна.
Ако е тандем помпата и спирачки няма да имаш.
Първото което трябва да смениш е монтьора, след това помпата ти се пада Отзад под чистачките, Дефакто е отдясно като застанеш с лице към двигатела. След това отиваш от другата страна на коша и се вижда един голям черен маркуч който излиза от вакум помпата, хващаш щуцера и пробваш да го клатиш дали мърда. Ако мърда се вади маркуча обезмаслява се щуцера и се залепва с течен метал на поксипол. Може да мърда и пак да има вакум. След това малко зад голямото маркуче има едно тройниче на което се слага маркуч 3,5мм за всички вакуми по колата, ЕГР, турбо, клапа и т. н. Там е възможно да се е извадил, щото ако проблема е в помпата педала се втвърдява все едно спираш на изгасен двигател. За мен по вероятния проблем е някой вакум маркуч или самия актуатор на турбото


Passat b5. 5
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 18:27
Автомобил:
Двигател:

Re: passat b5. 5 1.9tdi131hp вакуум помпа

Мнениеот Passat b5. 5 » Сря 03 фев 2021 4:39


Със спирачките нямам проблем. Колата си върви и турбото се чува че работи казано по простичко (свири) само дето незнам защо не се включва за тия неща които си изброил може ли някакви снимки да ги видя благодаря предварително
Videoframe_20210203_142805_com.huawei.himovie.overseas.jpg

Колега за това нещо ли става въпрос защоти остави мърдането даже без проблем се върти


kukata_pasat
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: passat b5. 5 1.9tdi131hp вакуум помпа

Мнениеот kukata_pasat » Чет 11 фев 2021 20:07


Да точно този щуцер е имал предвид колегата Вальо.Щом мърда и се върти обезмасли изчисти и залепи с поксипол.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: iwan33 и 181 госта