Ибиза - 1.9 TDI 110к.с ASV - какви вакуум маркучи

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Ибиза - 1.9 TDI 110к.с ASV - какви вакуум маркучи

Мнениеот viper_speed » Съб 13 мар 2021 11:31


Привет колеги,
Искам да сменя вакуум маркучите на мойта ибиза 1.9 TDI 110кс., тъй като са стари а и често пъти е подменян някой сцепен с каквото имам под ръка.
Бихте ли ме орянтирали за размера и дължината, тъй като прочетох различия от сорта на 3мм / 3.2мм / 4мм както и за по-големия от 4мм,5мм и 6мм..
Няма как да премеря мойте, тъй като вече нямам идея кой е с оригинален размер и кой не. Също така ако на дадено място съм за 5мм а аз вмомента съм сложил 4мм, ще окаже ли влияние ?

Споделете и мнения какви маркучи да ползвам - силиконови или някакви gates с оплетка или?




kukata_pasat
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Ибиза - 1.9 TDI 110к.с ASV - какви вакуум маркучи

Мнениеот kukata_pasat » Съб 13 мар 2021 14:34


Добра идея е да ги подмениш.Аз и на старата и на по новата си ги подмених да нямам ядове като размери 2.5метра 3 ММ и 1.5 метра 4 ММ сложих ( доколкото си спомням) не е проблем да са по тесни важното е да влизат плътно.Сменяш ги един по един за да ги объркаш сваляш стария мерил режеш и слагаш и така един по един.Сменяй ги на по топъл мотор за да са меки иначе можеш да скъсаш някой щуцер.Вземи си маркучи без оплетки за да личи ако се сцепи някой.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта