VW Golf 5 1.9 TDI 105 к.с. - на таблото постоянно свети лапмата на подгревните свещи

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Red_devil
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 11 мар 2021 9:39
Автомобил:
Двигател:

VW Golf 5 1.9 TDI 105 к.с. - на таблото постоянно свети лапмата на подгревните свещи

Мнениеот Red_devil » Сря 17 мар 2021 14:24


Здравейте,

От няколко дни съм горд собственик на този автомобил. Но сега излезна доста сериозен проблем.....Ходовата част е перфектна, но имам проблем с електрониката. Колата е обслужвана редовно, но въпреки това на таблото постоянно свети лапмата на подгревните свещи. Преди мен колата е вкарвана няколко пъти за това в сервиз - сменени подгревни свещи, сменена стоп машинка, сменени - съединител и спирачка, но индикацията продължава да си свети на таблото. Сега когато аз я купих и я вкарах в сервиз за да ми вършат мултимедията, защото е спряна заради харчене на ток, се оказа, че колата е била с десен вола?!?! И е вкарана ударена в България от Белгия и явно тук е "ремонтирана" и всички кабеляци са вързани супер зле каза майстора и са на късмет да не сдадат багажа.
Колата ми харесва и искам да си я карам, а не да я продавам.... Някой имал ли е такива проблеми с неговия автомобил и как го е оправил? Казаха ми, че ще трябва да се изкара всичко от нея и да се гледат кабеляците и да се търси проблема къде е от тях......това щяло да отнеме доста време, а самият ремонт нямало да бъде много скъп.




Потребителски аватар
papa franku
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 06 авг 2020 19:22
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 5 1.9 TDI 105 к.с. - на таблото постоянно свети лапмата на подгревните свещи

Мнениеот papa franku » Чет 18 мар 2021 20:13


Съчувствам ти, виж дали може да я продадеш тук за части, предполагам си я взел ефтино. Имай впредвид, че може да се окаже бездънна яма за пари, ако я продадеш с до 2000 загуба пак няма да е зле. Такива голфове има в бг колкото искаш, вземиси го от човек който го е карал поне няколко години и го прегледайте в сервиз преди това, няма да имаш после много главоболия. За мен най-разумното решение е да се отъвреш от колата и да си вземеш друга.

Иначе повечето мултимедии могат да се направят като изкараш ключа и да огасват. Моята като я сложих и за 1 вечер източи акомулатора. После си поиграх с кабелите и като дръпна ключа и тока и спира и акомулатора е щастлив.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Golf 5 1.9 TDI 105 к.с. - на таблото постоянно свети лапмата на подгревните свещи

Мнениеот tdi fen » Чет 18 мар 2021 23:16


трябва кадърен електротехник но това да оправи цялата инсталация според мен никак няма да е евтино


radoslavst
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 23 мар 2021 1:06
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 5 1.9 TDI 105 к.с. - на таблото постоянно свети лапмата на подгревните свещи

Мнениеот radoslavst » Пет 26 мар 2021 5:27


Всичко ми звучи доста техническо и мисля, че може дори да се оправи дори лесно, стига да го дадеш наистина на добър електротехник. Няколко пъти на мен ми се е случвало да изглежда все едно е някой голям проблем, но всъщност се оказва някаква слаба връзка в електрониката или маркуч който струва 5лв. Не знам от къде си но, около хасково познавам един техник, който никога не ме предавал. Оправял е лаптопи, телевизори, електроника по коли. Имаше едно bmw на едно приятелче, което не искаше да издаде никакъв звук, нито от коланите, нито от радио нито от таблото, но го оправи и за никакви пари. Ако се интересуваш, кажи ще дам номера. Иначе винаги е добре да се посъветваш с професионалисти, други от които съм доволен са ето тези сервизи, те са по цяла България и са си професионалисти във всяко едно отношение, да им се обадиш да ги питаш нещо, пак няма да те върнат според мен. :wink



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта