Когато загрее почва да прекъсва на празен ход - TOURAN AZV мотор

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kokosof
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 дек 2016 10:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: AZV

Когато загрее почва да прекъсва на празен ход - TOURAN AZV мотор

Мнениеот kokosof » Съб 20 мар 2021 18:22


Здравейте колеги. От близо година карам Туран 2,0 дизел 136 коня, серия AZV. Имам проблем със колата. Когато загрее почва да прекъсва на празен ход, все едно работи като на по-малко цилиндри. Ходих по майстори, който всеки е със собствено мнение. И във крайна сметка проблема си остана. А до момента сваляха дюзите - смениха гумички, пружинки, болтове който ги държът (не съм много запознат и затова пиша това, дето са ми казали майсторите). Центровката е направена. Турбото сваляха за да се прочисти. Нови кабели на дюзите. Сменен горивен филтър (за трети път). На диагностиката не дава никакви грешки. НО колата продължава да прекъсва като загрее. Загуба на мощност няма. Направи ми впечатление, че като пусна климатика това прекъсване изчезва, казах на майстора а неговият отговор беше "надали има някаква връзка".
Ще съм много благодарен ако някой може да ми даде съвет или в най-добрия случай конкретна причина за този проблем. Благодаря предварително.




TGA
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Когато загрее почва да прекъсва на празен ход - TOURAN AZV мотор

Мнениеот TGA » Пон 31 май 2021 20:45


Здрасти колега, случайно да имаш теч на нафта от тандем помпата? При мен мен имаше едно притрисане, колата си вървеше но не работеше равномерно. Отказах да го правя примирих се. Забелязах че, имам теч на нафта от помпата, след смана на ремонтен комплект и малко шлайфане на елементите с водна шкурка, теча спря и изненадващо за мен колата вече работи равномерно.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 231 госта