разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот tdi fen » Чет 25 мар 2021 21:20


здравейте какво ви е мнението за ресурса на разпръсквачите при тези двигатели,които вече са си на доста години и километри чудя се дали да не ги сменя може ли един разпръскваче на 20 години да е читав ?




Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот MamaMy » Чет 25 мар 2021 23:08


На колко милиона километра са? Факт е, че техния живот зависи от прекалено много фактори извън тях. Като почнеш от качеството на горивата, центровката на двигателя, стила на каране на шофьорите и още много други. Има примери и в двете крайности.


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот dani_94 » Пет 26 мар 2021 6:22


Няма как на 25 години и много хиляди километра, да впръсква като нов...

viewtopic.php?f=45&t=387324


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот tdi fen » Пет 26 мар 2021 11:40


ясно вероятно ще се сменят а новите трбва ли да се стендват или настройват ?


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот dani_94 » Пет 26 мар 2021 12:00


Разбира се, че трябва... Няма как да махнеш стария, да сложиш новият и всичко да е наред.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот samo_pechka » Пет 26 мар 2021 13:43


tdi fen написа:здравейте какво ви е мнението за ресурса на разпръсквачите при тези двигатели,които вече са си на доста години и километри чудя се дали да не ги сменя може ли един разпръскваче на 20 години да е читав ?

Оригиналните на Бош ( ОЕМ ) карат около 160к.км без промени. На около 220-260к.км са с до 20 бара надолу и са на границата за изхвърляне.
Ако е слагано редовно масло в нафтата още при 100-150 к.км и се продължава , спада е макс 10 бара при 250-280к.км, т.е. все още биват.
П.п. на моите двете АФН са в чудесно състояние. Мерил съм пилотното им и спада е минимален, разпръскването перфектно.
Преди да предприемеш покупка , занеси ги на стенд да ги проверят. Ако не сълзят , разпръскват добре с отсичане , не купувай нови.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот Водния дух1 » Пет 26 мар 2021 20:00


Не виждам,защо да ги сменяш ,ако мотора работи добре и не харчи повече гориво.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот Zinoto » Съб 27 мар 2021 17:46


Точно така, свалят се проверяват се и ако пръскат на мъгла изобщо не се занимаваш. Тези, които можеш да купиш ще те изкарат от 10 000 до 40 000 км. Сменял съм в практиката си предимно читави от морга, ако е читав сменяш и забравяш, всичко друго не изкарва докато я продадеш. Дори ако е паднало малко налягането на отваряне, примерно на 180 бара, но пръскат на мъгла и отсечено като изстрел не се занимаваш изобщо и няма да даваш да ти вдигат налягането! В повечето случаи помпата сдава багажа много преди разпръсквачите.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот cecoa1 » Съб 27 мар 2021 20:34


За мен лично това са едни от почти вечните неща в тоя мотор. Без някакви симптоми или проблеми, не виждам смисъл да се пипат.
От много мерак, може проверка и смяна на дифтунгите. Удобен случай е при свалени дюзи да се погледне и компресия, чисто информативно.


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот dani_94 » Нед 28 мар 2021 5:46


Zinoto написа: Тези, които можеш да купиш ще те изкарат от 10 000 до 40 000 км.


Хайде да те помоля да не се изказваш както винаги като ''кифладжия''. Сменил съм стотици за последните 15 години и някои са минали по над 300 - 400 000 км. и все още няма никакъв проблем :a045


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот Водния дух1 » Нед 28 мар 2021 8:06


Дани,знаем,че продаваш разпръсквачи,но съгласи се,че ,ако няма проблем,не е нужно да си го създаваме. Голфа ми е на 300 и кусур хиляди и не виждам да има отклонения от нормалната работа на дюзите (естествено ако се стендоват може и да покажат минимални отклонения),но засега не влияе.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот Zinoto » Нед 28 мар 2021 16:04


Айде да не влизаме в серия от квалификации след няколко годишно прекъсване, Дани! Имаш интерес да си продаваш китайските разпръсквачи, но това не значи да агитираш хората да сменят работещи части. Доста хора са ми са оплаквали след смяна от твоите "качествени" разпръсквачи и въобще от твоите услуги и повярвай ми никой не изкарал с тях и 1/4 от километрите, които си написал. Дори и сам не си вярваш на написаното, а тези коли, с роторните помпи практически изчезнаха и се чудиш как да си отикаш останалите бройки. И не си в занаята от 15 години, защото преди 15 години още не беше си купил първото дизелово ауди, което се чудеше как да му нагласиш милиграмите и питаше по форумите. И аз бях направил грешката да се съветвам с теб, но аз имах вече 15 годишен опит с дизелите преди да се регистрирам в този форум. Голямата разлика между теб и мен, е не че съм "кифладжия", а ти не си, а че на мен това, не ми е средство за препитание, а хоби и аз съм помогнал на стотици хора да си оправят колите по правилния начин с възможно най-малко средства, а ти от това се храниш. Няма нищо лошо в това, но да беше помислил за това какъв имидж градиш преди всичко!

П.п. Като твоите изкарват 300 000 км., колко ли изкарват заводските... :h020 в тоя ред на мисли защо да ги сменя човека? Може някой предишен собственик да ги е сменил, така че едни 300 000 докато навърти ...


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот dani_94 » Пон 29 мар 2021 6:44


Водния дух1 написа:Дани,знаем,че продаваш разпръсквачи,но съгласи се,че ,ако няма проблем,не е нужно да си го създаваме. Голфа ми е на 300 и кусур хиляди и не виждам да има отклонения от нормалната работа на дюзите (естествено ако се стендоват може и да покажат минимални отклонения),но засега не влияе.


Абсолютно съм съгласен, че не трябва да се сменят здрави части...

Zinoto написа:Айде да не влизаме в серия от квалификации след няколко годишно прекъсване, Дани! Имаш интерес да си продаваш китайските разпръсквачи, но това не значи да агитираш хората да сменят работещи части. Доста хора са ми са оплаквали след смяна от твоите "качествени" разпръсквачи и въобще от твоите услуги и повярвай ми никой не изкарал с тях и 1/4 от километрите, които си написал. Дори и сам не си вярваш на написаното, а тези коли, с роторните помпи практически изчезнаха и се чудиш как да си отикаш останалите бройки. И не си в занаята от 15 години, защото преди 15 години още не беше си купил първото дизелово ауди, което се чудеше как да му нагласиш милиграмите и питаше по форумите. И аз бях направил грешката да се съветвам с теб, но аз имах вече 15 годишен опит с дизелите преди да се регистрирам в този форум. Голямата разлика между теб и мен, е не че съм "кифладжия", а ти не си, а че на мен това, не ми е средство за препитание, а хоби и аз съм помогнал на стотици хора да си оправят колите по правилния начин с възможно най-малко средства, а ти от това се храниш. Няма нищо лошо в това, но да беше помислил за това какъв имидж градиш преди всичко!

П.п. Като твоите изкарват 300 000 км., колко ли изкарват заводските... :h020 в тоя ред на мисли защо да ги сменя човека? Може някой предишен собственик да ги е сменил, така че едни 300 000 докато навърти ...


Смешник :mhihi :icon_lol :11

Последна промяна от Pichaga на Пон 29 мар 2021 17:41, променено общо 1 път.
Причина: !


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот Zinoto » Пон 29 мар 2021 7:34


Много си нагъл, вместо да замълчиш ме принуждаваш да разкрия конкретен случай. Обажда ти се човек от форума и пита за проблем с паленето и пушеци. Пуснал си го по пързалката за разпръсквачи, стендоване и т.н. кажи ти конкретната сума за услугата, а може и да го питаме него?! Обажда ми се за второ мнение и аз му казвам реално нещата, че разпръсквачи се сменят последно. Пожелава да ме посети да видя все пак може ли да се направи нещо без сериозни разходи. Човека е ходил да му гласят милиграмите и центровката, но без резултат. Настроих му помпата както трябва, а не само милиграмите. Човека ми плати за услугата и на другия ден ми се обади доволен от паленето, пушенето и вървежа. Сега сигурно ще се изринеш от яд, че пак си изтървал клиент, но наистина не отричам, че си сменил доста разпръсквачи без да има нужда, както се казва "доста хора вече плакаха", а други даже и не са разбрали как са похарчили едни 300 - 400 лева без нужда.


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: разпръсквачи тди роторна помпа ресурс

Мнениеот dani_94 » Вто 30 мар 2021 6:33


Zinoto написа:Много си нагъл, вместо да замълчиш ме принуждаваш да разкрия конкретен случай. Обажда ти се човек от форума и пита за проблем с паленето и пушеци. Пуснал си го по пързалката за разпръсквачи, стендоване и т.н. кажи ти конкретната сума за услугата, а може и да го питаме него?! Обажда ми се за второ мнение и аз му казвам реално нещата, че разпръсквачи се сменят последно. Пожелава да ме посети да видя все пак може ли да се направи нещо без сериозни разходи. Човека е ходил да му гласят милиграмите и центровката, но без резултат. Настроих му помпата както трябва, а не само милиграмите. Човека ми плати за услугата и на другия ден ми се обади доволен от паленето, пушенето и вървежа. Сега сигурно ще се изринеш от яд, че пак си изтървал клиент, но наистина не отричам, че си сменил доста разпръсквачи без да има нужда, както се казва "доста хора вече плакаха", а други даже и не са разбрали как са похарчили едни 300 - 400 лева без нужда.


Казах ти че си смешник, ти продължаваш да се излагаш :mhihi :icon_lol :11 :mhihi :icon_lol :beat_butt2



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта