Проблем с двигателя Passat b5 1.9 tdi 90кс

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Проблем с двигателя Passat b5 1.9 tdi 90кс

Мнениеот cecoa1 » Чет 01 апр 2021 12:25


Ако са еднакви буксите, мисля, че ще стане.




Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с двигателя Passat b5 1.9 tdi 90кс

Мнениеот System_error » Чет 01 апр 2021 22:22


nekoii написа:На последната диагностика ми казаха че най-вероятно има стружки в помпата или е замърсена. Посъветваха ме вместо да се чисти тази направо да взема друга.

Не съм някакъв експерт, но "стружки в помпата или е замърсена" е едно и също нещо.
Второто изречение от цитата ми звучи като "Дано да клъвне тоя".
:smile Другата помпа дали на какъв хал ще е?
Първото, което бих направил е да видя кода на грешката от диагностиката. Очевидно има такава, след като са те напътили към помпа. После вече е лесно.

cecoa1 написа:Ако са еднакви буксите, мисля, че ще стане.

И аз така мисля. Мощността я докарват от дюзи (разпръсквачи) и турбини, най общо казано.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проблем с двигателя Passat b5 1.9 tdi 90кс

Мнениеот samo_pechka » Пет 02 апр 2021 10:37


System_error написа:.
Не съм някакъв експерт, но "стружки в помпата или е замърсена" е едно и също нещо.
..

За мен има разлика. Помпата механично може да е добре, но блока да е замърсен , След почистване може да мине много км преди пак да се появи като проблем. Замърсяването е предимно от горивото и в малка степен от помпа, дюзи.
Хубаво е да намерите начин да лепнете един як магнит от говорител или друг на гор.филтър. Така вероятността да се замърси ГНП намалява в пъти.
Замърсяването се установява лесно на лек наклон нагоре. Колата се кара на втора без газ. За момент се натиска педала на съединителя , без да се пипат други педали. За момент колата леко се изфорсирва и веднага след това спадат оборотите до ниските си. Това когато е наред ГНП. Замърсено ли е обаче, мотора задържа продължително оборотите си ( близо 1500-2000 об/мин ) и понякога дори си остават така до бутване на педала на газта.
Познава се и по леките промени в ниските обороти , но често този проблем се появява и от поизносено турбо или повишена картерна вентилация ( капки масло се засмукват и запалват ) .
Вече има ли стружки ( те са и по-едри ) значи работата е дебела и трябва ново ( друго ) ГНП . При разглобяване на ГНП се виждат проблемните зони .
Познава се много лесно , като има проблем при гасене най-вече. Понеже често полепват стружки по старт-стоп клапана и се затруднява малко или много затварянето му.
М/у другото има един начин за "почистване" без разглобяване , но не е много препоръчителен.

System_error написа:Първото, което бих направил е да видя кода на грешката от диагностиката

Не винаги излиза нещо . При замърсено ГНП най-много да излезе G149.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с двигателя Passat b5 1.9 tdi 90кс

Мнениеот System_error » Пет 02 апр 2021 10:45


А грешка 01268 за какво се отнася в такъв случай?
...Все пак не разбрахме, дали са видели грешка при диагностиката или не.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проблем с двигателя Passat b5 1.9 tdi 90кс

Мнениеот samo_pechka » Пет 02 апр 2021 11:24


Да и това . Бях изключил . Въпреки, че сещам се на една кола преди 7-8 години, може и малко повече да е било, не се оказа замърсено ГНП. Вече не се сещам какво беше, знам само, че беше сменяно ГНП и пак излизаше тая грешка. Имах съмнение за кабели, връзки, но колата отиде тоталка след случка и така и не разбрахме.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта