1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
mibvip
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 13:42
Автомобил:
Двигател:

1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот mibvip » Чет 06 май 2021 19:28


Привет колег, пиша с молба да изкажете мнение за лог файловете, които направих, тъй като моята драма със странна центровка, висок разход и леко спънат вървеж продължава.
Колата се замисля и трудно поема в началото. Разхода ми е към 9. Тези дни пътувах извънградско и ако има леко нанагорно, колата доста ограничава възможностите си.. Ако види наклон надоло иначе лети.. Нямам катализатор, премахнал съм ЕГР с рейс пайп. Тези дни смених всички вакуум маркучи. Турбото го продухах магистрално, тъй като забиваше, но вече всичко е точно. Даже онзи ден го чистих със спрей за фурни, та вече не влиза в авариен режим и днес реших да направя логовете. Допълвам (ако влияе на стойностите в лог файловете), че средното ми гърне все едно е минато с флекс и тръбите са разделени. (Ще го правя тези дни)
Стори ми се, че стойностите на дебитомера не са окей, но може и да греша в случай, че му влияе нещо от нещата, които съм споменал по-нагоре.


Ето ги и лог файловете: (Първия е правен на съвсем леко нанагорно, а втория е правен по същия път наобратно (леко нанадолно)
На 4-та предавка са правени от 1500-2000 - до 4000.
LOгG-01-003-010-011.xls
(32.5 KиБ) Свален 70 пъти

LOGnanadolno-01-003-010-011.xls
(28.5 KиБ) Свален 81 пъти




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот goppa » Чет 06 май 2021 19:59


Дебитомера не дава исканите стойности. За това няма тяга. Пробвай да го поЧистиш!


mibvip
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 13:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот mibvip » Пет 07 май 2021 11:13


Ще опитам и ще кача нов лог да видим станало ли е нещо. Иначе потърсих на няколко места спрейове за дебитомер ама не открих. Четох че в Ауто+ е имало някога някакъв CRC, та утре ще проверя и там, ако не ще пробвам с такъв за карбуратори.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот kukata_pasat » Съб 08 май 2021 15:37


MA_Pro_20_A50-550x550.jpg
MA_Pro_20_A50-550x550.jpg (40.89 KиБ) Видяна 1737 пъти

Този спрей върши работа специално за Дебитомера и маф сензори и е евтин 8 лв не забравяй да почистиш и маф сензора.


mibvip
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 13:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот mibvip » Пон 10 май 2021 20:08


Такаа, купих все пак въпросния толкова споменаван CRC спрей за дебитомери. Цената вече е 21.50 вместо 12лв за колкото се е купувало масово до преди 2г.
Свалих дебитомера, беше видимо мръсен (ще приложа снимка), направих му едно обилно напръскване, изчаках да изсъхне хубаво, след което напръсках 2-ри път. Последва ново чакане и монтаж. През това време си смених въздушния филтър, тъй като и той беше в окаяно състояние и дори се беше скъсал, а уж го бях сменял сравнително скоро. Направих нов тест драйф и колата беше същото мъртвило, но според ваг ком стойностите на дебитомера се бяха вдигнали с 50 единици г/д, но аз не го усетих.. Имах стар дебитомер, който преди доста години бях сменял мислейки си, че в него ми е проблема, та монтирах него без да го чиста без нищо. Колата придоби агресия и вече на 2-ра иска да превърта гуми. Та тествах го без да го чистя, след което и него си пръснах и тествах но при него нямаше разлика м/у почистен или непочистен. Стойностите си останаха същите. Та сега с него се родих, но все още ми липсва вървежа какъвто някога го помня ;д. Гледайки тези стойности подозирам, че и този дебитомер можеби не си върши работата като хората ? (ще приложа снимка). Та сега се чудя дали да търся още по-читав или единственото което ми куца е да се пипне ГНП центровката по-добре, чее както я направихме след смяна на гнп-то - е съмнителна.
Иначе въпросния МАФ сензор е там където влиза буксата за дебитомера? и нужно ли е да се разглоби и то, тъй като там видях че е със специален торкс и не съм го развивал.

Star-pochistenLOG-01-003-010-011.xls
(28.5 KиБ) Свален 50 пъти
(Нов лог със стария дебитомер)

s3.jpg
s2.jpg
s1.jpg
s4.jpg


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот tdi fen » Пон 10 май 2021 20:12


защо филтъра е толкова прегънат за тази кола ли е ? и е доста мръсен сменяй го по-често желателно е на 10 к км


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот goppa » Пон 10 май 2021 20:15


Ако си мил дебитомера заедно с корпуса си измил нищо. Мие се чувствителния елемент който е закрепен с 5то-лъчите торксове. Водят се torx TS.

Тоя филтър на колко време/км е? :horror


mibvip
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 13:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот mibvip » Вто 11 май 2021 13:14


tdi fen написа:защо филтъра е толкова прегънат за тази кола ли е ? и е доста мръсен сменяй го по-често желателно е на 10 к км


За тази кола е да. Аз съм го огънал да се види мръсотията вътре..


goppa написа:Ако си мил дебитомера заедно с корпуса си измил нищо. Мие се чувствителния елемент който е закрепен с 5то-лъчите торксове. Водят се torx TS.

Тоя филтър на колко време/км е? :horror


Ами не съм развивал торксовете, но пръсках по него и от 2-те страни на дебитомера. Той реално виси в средата и мислех, че не е нужно да се развива, понеже гледах и клипче на което така чистят.
Но щом казваш че не съм свършил основната работа, значи ще развия и ще видя какво има да се чисти, което не се вижда през дебитомера.

Относно филтъра -- не е на повече от 10к, ноо нямам кори отдолу ии явно се цапа повече..


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот megatronS » Вто 11 май 2021 14:14


Дебитомерът се мие със спрей за карбуратори (carburator cleaner) или спрей за миене на спирачки (brake cleaner). Пръска се директно без да се трие и се изпарява след секунди. Дебитомера, трябва да е насочен с измевателната част надолу, за да не влиза от спрея вътре в електрониката (въпреки, че е залята със смола, за да го предпазва). Ако измиването не помага в резултатите, друг разходомер, както и проверка на всичко около него за изтичане на въздух.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот kukata_pasat » Сря 12 май 2021 21:30


IMG_20200308_121531.jpg

Приятел прережи болчетата и ги направи за права отвертка след това свали и изчисти Дебитомера с спрея като хората с това пръскане през корпуса няма да стане само ще изхабим матеряла.


Потребителски аватар
samo ra4na na zavoite
Мнения: 883
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот samo ra4na na zavoite » Пет 21 май 2021 20:13


И от мен нещо. Турбото не ми харесва как се държи. Постоянно се колебае налягането. Прегледай и там нещата геометрия, вакуум, вакуумни маркучи, Н75.


mibvip
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 13:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот mibvip » Пет 21 май 2021 22:00


Мерси, че се включвате колеги. Изчистих дебитомера както казахте, като го разглобя ии вече като стойности дава по-добри данни и усезаемо е по-добре, но все пак вървежа със стария дебитомер ми харесва повече и пак си върнах него, като го почистих и него но нямах време и възможност да направя ЛОГ да видя дали и при него се е подобрило като данни нещо. Иначе при него не хващам разлика в поведението на колата.

Прилагам ЛОГ след като почистих дебитомера както трябва:
SledPoch.LOG-01-003-010-011.xls
(28 KиБ) Свален 32 пъти


samo ra4na na zavoite написа:И от мен нещо. Турбото не ми харесва как се държи. Постоянно се колебае налягането. Прегледай и там нещата геометрия, вакуум, вакуумни маркучи, Н75.


Геометрията ми се зацапва, но преди да пусна темата я бях продухал извънградско, след което бях приложил почистване със спрей.. Всички вакууми смених преди няма и месец. Н75 нямам идея как да проверя дали си върши работата в норми. Възможно ли е недостатъчно добра центровка на ГНП да оказва влияние на това което забелязваш като колебание в налягането на турбото?


Потребителски аватар
samo ra4na na zavoite
Мнения: 883
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот samo ra4na na zavoite » Пет 21 май 2021 22:38


Наляхането на турбото е пряко свързано с изгорелите газове, но се съмнявам горивото да пулсира и турбото да го следва. Потърси от приятел Н75 за проба.


mibvip
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 13:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот mibvip » Нед 23 май 2021 17:08


Ще потърся и Н75, но за сега поне съм сигурен че и в дебитомера има проблем. Сега изчистен бива, а и показателите от лога го показват, но е факт че колата се държеше по-добре със стария дебитомер който бях върнал. Лошото е че днес реших да разглобя и него да го изчистя и да си го сложа окончателно, но уви след почистването по-читавия дебитомер умря.. Не е пръскано в електрониката, не е пипано с ръце нищо, само и единствено съм пръскал. Изчаках да изсъхне всичко хубаво поне 50мин (въпреки че и 5 са достатачни) и така след като го закачих, в спряло положение показваше само 10 единици. Беше ми ясно че има проблем но си мислех да не е в буксата - уви не.. Потеглих ии колата не може да отлепи.. след 3к оборота леко се усети дръпване (дебитомера набива грешка и си докарва минималните 550 единици, та вървеж отново никакъв. Нямам идея какво стана с този дебитомер но е за кофата.

Та самия факт, че съм си видял колата по жива с друг дебитомер, ме навява на мисълта сега да си намеря друг, но нови са бая пара а стари пък я е читав я не..
Другото което ме притеснява е кофти центровка, тъй като мотора е шумен. На 4-ти канал исканото BTDC e 4, за разлика от останалите колеги на които им е 1.2 - 2 примерно. Милиграмите ми играят 3.4 - 4.4 и предполагам, че можеби трябва да ги намаля малко.Отделно ъгъла на запалване ми е 60% а не както съветват 2.8%. Всъщност това е линк към темата ми със данните от центровката в случай, че някой реши да погледне: viewtopic.php?f=24&t=486768

Та препоръчайте ми ако знаете и човек/сервиз в София, които разбира от правилна настройка на центровката, тъй като "майстори" са готови да ми е центроват и без компютър..

Чак накрая ще търся Н75, освен ако няма някакъв начин да проверя моя дали е читав.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: 1.9 TDI ASV 110кс - Разчитане на лог файл

Мнениеот powerade » Нед 23 май 2021 19:10


Клапана за ЕГР е почти същия, реалната разлика е вътре в диаметъра на буталцето, но ако клапана е ок, управлява турбината съвсем адекватно. Така че размени двата клапана за пробата. Иначе дебитомери има под път и над път, и нови вече има за по 60 лв примерно.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dangala, deqnak__ и 77 госта