Golf MK4 - странен звук от двигателя

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Golf MK4 - странен звук от двигателя

Мнениеот milionervzeleno » Сря 19 май 2021 19:42


Здравейте колеги от месец някъде колата започна да издава странен звук, който не мога да опиша точно и затова съм прикачил видео. С времето стана все по отчетлив и по- силен. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и може ли да ме насочи къде да търся проблема. Комплект ремък, ролки и водна помпа са сменяни преди около 20-25к км, маховика също тогава. Колата няма проблеми. Нито губи мощност, нито има проблем при превключване на предавки.

Линк към видеото: https://youtu.be/D88dLAKm178




powerade
Мнения: 1044
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 - странен звук от двигателя

Мнениеот powerade » Сря 19 май 2021 20:47


На пистовия ремък има доста ролки и лагери, дето не ги сменят при смяна на ангренаж. Освен това на мен ми дрънка на обтегач. Имаш ролка на обтегача, една пластмасова паразитна, лагери на алтернатор и лагера в климатика(това се тества като пуснеш климатика и ако изчезне, значи лагера на климатика е заминал). Ролките на пистовия ги има, евтини са, обтегача се продава само ролка, ама на 1 2 марки само. Ако решиш да провериш и сменяш, пиши да ти кажа откъде с отстъпка, да ти излезнат по 15 лв бройката


milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Re: Golf MK4 - странен звук от двигателя

Мнениеот milionervzeleno » Сря 19 май 2021 21:44


Ако е само от една ролка може ли да се смени само тя, или трябва комплект. Питам понеже бях споменал на майстора преди месец и ми вика мисли да сменяш комплект водна помпа, ролки, абе всичко. А доколкото съм наясно на ALH мотора частите дори с отстъпки си излизат скъпо.


powerade
Мнения: 1044
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 - странен звук от двигателя

Мнениеот powerade » Чет 20 май 2021 7:50


Ще ме прощаваш, ама като истински майстор да ти каже - ела ще я погледнем, че видим откъде шуми, той ти е казал, сменяме всичко (за да ти вземе парите) Ако ангренажния к-т е на 20-25хиляди и е сложен както трябва, всичко ще е като ново.
Според мен ако толкова няма други майстори в града ти, иди пак при него и му кажи ИЗРИЧНО - може ли да направим следното - сваляме пистовия ремък само и проверяваме ролките и лагерите един по един за луфтове и шумове. Даже може да запалиш колата БЕЗ пистовия ремък (не въртиш волана, че няма да имаш хидравлика) и ако шума го няма, търсите по всичко, закачено на пистовия ремък. Ако продължи да го има, тогава търсите другаде. А не директно сменяме всичко и газ.
Ти като идеш да ти правят кариес, всички зъби ли ти вадят и си слагаш чене????
Иначе може ако искаш не една ролка, ами и едно болче само да смениш, продават се и пооттделно.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта