Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Ed1215
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 22:56
Автомобил:
Двигател:

Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот Ed1215 » Вто 15 юни 2021 23:12


Привет на всички. Имам Passat b6 с код на мотора Бмп ,и мен не ме подмина проблема с всеизвестния шестограм ,светна ми лампата докато шофирам на дълъг път ,за съжаление нямаше отбивка и не спрях веднага. Оттам пътна помощ и право в сервиза. Двигателя е за ремонт ,надран колянов вал и съмнения за заминала помпа и турбо. Искам съвет от тези ,който са минали през това-заслужава ли си да се хващам с ремонта ,ориентировъчно какво им е излязло като сума. Предлагат ми и вариант със смяна на двигателя с друг,но се притеснявам дали ще попадна на читав двигател. П.С Предварително се извинявам ако темата не е за тук!




WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот WasteLand_TD » Сря 16 юни 2021 13:22


Здравей колега, минали сме по тоя път. Ако можеш си намери един читав двигател BMM(от голф/туран, мисля и шкода) без балансиращи валове. Трябва да минеш технотест, но е в пъти по-добър избор от BMP. ЕКУ-то без проблем запали BMM-а.
Добре че попаднахме на читав BMM на реални 170000км и до ден днешен държи, но си е филм смяната и то с неизвестен край.
Не знам колата ти в какво състояние е, но си направи сметката добре преди прожекцията, т.е. дали си струва гледането(влагането). Ако можеш да си го позволиш, я сменяй, много калпав модел с много болежки.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот drotomir » Сря 16 юни 2021 17:07


Ако няма превъртели биелни лагери защо не се намери вал нов или втора употреба , нови лагери , ремонт турбо и да се кара.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот tdi fen » Сря 16 юни 2021 17:15


ако намери bmm с документи защо да ремонтира неговият или да го заменя със същия


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот drotomir » Сря 16 юни 2021 17:43


Защото състоянието на другия мотор е незнайно , аз от морга съм вземал 3 мотора и трите за нищо не ставаха .


pe6o__
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 18:47
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Botevgrad

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот pe6o__ » Чет 17 юни 2021 5:49


А кога за последно е бил сменен шестограма?


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот morfei1 » Пет 18 юни 2021 10:20


Не забравяй, че трябва да рециклираш и балансиращия вал, който върти шестограма ако му е разбито леглото. Ако минеш на вариант ремонт на този мотор. Навремето ги правиха в ПРО СПЕЕД, цената беше поносима на фона на 2200+лева за нов комплект балансиращи валове. Там съм им пращал и го рециклираха доста качествено и надежно.

Обърнете внимание, как точно са зацепени балансиращите валове на колата, за да не влезнете в приключение след това, когато ги зацепвате!

Тъй става като не се обръща внимание. Шестограм за 10лв. прави беля за 2000+лв.


Ed1215
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 22:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот Ed1215 » Пет 18 юни 2021 23:29


Благодаря на всички за отговорите. Пропуснах да ви кажа ,че съм много далеч от авточасти и не разбирам почти нищо. (освен това съм и жена което предполагам обеснява всичко) Оставях тази работа на майсторите с идеята ,че ще си свършат работата ,но уви.Когато си купувах колата прочетох ,че това е слабото място на този модел и предупреждавах за шестограма ,казваха че всичко е наред. И така докато не ме остави на пътя. За сега се спирам на вариант смяна на двигателя ,тъй като поправката на моя ще ми струва доста повече от това ,което ще мога да отделя.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот cecoa1 » Съб 19 юни 2021 8:49


Тия, които са казвали, че всичко е наред, сега е редно да си носят отговорността.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот drotomir » Съб 19 юни 2021 9:02


Успех с новия стар двигател , задължително настоявай тези които ще го търсят и монтират да дадат гаранция поне няколко месеца. Като знам по моргите двигателите дето седят години наред на дъжда и мръсотията навън колко са надеждни.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот muns61 » Съб 19 юни 2021 9:15


Ed1215 написа:За сега се спирам на вариант смяна на двигателя ,тъй като поправката на моя ще ми струва доста повече от това ,което ще мога да отделя.

Много вероятно да платиш 2 пъти. Този, който ще ти продаде нов стар мотор, не можеш го пипна, ако ти е продал боклук. Опитът ми с втора употреба мотори и кутии не е в твоя полза.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот anpa1 » Съб 19 юни 2021 9:15


И този шестостен как точно превъртя.? даде ли някакви симптоми че ще се случи? Нещо като примигване на лампата на маслото? Колко км си с тази кола? Сменян ли е някога от как колата е при теб?


Ed1215
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 22:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот Ed1215 » Съб 19 юни 2021 10:11


Лошото е,че точно такъв двигател е 1000лв и не ти дават гаранция повече от 2 седмици. Знам че е нож с две остриета,затова не съм решила категорично. За шестограма не е сменян от както я ползвам аз(една година) именно защото ми е казано ,че няма нужда да се сменя от майстора ,който я поддържаше. А относно това как е превъртял - бях тръгнала на път,светна ми лампата на маслото и пишеше нещо от сорта на “Незабавно спиране” ,нямаше как да спра веднага защото имаше коли зад мен ,нямаше и отбивка ,макс 200 м да съм карала. Разбрах ,че явно е сериозен проблем защото съм стриктна в смяната на масло. От там с пътна помощ и в сервиза. Все още не ми е смъкнат двигателя ,казаха ми че това което се вижда е ,че коляновият вал е много надран и най-вероятно турбото е заминало. И ако искам да го ремонтирам да се приготвя за ремонт 2000 +. Общо взето и двата варианта са скъпи ,и май доколкото разбирам не особено надеждни.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот morfei1 » Съб 19 юни 2021 10:17


anpa1 написа:И този шестостен как точно превъртя.? даде ли някакви симптоми че ще се случи? Нещо като примигване на лампата на маслото? Колко км си с тази кола? Сменян ли е някога от как колата е при теб?


Заоблят му се ъглите и превърта. Ако е работил много време така с "луфт" разбива също и леглото на балансиращия вал, възможно е и леглото на маслената помпа. Превърти ли..., помпата спира да качва масло, заминава турбо в най-добрият случай. Ако я покараш повече, може и мотора да замине т.н.т.... дакота светне лампата на таблото.

Не разчитайте на лампата на таблото, а при смяна на ангренаж си сменяйте и шестостена, ако мотора има такъв, щот не всички имат! Еля на Пасотори 2.0TDI преди 2008. Шестостена е с две дължини 77 и 100мм. става ясно коя дължина е необходима като се свали. След 2008 VAG-аджиите корегират проблема и мисля шестостена става с по-голям диаметър..... по спомен, та и проблемите не се проявяват толкова често, но както казах има ли такова чудо в колата ви, сменяйте да ви е мирна главата...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Пасат 6 2.0 тди БМП - Превъртял шестограм

Мнениеот tdi fen » Съб 19 юни 2021 10:50


най добре търсете двигател bmm дори да го ребилднете си заслужава повече , ако намерите същия и го сложите дори и да смените шестостенна, ако леглото е тръгнало рискувате отново същата повреда



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта