Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
buleka
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tyrnovo

Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Мнениеот buleka » Чет 07 окт 2021 18:32


Някакви идеи от какво може да е този пищящ звук при натоварване. На място по слабо се чува но в движение при рязко натоварване на турбо пътищата се чува доста по отчетливо. Смених ремъка и обтяжната ролка но явно проблема не е в тях. Има омасляване на бързата връзка на червения маркуч след турбото но видимо няма дупка на него за да издава този звук. Мотора е 1.9 ARL
Ето клипче
https://youtu.be/uT7Z4N20iEI
Прикачени файлове

[ Play Quicktime file ] VID_20211004_142836.mp4 [ 7.65 MiB | Видяна 1003 пъти ]

[ Play Quicktime file ] VID_20211004_135841.mp4 [ 5.93 MiB | Видяна 1003 пъти ]





Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Мнениеот NathaN » Чет 07 окт 2021 22:12


При мен се оказа превъртяли болтове на всмукателя или хлабави, може да не са затегнати. И си мислех че е от турбото, защото като откача вакуума за актуатора се оправяше, така че провери си за хлабави или превъртяли болтове на всмукателя


buleka
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tyrnovo

Re: Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Мнениеот buleka » Пет 08 окт 2021 6:49


Не е пипано там там колега от както е станало на кола. Всичко си е сток. Възможно ли е сами да се разхлабят? При нормално подаване на Газ не се чува нищо дори до 4500обр.Чува се само като подадеш много рязко или припомпиш газта на място. Възможно е гарнитурата на изпускателя по скоро или спукан изпускателя. Знам ли..


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Мнениеот milmar » Пет 08 окт 2021 7:57


Нормално е на място да не се чува. Турбото получава заявка за високо налягане само когато моторът е натоварен. На празен ход, дори и на 5000 оборота турбото не се натоварва. Няма как в такъв режим (при движение на колата) някой да гледа отпред, но трябва всичко да се огледа и притегне. Гумените връзки да се опипат добре, особенно от страната която не се вижда.


buleka
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tyrnovo

Re: Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Мнениеот buleka » Пет 08 окт 2021 14:31


За сега не откривам нищо по турбо пътищата освен леко омасляване на някои от връзките. Изолиран ми е ЕГР а като съм махнал тръбичката и съм сложил Тапи-оригинални. Топлообменника не е премахнат. Има леко омазняване на тръбичката с метална оплетка на самия и фланец към топлообменника където има метална гарнитура. За тръбите при самото турбо не мога да видя защото съм 4 motion и няма много видимост отдолу а сега нямам време да махна дясното колело и кората към ремъците за да извадя турбо пътищата от турбото и да ги огледам обстойно.


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Странно пищене при товар на високи обороти 1.9 Tdi ARL

Мнениеот NathaN » Пон 11 окт 2021 13:58


buleka написа:Не е пипано там там колега от както е станало на кола. Всичко си е сток. Възможно ли е сами да се разхлабят? При нормално подаване на Газ не се чува нищо дори до 4500обр.Чува се само като подадеш много рязко или припомпиш газта на място. Възможно е гарнитурата на изпускателя по скоро или спукан изпускателя. Знам ли..


Ами това че не е пипано не значи, че не е възможно. Свали го смени гарнитурата 4 лева е на самият всмукател много тънко се маже с червен силикон и това е.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kukata_pasat и 32 госта