Голф 4 1.9 ASZ Проблем с измерването на горивото

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Miroto963
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 24 ное 2020 16:40
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ 2000

Голф 4 1.9 ASZ Проблем с измерването на горивото

Мнениеот Miroto963 » Пет 15 окт 2021 0:15


Здравейте, имам проблем с колата(Golf 4), който се изразява в неправилно измерване на гориво. Вчера вечерта колата бе оставена с резервоар, в който имаше 1/4 гориво, като тази сутрин след запалване и изминаване на малко време, колата започна сама да покачва нивото, което се променяше в диапазон от половин резервоар до пълен. След изгасяне на колата и повторно запалване положението остана същото, като най-често нивото се качваше когато колата е в право положение, без наклон. По-късно същия ден след запалване колата отново започна да прави същите неща, мислех си, че би могло поплавъкът да е забил и сипах гориво, но стрелката отиде на максимум, което не би трябвало да се случи с това количесто, което сипах. Мисля че е поплавъкът, но искам да чуя мнения, та въпросът ми е дали някой е имал същия проблем и ако да какво се е оказало? :question :biggrin




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1.9 ASZ Проблем с измерването на горивото

Мнениеот megatronS » Пет 15 окт 2021 9:09


Много вероятно проблема да е от самата сонда в резервоара, но за да се провери всичко, както трябва, се налага да се разглобява и измерва:
- проверка на буксите на резервоара
- проверка за окис на буксите зад таблото
- проверка за спукани пинове на буксите на самото табло
- изваждане на реостата от резервоара и измерване съпротивление по целия диапазон в двете посоки, чрез много плавно предвижване и сравняване спрямо заводската таблица по стойности. Следи се за рязко отклонение или загуба на съпротивлението при плавно преместване
- проверка за окъсяване на проводниците от таблото до сондата в резервоара
- проблем в самото табло (вътрешно късо на платката в таблото в частта на показателя за гориво).

Последна промяна от megatronS на Пет 15 окт 2021 9:41, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.9 ASZ Проблем с измерването на горивото

Мнениеот toraborat » Пет 15 окт 2021 9:13


Аз имах такъв проблем като си купих Бората, явно беше седяла някъде и е клеясал реостата който измерва къде седи поплавъка. Като отиде към червеното нафтата и се вдигаше и сваляше видимо на таблото. След време се оправи само като се раздвижи.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pe6o__ и 75 госта