Голф 4 1.9 150 к.с. ARL - не върви както трябва

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Kristiyanangelov
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 10 дек 2021 9:44
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.9 150 к.с. ARL - не върви както трябва

Мнениеот Kristiyanangelov » Пет 10 дек 2021 9:54


Здравейте колеги, проблема е следния става въпрос за голф 4 АРЛ, колата я закупих с проблем не искаше да се форсира все едно няма турбо, прегледах вакумите видях че всичко е ок и продължих като отидох на диагностика, майстора казва че турбината не прави налягане и за това колата не върви и не се форсира, пратих турбината за пълен рециклаж, но нещата не се промениха, след това въпросния майстор ми каза че пак е турбината, след което се обърнах към мапер, закачихме колата той и пусна повече гориво и колата леко тръгна даже се форсира, обаче пак не върви както трябва, той твърди че горивото на дюзите не е достатъчно. По колата са сменени: дюзи, вал, турбо, тандем помпа, горивен филтър, свалях помпата в резервуара да я почистя, продухах маркучите от резервуара до горивния филтър, но колата си е все същата, гориво и е пуснато много, а тя не изпушва грам черно. Катализатор няма, всмуквателния колектор е проверен чист е, дебитомера е изключен. Някой ако може да даде някакъв съвет ще съм благодарен!




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с АРЛ- Помощ

Мнениеот Danny boy » Съб 11 дек 2021 7:39


Каква е буквата след номера, на кода на дюзите мисля за ARL е с или АА или АL). Да не е с някакви други?Щом след смяна на турбина, са ти казали че пак е турбина причината, вероятно имаш проблем с управлението и, или на геометрията.
Провери си вакуум мембраната на актуатора, за спукване, дали не е блокирал.
N75, който управлява геометрията също може да е причина, но много рядко се случва.
Има едно черно бяло клапанче, по пътя на вакуумите, което ако се обърне, става точно това, колата все едно няма турбо.
Провери ги тези неща.


Kristiyanangelov
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 10 дек 2021 9:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 150 к.с. ARL - не върви както трябва

Мнениеот Kristiyanangelov » Съб 11 дек 2021 11:22


Всичко това е проверено, вакум има, актуатора е чисто нов, проблема е в горивото, но не знам вече какъв може да е той.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 39 госта