VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
dani_astrata
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: STARA ZAGORA

VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот dani_astrata » Съб 27 ное 2021 5:35


Здравейте колеги.Скоро лятото си купих VW SHARAN 1.9TDI 116 2003г.Пътувах до Германия с нея и нямах проблеми с градусите по пътя и задръствания по границите по 5-6 часа на място .Стигаше до 90гр и се включваше перката и всичко нормално .Сега захладня и колата не иска да грее повече от 70гр както и да я караш.Казаха ми че е термостат.Ок сменям термостат но проблема не се оправя ,ами става по зле.Колата на място и 2 часа да работи не загрява повече от 65-70гр.Само при интензивно каране и мачкане стига да 87-90гр или когато е на място с 30минутно даване на газ тогава вдига трудно 85-87гр.И веднага след отнемане на газта или когато колата е спряна са работи на място падат постепенно градусите до 65-70.Дори когато я мачкат подържа 87гр вляза ли в градски условия и намаля скороста веднага падат пак 70гр ,просто не си държи температурата на 87-90 гр както би било нормално и парното когато е на 90гр духа топло но не задоволително и то когато даваш зор на колата и я мачкам ,а когато паднат градусите и парното си е марно .А маркуча след термостата който води към долната част на радиатора винаги е студен дори и на 87-90 гр .Нито перки се включват ,нито май термостат не се отваря ,а е нов купен тук в Германия.Да допълня че външната температура е 2-3 градуса тук в момента и едва ли дава влияние за това.Моля за мнения и съвети :screwy :bowdown .Колеги моля ви ,който разбира или който е имал такъв проблем да сподели .Много е лошо без парно и топлина в студено.За първи път имам такава кола ,и четох много в GOOGLE и не ми става ясно с тези печки какво помагат и как се включват и как греят.Моята забелязах че не работи ,легнах отдолу и забелязах че някой кабели са скъсани ,но едва ли без нея не може да вдига градуси и да ги потдържа и да топли. МОЖЕ ЛИ ДА Е ОТ НЕЯ.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот tdi fen » Съб 27 ное 2021 11:19


нормално е да не загрява на място дизел трябва да загрява за около 7-8 км (това ако не си пуснал парното) ,иначе ще и трябва повече мисля ,че трябва да има нафтова печка ,която се включва при определени температури навън, провери я дали работи


Потребителски аватар
dani_astrata
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот dani_astrata » Съб 27 ное 2021 11:54


Да разбирам че тази печка помага в студено време се включва под 4гр автоматично за отоплението но аз описах че тя не работи защото има кабели които са скъсани от корозия. Но броблема е друг.Имал съм и други дизели преди нея но те и при минусуви температури са загрявали на 90гр и са поддържали тази температура независимо дали спираш на място или си в движение.Шарана и след като запаля и ходя на работа на 15км той пак не може да загрее до 90гр а най много 70гр .И дори след продължително каране стига до може би 80-85 гр трудно и после сами си падат под 80гр .Това не е логично .Колко трябва да караш и да се стопли колата. А И не държи определена температура която мисля и е логично 90гр.А аз писах че този маркуч винаги е студен след термостата.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот tdi fen » Съб 27 ное 2021 12:50


а на диагностика ли гледаш температурата ? защото стрелката може да играе при повреден температурен датчик
п.п ако искаш да се стопля бързо ще трябва да ремонтираш печката

Последна промяна от tdi fen на Съб 27 ное 2021 13:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dani_astrata
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот dani_astrata » Съб 27 ное 2021 13:10


Не още ни съм ходил на диагностика.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот McLane » Съб 27 ное 2021 13:32


Явно не си уцелил на хубав термостат .Явно си седи отворен или отваря рано .


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот tdi fen » Съб 27 ное 2021 14:09


започни с диагностика и проврека на температурен датчик при мен набиваше грешка ,стрелката играше постояно нагоре/надолу логично е маркуча да е студен когато не достигнала работна температура термосата започва да отваря при 87 градуса,също така ако запалиш и веднага пуснеш парното има вреоятност да не загрее до 90гр за 15 км


ognqn
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 13:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот ognqn » Съб 27 ное 2021 16:37


А нали някои Шарани имат втори радиатор,за пътниците?И той се включва от дадено копче,а печката е спомагателен доотоплител?
Нямам Шаран,само съм чел,че тогава няма стопляне.Някой запознат да сподели.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот kris11 » Съб 27 ное 2021 17:28


Няма копче за включване при климатроник. При тези с двойния дисплей на климатроника има отделно регулиране на скоростта на вентилатора отзад и на температурата.
Задния радиатор е включен постояноо. При някои дизели има отпред 1 тройник като термостат - при над 60-70 / не помня точно/ отавря напълно потока на антифриза назад. Рядкост е.
При тези с климатик може и да има копче,


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: VW Sharan 1.9 TDI 116 не загрява

Мнениеот MamaMy » Съб 27 ное 2021 19:31


При Галаксито има бутон. По средата е до рециркулацията и включване климатик. Отзад над левия пасажер има регулатор за оборотите. Ако е включен отпред бутона, пътника с врътката отзад може да си спре вентилатора.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта