Какви повдигачи за 2.5tdi v6 AFB.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
dgk22
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 12 юли 2020 8:15
Автомобил:
Двигател:

Какви повдигачи за 2.5tdi v6 AFB.

Мнениеот dgk22 » Съб 08 яну 2022 12:23


След поредната проба и в случая грешка се оказа че има различни по размер повдигачи за старите AXX глави на 2.5тди.
Бях взел комплект повдигачи кобилици и тарелки някакви ментаци без марка понеже мислех малко след това да мина на глави от BAU но излязоха нови валове и по-твърди пружини за клапаните на оферта та реших да си остана с тези.
Когато наредих всичко зацепено прегледано няколко пъти двигателя въртеше все едно ги няма главите, мерих компресия - 0 доста кофти ситуация след като си изсипал толкова пари за нови части. Късно се усетих че трябваше предварително да ги изпразня тея повдигачи та може и от това да е реално проблема но нямам желанието вече да си играя с тея боклуци да ги наредя сглобя всичко да тествам и после пак да ги махам че да сложа новите.
След много чудене гледане проверки се оказа че старите повдигачи които извадих - INA ги меря 34.5мм височина на 12мм диаметър, новите - 35мм.
И двата варианта като размер се предлагат нови, решил съм да взема направо нов комплект всичко на ИНА и да не ползвам тея че и без това не ми харесват като качество.
Въпроса е какви трябва да купя, по рама ми дава 35мм, възможно ли е тая разлика във височината да идва от износване въпреки че не изглеждат старите толкова износени и до последно двигателя си работеше нормално. Или при положение че слагам нови валове просто да сложа 34.5 а тея 35мм да са някакъв ремонтен комплект за по износени валове?
От ляво старите INA 34.5mm от дясно новите китайци 35мм.
IMG_4454.JPG
IMG_4456.JPG




kalin09
Мнения: 150
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: Какви повдигачи за 2.5tdi v6 AFB.

Мнениеот kalin09 » Съб 08 яну 2022 13:07


Премери ги докрай сгънати ,да не би да има разлика голяма там. Ако няма ,все тая кои ще сложиш.


dgk22
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 12 юли 2020 8:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви повдигачи за 2.5tdi v6 AFB.

Мнениеот dgk22 » Нед 09 яну 2022 14:08


Старите се свиват до 32мм новите под 34 не мога да ги стисна, но не мога да преценя дали защото са пълни още и не мога да ги стисна повече или просто не толкова се прибират.


kalin09
Мнения: 150
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: Какви повдигачи за 2.5tdi v6 AFB.

Мнениеот kalin09 » Нед 09 яну 2022 20:54


Стисни ги на менгеме ,усеща се кога е стигнал до край


dgk22
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 12 юли 2020 8:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви повдигачи за 2.5tdi v6 AFB.

Мнениеот dgk22 » Пет 14 яну 2022 10:09


Стягах стисках не мърдат няколко успяха да се съберат повечето не, просто ментаци явно.
Взех на INA повдигачи и кобилици 34.5 рискувах за размера защото ми писна да седи колата и колкото места питах никой не знае все "по рама излиза 35мм 36мм" реално обаче нещата не стоят така.
Наредих 34.5 и няма проблеми вече има компресия малко шарена 3 цилиндъра са на 30 другите 3 24-26 ама е най-вероятно дет разбутах клапаните като сменях пружините.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта