Passat b6 2006 2.0 tdi BMR - пуши бяло - синьо на място постоянно

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
denislav_alfa
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 19 апр 2021 17:26
Автомобил:
Двигател:

Passat b6 2006 2.0 tdi BMR - пуши бяло - синьо на място постоянно

Мнениеот denislav_alfa » Пон 17 яну 2022 11:18


Здравейте, става въпрос за Пасат б6 2.0 170 коня дизел помпа-дюза. Колата започна да пуши на място синьо-бяло и мирише задушливо на нафта. Пушенето почва почти веднага щом я запаля и няма значение дали е загряла или не. От сервиза стигнаха до извода, че ДПФ е задръстен и го махнахме, като направиха и софтуер. Нямаше разлика и пушенето остана. След това решиха да направят ремап на колата, но ефекта беше същия, освен разбира се по-добрия вървеж. След това съм обиколил много други сервизи, всякакви диагностики и правиха и всичко е в норми, но пушенето си остава. Колата харчи и масло. Молбата ми е да ме насочите към сервиз, който разбира от тези коли в град София, на който да мога да оставя колата и да се доверя. Ако имате форумни (клубни сервизи) също да ми препоръчате някой. На проба-грешка играят от една година сервизите вече и наистина не знам къде могат да ми решат проблема, а е изключително неприятно да я карам така. Благодаря предварително.




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Passat b6 2006 2.0 tdi BMR - пуши бяло - синьо на място постоянно

Мнениеот lion_heart002 » Пон 17 яну 2022 11:58


Инжектор.


Потребителски аватар
denislav_alfa
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 19 апр 2021 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b6 2006 2.0 tdi BMR - пуши бяло - синьо на място постоянно

Мнениеот denislav_alfa » Пон 17 яну 2022 12:32


Подчертавам, че търся мнение само за недежден сервиз, който да оправи каквото е необходимо.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 91 госта