Голф 4 1.9 asz табло

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
mitkovbg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 14 юли 2013 15:27
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI ASZ 2002
Местоположение: Бургас

Голф 4 1.9 asz табло

Мнениеот mitkovbg » Нед 10 апр 2022 19:43


Привет на всички. Колата е голф 4 1.9 TDI ASZ 2002-pa ноември, по талон. Comfort изпълнение със табло immo3 sport tacho, като на бора. Така я купих от автокъщата. Още в началото си активирах Miles to empty, всичко работеше много добре. Не съм имал проблеми с поплавъка в резервоара, днес се случи следното, но първо..
- Пред история - На 26-ти март си купих кожен салон, дълбоко рекаро и го монтирах. Голфа ми заводски няма подгревна инсталация. Намерих си от донор за части, свалих всичко, каквото ми трябваше и тази събота и неделя монтирах всичко. Падна бая разглобяване, свалих отпред всички пластмаси, централната конзола, жабката, свалях и самото табло /с уредите, не арматурното/, за да мога да бъркам от там, понеже ми трябваше достъп до един голям сноп със кабели. Подгрева ми работи отлично, но забелязвам следното нещо.
- По принцип, когато ми светне резервата, стрелката си застава преди/след/или точно на означението, където започва резервата. Когато стрелката застане там, следователно поглеждам и опцията с остатъчните километри на борд компютъра. Винаги ми е показвало по абсолютно същия начин - ако стрелката е надолу, на борда пише 90км, ако е нагоре, борда пише 110км, ако стрелката е точно до делението преди червената зона, на борда пише 100км. Знам, че показанията на борд компютъра не са никак точни в това отношение, а ориентировъчни, както и поплавъка в кошницата. Знам, че ако настъпя, мога за минути да накарам борда да ми показва, че остатъчните километри намалят рязко, а ако карам бавно, мога да ги увелича.
.... Днес се случи следното нещо: Светна ми лампата, че трябва да зареждам. По борд компютър - 80км. остават, стрелката също е в червената зона. Бензиностанцията се намира на 100 метра от мен. Отивам и зареждам 30лв. - 10 литра, по колонка. Качвам се и тръгвам, виждам, че стрелката за горивото се е вдигнала, всичко точно. Обаче, борд компютъра неще да качи оставащите километри и те спряха на 110км. Карах извънградско, около 10км, имах работа за вършене, но през това време, борда продължи да показва същото. На връщане слагам още 20лв, стрелката на таблото се вдига още, остатъчните километри на борд компютъра не реагират. Отново си седят на 110. Къде да търся проблема? Има ли някакъв електронен датчик в кошницата, в резервоара, или е само този, на поплавъка?
Колата съм я закачал днес на пълна диагностика (auto scan), не ми показа нищо фрапиращо. Програмата ми е vcds 12.12. Имаше грешка в 01 Engine, грешката беше Powertrain data bus, ABS. Изчистих я, останалите грешки бяха за навигацията, проблем с централното на двете леви врати. Тия грешки ги знам. След като не намерих нищо, опитах да рестартирам таблото. С Vag - tacho се свързах към ECU-то, изтрих му грешките от една, от опциите. Промяна никаква. Опитах и рестарт от програмата. Таблото се ресетна, но никаква промяна. Проверих бушоните, всички за здрави. Извадих 11-ти бушон за да съм сигурен, че таблото се е рестартирало, но никакъв успех. Идеи?
П.с. Изключвам това, че като съм монтирал подгревната инсталация, нещо е фъснало. Не е болка за умиране - реално имам 50лв нафта в резервоара, но това, че борд компютъра не ми отчита остатъчните километри ме дразни много и ме кара да се чудя, дали той показва вярно, или стрелката нещо се базика..
П.с. 2. Замислих се даже да си кача на ново eeprom-а на таблото, понеже си го имам записан, ако нещо се оплеска, но не вярвам, че ако го направя, нещата ще се оправят.... Моля за помощ..
IMG_20220410_184813.jpg
Снимката е със нафта за 30лв, минути преди да спра на бензиностанцията и да сложа още 20лв.




Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта