Голф 5 1.9 Изгорелите газове миришат като на стар камион

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
travolltino
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 09 сеп 2011 7:24
Автомобил: bmw
Двигател: ABS 1992
Местоположение: Usa
Контакти:

Голф 5 1.9 Изгорелите газове миришат като на стар камион

Мнениеот travolltino » Сря 04 май 2022 22:39


Здравейте става въпрос за голф 5 1.9 ВКС мотор, от около 3 месеца 10000км. Изгорелите газове миришат като на стар автобус или камион преди това не беше така каталозатора и егр са остранени преди 2 години, мотора трепери на обороти сякъш тампоните на мотора са заминали но ги смених и проблема си остана демфера също е сменен, миризмата е доста неприятна и имам чувството че се увеличава, колата не пуши няма записани гршки в мотора на VCDS на 13 и на 23 канал стойостите са добри на 13 канал всички стойности са почти до нула -0.20 сваляхме капака да погледнем вала но видимо на око нишо не се вижда както съм виждал на снимки, единствено ми направи впечатление , че че на 13 канал на 5та скорост на равен път с малко газ ( около 20mg/str) ма първи цилиндър показва -1.70 друг път пак съм го гледал никога не са ми бягали повече от -0.50 , дали проблема е в дюзите или някъде из клапани и пулове, разхода може би е малко завишен но нямам навик да я засичам




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Голф 5 1.9 Изгорелите газове миришат като на стар камион

Мнениеот railfan » Чет 05 май 2022 8:08


"каталИзатора и егр са остранени преди 2 години" - само ще те цитирам, защото сам си си отговорил на въпроса. Няма как да ти мирише на друго, като няма никакъв филтър по пътя..


travolltino
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 09 сеп 2011 7:24
Автомобил: bmw
Двигател: ABS 1992
Местоположение: Usa
Контакти:

Re: Голф 5 1.9 Изгорелите газове миришат като на стар камион

Мнениеот travolltino » Чет 05 май 2022 8:55


Да преди 2 години а тази миризма се появи скоро, защо оше като ги махнах не миришеше така, аз като ги махнах много и се узъртах тогава и янследех постоянно но нямаше такъв ефект а сега започва да се проявява това са около 70к км.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта