Проблем с климатика Ибиза 6к2 1.9 90 коня агр не тръгва компресора

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
NathaN
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006

Проблем с климатика Ибиза 6к2 1.9 90 коня агр не тръгва компресора

Мнениеот NathaN » Чет 12 май 2022 18:47

Някои които разбира да помогне и да ме насочи къде може да е проблема? Пробвано е всичко и без резултат. Зареден е с масло и фреон, сменени са бушоните над акумулатора, модула който е под фара пробвах с няколко работещи точно като моя без ефект. Вътре управлението е проверено, пресостата също, смисъл извадих буксата и дадох на късо с 4 пина е нищо не тръгва и на самата букса. На снимката ме съмнява също че тук някъде е проблема кафявият и зеленият е за компресора, като подам директно ток компресора тръгва и вътре започва да става студено и се чува че цъка. Перките също съм ги проверил като директно ток работят. Интересното е на тази букса от към входа 1, 2 и 5 пин са съответно кафяв зелен и син кабел на 5 които върви по него ток, а от другата страна 1 2 и 3 и 5 излизат кабели. На 3ти излиза червено черен кабел синият както се вижда е отрязан и е вързан отделно, защото се съмняваха че там някъде е проблема, но пак нищо и все пак ме съмнява нещо че в тази букса е проблема. Въпроса е ако отрежда буксата къде да свържа червено черният кабел или как да ги свържа ? Само да кажа това се случи или поне аз така си мисля след сваляне на табло да се сменя радиаторчето, но беше насред зима и чак на пролет като решихме да пуснем климатика и не тръгваше. Иначе вътре като натиснеш A/C светва както и това да върти въздуха вътреи то си работи. Температурният датчик по ваг ком го гледах всичко си е в нормите.
Едит: Четох доста теми тука, не съм пробвал това с лампата да откача буксата на компресора, но сякаш мерих с мултицет и не отиваше ток до там по спомен.
Изображение

Потребителски аватар
NathaN

Re: Проблем с климатика Ибиза 6к2 1.9 90 коня агр не тръгва компресора

Мнениеот NathaN » Пон 16 май 2022 18:19

Ъп разкачах буксата въобще от зеленият и кафявият кабел не идва ток и до компресора не достига ток. Възможно ли е вътре в купето управлението да прави проблеми, въпреки че като натиснеш A/C светва ?

powerade
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000

Мнениеот powerade » Пон 16 май 2022 22:30

С врътки ли е или климатроник?? Ако е с врътки първата степен на вентилатора работи ли ти??

Потребителски аватар
NathaN

Мнениеот NathaN » Вто 17 май 2022 18:27

Сега проверих, работи да, какъв е варианта модула да е заминал ? пробвах поне 3-4 модула като моя същият номер всичко с 3 точки и никаква файда

Върни се в “Дизелови агрегати”