Golf MK4 ALH засилване

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Golf MK4 ALH засилване

Мнениеот milionervzeleno » Пет 27 май 2022 14:21


Здравейте колеги. Мина се година и половина откакто притежавам Голфа и ми се иска да го засиля малко. Изискванията ми за сетъпа са да бъде между 130-180 кс, като няма да мога да накупя и направя всичко наведнъж. Въпросът ми е какви са всичките компоненти, които ще са ми нужни за постигане на тези коне (ъпгрейда на спирачките ми е ясен, че ще трябва и да спира колата :mhihi ). Чувал съм, че са нужни разпръсквачи, кулери, intake, хибридно турбо и т.н., но турбота най- различни, сетъпи различни. Трябва ми съвет за конкретен сетъп, за да знам какво търся и евентуално колко би ми струвало цялото удоволствие. Задължително изискване ми е всичко да е на safety за колата и да не чади, макар че доколкото знам това зависи от мапера.
Благодаря предварително




Потребителски аватар
papa franku
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 06 авг 2020 19:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 ALH засилване

Мнениеот papa franku » Нед 29 май 2022 8:27


Направи си един обикновен ремап с 20 коня отгоре. Ще ти е кеф и ще е горе долу ефтино. Ако започнеш да сменящ хардуер ще ти излезе на цената на една 5ца, че може и 6ца (и накрая пак ще имаш 4ка с разнообразни проблеми). На 180кс не вярвам някой да може да го направи да не чади яко.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK4 ALH засилване

Мнениеот Zinoto » Нед 29 май 2022 21:51


С оригиналното турбо и едни разпръсквачи примерно 0,216 и без да пуши, с оригиналния демпфер, може при добър мапер да се мисли за около 140 коня и 350 - 360 нютона и наистина доста ще върви без сериозни разходи, че и спирачките даже може да не се правят. Както колегата е писал по-горе, не се занимавай за 40 коня над тези 140 да харчиш пари за още една кола, защото наистина ще стане скъпо и постоянно ще очакваш какво още ще излезе за смяна.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 ALH засилване

Мнениеот megatronS » Пон 30 май 2022 10:00


Със стоков софтуер: 210NM при 1900 оборота, 90 кс
Тунинг: 310NM при 1600-1700 оборота, 120 кс

Ако автомобила е в добро състояние, няма да никакви странични ефекти при положение, че софтуера е направен както трябва.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 159 госта