GOLF 5 1.9TDI 105hp BKC Притрисане

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
eraymk3
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 30 окт 2020 0:49
Автомобил: GOLF MK3
Двигател:

GOLF 5 1.9TDI 105hp BKC Притрисане

Мнениеот eraymk3 » Пет 07 окт 2022 18:19


Здравейте, колеги! От както взех колата (май месец), колата понякога при палене се чува много гадно твърдо притрисане(много е неприятно). Пък понякога не го прави.. Пали от раз, но се чува точно този звук. Отидох си при майстора, взе да клати мотора и каза, че е от тампона на скоростната кутия към двигателя. Той наистина си беше за смяна тъй като беше много зле и удряше на желязо буквално. Сменихме този тампон, сега колата има съвсем друг вървеж, но това много гадно твърдо притрисане пак се чува, макар и понякога.. Таа каза ми, че с този тампон, който сменихме са се износили и тампоните на мотора( на магарето ). Дали ако се сменят и те, ще се реши проблема? Притеснява ме да не е маховик или нещо от сорта, но аз не намирам проблеми в съединителя при каране или нещо подобно. Единственото е, че педала на съединителя ми е малко по-дълбок. Та искам да чуя и вашите мнения.. Много се надявам да е от тези тампони на двг.




ero
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: GOLF 5 1.9TDI 105hp BKC Притрисане

Мнениеот ero » Чет 27 окт 2022 14:19


може да е от четките на стартера, ако са износени, колега.


Потребителски аватар
Dani16v
Мнения: 151
Регистриран на: Вто 27 юли 2010 21:50
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: 1z +
Местоположение: Радомир

Re: GOLF 5 1.9TDI 105hp BKC Притрисане

Мнениеот Dani16v » Чет 27 окт 2022 19:49


Смени ги и ще се оправи. Щом сте сигурни, че не е маховик- от тях е.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: GOLF 5 1.9TDI 105hp BKC Притрисане

Мнениеот bkunev » Пон 31 окт 2022 15:46


Моята каляска е същата. Имах аналогичен проблем, при запалване/ на топло само съм го усещал/, адски се разтрисаше мотора, имах чувството, че ще падне, гасях го чак от страх. След 5 сек. ново палене мърка като коте. И така когато си иска, веднъж на седмица, два пъти, седмици без и тн. Та в крайна сметка подмяна на заминаващ си 63 амперов акумулатор и обслужване и смазване на стартера решиха проблема генерално! Успех на теб! ;)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта