VW Touran 2.0 Решение с тресенето

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
thematrix77
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 02 юни 2022 8:14
Автомобил:
Двигател:

VW Touran 2.0 Решение с тресенето

Мнениеот thematrix77 » Пон 07 ное 2022 10:08


Добро утро пичове. Искам да споделя с вас моя опит с тресенето на мотора на място при загрял двигател. Та проблема се изразяваше в следното.....След като загрее на 90 градуса се появяваше едно досадно тресене на празен ход и направо двигателя ще падне, както и едно прекъсване между 1500 и 2000 оборота. В същото време набива грешка за не добро запалване на 4-ти цилиндър, като на диагностика на дюзите 4-та даваше 2.99 отклонение и грешка в ЕГР - не достатъчна циркулация. Чух всякакви глупости, като пробит клапан, пукнато бутало , дюзи и всичко свързано с разглобяване на мотора. Аз обаче не исках да го приема и реших да пробвам на теорията проба-грешка. Забелязах, че около ЕГР всичко е омаслено и реших да започна от там. Свалих го и изненада..... едвам имаше отвор да минават газовете през него и старателно го почистих до неговия блясък, както и раздвижих клапанчето, което беше спекло яката. След почистването за веки случай го бутнах в съдомиялната(жената щеше да ме убие :) ) , но резултата беше невероятен. Върнах всичко на мястото и дойде време за палене и проба. ....УРААААА досадното тресене вече го няма толкова осезаемо и дюзите се кротнаха на +0,32 + 45. Пак се усещаше едно тресене, но вече съвсем съвсем леко ....ту се появява ту изчезва а това прекъсване на оборотите между 1500 и 2000 изчезна на цяло. Така е карах няколко дена и се надявах да изчезне и вече лекото тресене но така и не изчезна, докато един ден жената караше и влезе в една огромна дупка. първо и теглих една майна а поле я разцелувах.....ето и защо. След като влезе в дупката от колата изпадна един радиатор отдолу между двете десни врати и през него минава нафтата от резервоара към двигателя,,,, направи го на мармалад . бяхме на 200км от града в който живеем и не знаех кой път да хвана. От маркуча на ЕГР, като най дълъг отрязах 10см. парче, отрязах и щуцерите, които влизат в радиатора и така направих байпас и О ЧУДО..... тресенето изчезна на пълно и за това и разцелувах жената. Вече съм минал около 1500 км и мотора си пее и върви чудесно. Няма тресене няма нищо. Сега се появява единствено като е запаля сутрин, но то е за около 20 30 секунди и се оправя. Грешката за не добро запалване на 4-ти цилиндър вече е няма, но тази на ЕГР си я записва. Набива я само като съм в града извънградско не набива никакви грешки. Дано да бъда полезен на някой със същия мотор и същия проблем. Вместо хилядарка две за ремонт на мотора ми излезе 15 лв за два спрея за почистване, 1 таблетка за съдомиялната и около 10 дървени бъркалки за кафе да изчегъркам нагара с тях. Четох тук, че и колекторите се чистили , но това ще е следващия път защото го разбрах по-късно. Това е за сега от мен.... лек ден ви пожелавам.




Zinoto
Мнения: 1872
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: VW Touran 2.0 Решение с тресенето

Мнениеот Zinoto » Пон 07 ное 2022 10:24


Да, изчисти колекторите, а ново радиаторче сложи ли? Според мен е важно, защото температурата на горивото ще се качва прекалено много и може да се стане друга беля, я помпа в резервоара да изгори или нещо по-сериозно.


thematrix77
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 02 юни 2022 8:14
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 2.0 Решение с тресенето

Мнениеот thematrix77 » Пон 07 ное 2022 10:31


Не съм го сменил още, но със сигурност ще го сменя. Говорих с доста хора и казват, че зимата няма да има проблем, но лятото ще е проблем. Със сигурност няма да чакам до лятото и при първа възможност ще го сменя заедно с маркучите защото ги отрязах.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kr1s0o, tih и 36 госта