Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Нед 18 дек 2022 20:09


Здравейте колеги, имам огромен проблем с моят Супърб. Тъй като двигателя е от Vag групата 2.0 /150 к. си позволих да ви попитам за въпросния мотор тук в този форум, тъй като знам, че тук са повечето компетентни колеги. Така, идеята е дали на някой се е случвал подобен проблем и да ме насочи къде да гледаме.
Не знам защо но на мен винаги ми се падат такива уж нагледно неразрешими проблеми, но до сега в годините с ваша помощ винаги ги преодоляваме :bowdown .
Автомобилът е Шкода Супърб 2017г. 2.0 кубика 150 к.с. DSG на 109 хил. км. поддържана безкомпромисно.
Всичко започна от нафта, която ми предложиха недобросъвестни познати, която се оказа така наречения "био дизел" . Не знам дали е от него ( съжалявам толкова много, че се излъгах) или просто съвпадение но колата започна да забива носа сякаш не и стига горивото, изрежда няколко грешки ( park pilot, epc, start stop, front assist и др.) и влиза в авариен режим на 1500 об. С 80 км/ч . Понякога на място просто гасне. Понякога когато опитам да я запаля мотора притриса и мига подгрева а понякога си пали от раз сякаш нищо и няма. На таблото не дава никакви грешки, самоизтрива ги при повторното стартиране. При 160 такова ритане прави понякога и по два пъти, че имам чувството, че мотора ще изскочи. Прави ми впечатление, че го прави когато е позагряла. Закачихме кутията като момчето видя няколко грешки, които стават само в движение но каза, че са неадекватни, примерно 1 ва не влиза, 2 ра не влиза и т.н. като гасненето каза, че е абсурд от кутията да е , скоростите си сменят перфектно така че според мен изключваме Dsg-то. Закарах я в шкода да прочистят системата, филтър горивен смених и отвориха резервоара вс точно било. Казаха ми, че трябвало да се счупи и тогава да я направят :gruebel Не мисля , че е адекватен отговор това тъй като автомобилът ми трябва и пътувам с него много и ако му нямам доверие няма смисъл от него.
Много се надявам някий да помогне, който е имал такъв проблем или подобен. Просто да се насоча на някъде, не мога да започна да сменям всичко. Дали дюзи, дали Map сензори? Голям казус и се надявам нещо малко да излезе и да мога да си шофирам автомобила безпроблемно.
Благодаря предварително на колегите, които ще се включат в темата!!!

Моля за извинение модераторите ако не е в точния раздел темата или не е много по правилата :bowdown !




kukata_pasat
Мнения: 869
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот kukata_pasat » Нед 18 дек 2022 21:30


На първо време погледнете клапана за високото налягане на рейла,на него има нано цедка която е много финна и като се зацапа почва да забива в ниски обороти да не набира както и ако когато забие ако от яд и настъпиш педала направо гасене.Също и един от симптомите е като я гасиш гасене след секунда а не веднага.Имал съм си разправия с един Ситроен комън рейл с същите симптоми като твоите и при него се оказа клапана,там само че записва грешка антиполюшън фалед.Ако се окаже той тогава се оправя с добавка за почистване на дюзи или премахване на цедката.


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Нед 18 дек 2022 21:40


kukata_pasat написа:На първо време погледнете клапана за високото налягане на рейла,на него има нано цедка която е много финна и като се зацапа почва да забива в ниски обороти да не набира както и ако когато забие ако от яд и настъпиш педала направо гасене.Също и един от симптомите е като я гасиш гасене след секунда а не веднага.Имал съм си разправия с един Ситроен комън рейл с същите симптоми като твоите и при него се оказа клапана,там само че записва грешка антиполюшън фалед.Ако се окаже той тогава се оправя с добавка за почистване на дюзи или премахване на цедката.

Благодаря ти колега ! Най интересното е , че не дава никакви запаметени грешки!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот group® » Нед 18 дек 2022 21:42


С какво я четеш?
Не може да няма след аварийсни режими и светкане на всичко!


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Нед 18 дек 2022 21:53


group® написа:С какво я четеш?
Не може да няма след аварийсни режими и светкане на всичко!

Закачиха я в Шкода с оригинален софтуер и дава споменатите грешки, които се изреждат когато влезе в авариен режим и те не се виждат по таблото а само след като се закачи и нямат отношение по проблема. Пълен филм :banghead


Потребителски аватар
pavel31
Мнения: 108
Регистриран на: Пет 14 дек 2012 21:44
Автомобил: Skoda Kodiaq NS748Z TDI 140kW 4x4
Двигател: DFHA 2017
Местоположение: Варна

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот pavel31 » Нед 18 дек 2022 21:57


Здравей колега,
Може да не ми харесваш отговора и най-вероятно няма да ти е много полезен: Ако си обичаш колата отиди на майстор (професионалист), който си разбира от работата и който ще ти оправи колата. Не се мъчи сам да правиш нещата. Вече сте направили поразията с нафтата (както сам написа). Отделно от това, можеш да пишеш и в Шкода форума. Ако си от регион Варна или наблизо - Сами и бат Васко (Gunter Service). Успех!


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 18 дек 2022 22:07


Тая наФта от туби ли я заредихте ?Всички тия грешки са защото компютъра се е ошашкал и е влязъл в авариен режим .Преди да я купиш тествахте ли я с някакъв софтуер или я взе на "тъмно" без диагностика и оглед в сервиз ?


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Нед 18 дек 2022 22:25


pavel31 написа:Здравей колега,
Може да не ми харесваш отговора и най-вероятно няма да ти е много полезен: Ако си обичаш колата отиди на майстор (професионалист), който си разбира от работата и който ще ти оправи колата. Не се мъчи сам да правиш нещата. Вече сте направили поразията с нафтата (както сам написа). Отделно от това, можеш да пишеш и в Шкода форума. Ако си от регион Варна или наблизо - Сами и бат Васко (Gunter Service). Успех!

Здрасти разбира се, че не бих пипал нещо сам :) , всеки казва, че трябва да се счупи за да я оправя, което не е ок естествено, пуснах поста за да помогне някой, който евентуално е имал същия странен проблем като мен за да може да насоча и механика към него, още повече, че не го прави постоянно, което го прави още по трудно за диагностициране.
Но благодаря ти все пак, всяко включване е помощ за мен!
Бъди жив и здрав


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Нед 18 дек 2022 22:34


Ивайло Димов написа:Тая наФта от туби ли я заредихте ?Всички тия грешки са защото компютъра се е ошашкал и е влязъл в авариен режим .Преди да я купиш тествахте ли я с някакъв софтуер или я взе на "тъмно" без диагностика и оглед в сервиз ?

От туби да около 40 литра но тя е вече на 5,6 резервоар след това + сменен горивен филтър и уж проверка на горивната система от Шкода / Еуратек/ Варна . Този компютър постоянно явно се ошашква нещо изрежда грешките, влиза в авариен но не гасне, аз спирам гася мотора паля пак и няма грешки вс точно все едно не е било нищо , по таблото нищо . Някой път пък гасне на място като съм . Карам автомобила близо от 3 години. Забравих да спомена, че ми светва и нивото на маслото което пък може никаква връзка да няма с проблема но съвсем ме обърка вече, долях 300 гр да видим. То си е и за смяна вече може да е почнала да го гори малко все пак е 0/30 вискозитет. Не знам лоша работа.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 18 дек 2022 22:56


Трябва диагностика в движение ,времена на дюзите.....тая нафта от туби е страшен бич .За маслото аз бих минал на 5W30 Ravenol VMP,Mobil ESP или Amsoil


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Пон 19 дек 2022 17:22


Ивайло Димов написа:Трябва диагностика в движение ,времена на дюзите.....тая нафта от туби е страшен бич .За маслото аз бих минал на 5W30 Ravenol VMP,Mobil ESP или Amsoil

Благодаря за мнението колега ,всяко едно изказано адекватно мнение би ми било от полза, живи и здрави да сте колеги!

Последна промяна от radotom на Вто 20 дек 2022 8:22, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати. Има бутон 'Нов Отговор'


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот tdi fen » Пон 19 дек 2022 20:23


доста прилича на проблем с горивната помпа и/или дюзите моят съвет е да се проверят на диагностика,а по-сигурно е да се свалят и проверят на стенд ако проблемът е в тях рискуваш да се случат по-сериозни щети например разредено масло ,запушване на дпф ,дори стопено бутало


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот striked » Съб 24 дек 2022 17:08


Така, има някакъв напредък, нямам представа по какъв начин се видя грешката след като в Шкода не успяха да я видят но те първа ще я вкараме за сервиз, няма да бързам да пиша суперлативи относно механика докато не я направим но за сега се обнадеждавам предвид факта, че я намери грешката а тя е " G 28 "- проблем с един от двата датчика на разпределителния или на коляновя вал. Силно се надявам да са на сравнително лесно място :) След сервиза ще потвърдя ..
Весели празници колеги и ако случайно някой има такъв проблем се надявам да съм бил полезен !!!


kukata_pasat
Мнения: 869
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот kukata_pasat » Съб 24 дек 2022 18:34


engine speed sensor ли изписа,ако да това е датчика на колянов вал и по принцип ако има проблем с него моментално записва грешката и няма палене освен ако не я изтриеш(дори тогава трудно ще запали) колкото до датчика търси го около периферията на маховика някъде по блока виж в нета може да има снимки къде е.Ако е на Ауди А4 Б6 или Фолксваген Бора до болка ги знам къде са.Колкото до самия датчик смяната му е елементарна с едно болче за блока е хванат трудно е откриването му.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Супърб 3 2017 г. 2.0 d Dsg забива муцуната

Мнениеот group® » Съб 24 дек 2022 19:49


striked написа:...нямам представа по какъв начин се видя грешката след като в Шкода не успяха да я видят ...

Не за първи път се случва в официален сервиз да не откриват грешка, а с уж 'проста' диагностика като OBD 11 да изплюва

Това, което си дал не е кода на грешката. Тя трябва да е нещо от сорта P0321 или 16706
G28 е самия сензор - т.нар датчик колянов вал.
Не се знае при ea288 как точно ще се изрази този датчик, но това, че ти гасне от него е напълно възможно. За останалите симптоми не знам.
Ще е интересно и полезно да напишеш развитието. :beer
Желая бързо и лесно оправяне, и весели празници!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта