Ниска компресия 5.0TDI V10

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
JivkoMix
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 12 яну 2023 19:51
Автомобил:
Двигател:

Ниска компресия 5.0TDI V10

Мнениеот JivkoMix » Чет 12 яну 2023 20:31


Здравейте, колеги и за много години.
Става въпрос за ниска компресия на първия цилиндър, която е около 3-4 бара, както се чува и чукане от въпросния цилиндър, не е биела, защото до сега щеше да излезе през блока, пък и ако беше щеше да има компресия. Четох в чуждите форума, че често срещан проблем е износване на цилиндъра и най-вече на първия, но компресията нямаше да е толкова ниска и нямаше да чука. Пробвах и стария трик с маслото в цилиндъра, но разлика нямаше и да има е била минимална. Обмислям да сваля смукателя и да видя дали няма да духа, случайно да не е клапан, защото ако се окаже нещо по долнището, направо го почвам на части. Има ли колеги които са се занимавали с въпросния мотор, най-вече с подобни симптоми и от какво се е оказало.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ниска компресия 5.0TDI V10

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 12 яну 2023 23:19


Тоя мотор си е екзотика. Едва ли има много хора, които имат опит с него.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ниска компресия 5.0TDI V10

Мнениеот samo_pechka » Чет 12 яну 2023 23:35


Според мен е в клапани проблема . Щом с добавено масло няма промяна и е около 3-4 бара без значение с масло или без , клапан/и е.


JivkoMix
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 12 яну 2023 19:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Ниска компресия 5.0TDI V10

Мнениеот JivkoMix » Пет 13 яну 2023 0:19


samo_pechka написа:Според мен е в клапани проблема . Щом с добавено масло няма промяна и е около 3-4 бара без значение с масло или без , клапан/и е.


Има думкане в смукателя/филтъра, като изтърване на компресия и ме съмнява, че е смукателения клапан, затова мисля да го сваля, след това да го запаля и ще проличи смуче ли или връща, само дано да няма спукано бутало от удрянето и като цяло не е много участено, чува се, но не е толкова силно изразено.

Последна промяна от radotom на Пет 13 яну 2023 8:24, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати. Има бутон 'Нов Отговор'



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта