Golf 4 1.9 Tdi 90hp 1999 AGR мисля, че проблемът е инсталацията

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
WV TDI
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 13 яну 2023 20:56
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.9 Tdi 90hp 1999 AGR мисля, че проблемът е инсталацията

Мнениеот WV TDI » Пет 13 яну 2023 21:58


Здравейте колеги,предварително се извинявам на админите,ако съм объркал мястото на темата тепърва се регистрирах. Проблемат НЕзнам точно каде е взех колата преди една година колата я направих топ.
Смених пуржини,надклатки,тампони,турбо и я обсложих
Колата пак нямаше тяга майстора провери всички датчици и ми каза всичко е наред карах я две седмици и отидох да измия двигателя излязох от автомивката ускурих я 1 ва 2 ра започна да върти гуми и пуши черен дим и се учудих тая тяга изобщо я нямаше и веднага излязох в дълъг път да я пробвам после я изгасих и я запалих и отново нямяше тяга. Отидох пак при майстора и му обясних какво се случи със колата той се очуди и ми каза да сменим компютъра сменихме и компютъра колата се оправи и се зарадвах много след туй я карах един месец и тръгнах със колата за Франция в пътя ми съсдади проблем със прозорците и ги свали изведнъж надолу намерих изгорян бушон смених я и се оправи
След месец започна да ми ми изгори всеки ден по една крушка от заден десен габарит изгоря някаде към 10 крушки мина месец ми изгоря ГНП помпа тогава разбрах ,че си играйи с токовете и се сетих за плафоните като отворя заден десен врата тогава ми светват плафоните
А като отворя шофйорсата врата не ми светят плафоните
Вече ми е ясно ,че някаде прави късо но неможем да намерим точно каде дори и във сервиза ниможаха да намерят проблема.Благодаря ви за вниманието




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 4 1.9 Tdi 90hp 1999 AGR мисля, че проблемът е инсталацията

Мнениеот vanesto » Съб 14 яну 2023 12:04


Здравей, проблемът ти с плафоните е от микроключетата или спойките на платките на бравите нна вратите. Свалянето на прозорците също е от проблем с микроключе, най-вероятно на шоф. врата. Горенето на крушки на габарит по-скоро е от платката на самия стоп. Това са все типични проблеми за Голф 4, има много теми във форума, така че нямаш късо, просто имаш няколко отделни проблема. Тези неща са свързани с комфорт модула, затова не ти светят плафоните. Няма връзка на тези ел. проблеми с вървенето на колата и с ГНП-то. За всеки случай си провери зареждането на алтернатора, не е много нормално да ти изгори гнп, че и компютър. Проверка на различни обороти, и под товар колко зарежда.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tom 79, Ицку® и 173 госта