Туран 2.0 TDI 140 к.с BKD Възстановяване на Премахнат EGR

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
maraia
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 09 фев 2012 10:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Туран 2.0 TDI 140 к.с BKD Възстановяване на Премахнат EGR

Мнениеот maraia » Пет 27 яну 2023 12:00


Здравейте на всички ! Имам следния проблем : Закупих Туран 2.0 TDI 140 к.с BKD мотора ! Предишния собственик и премахнал EGR софтуерно и механично ! Аз искам да си го възстановя (парите ни ми притесняват) защото Българина явно му е по - удобно да счупи повече неща от колкото да си старае да поддържа една кола ! Знам , че ако го монтирам , в последствие може да имам проблем с главата (то и затова и е премахнат ,защото са правили главата ) Но , като си го сменям на време и си я поддържам , няма да има проблем ! Искам да си го възстановя , защото като няма охладител на EGR , няма загряване на автомобила , няма затопляне на антифриза и вътре трябва да стоя с шапка ш ръкавици ! Отделно постоянно ми дава грешки , харчи , пуши ш още куп неща ! Та да си дойдем на въпроса има ли някой схема или да ми каже как се вързват всички маркучи , закучи и всичко около самия EGR и охладителя ! Може ли снимки , за да видя как точно е вързан ! Благодаря предварително и се извинявам , за дългия пост !




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Възстановяване на Премахнат EGR Туран 2.0 TDI

Мнениеот cecoa1 » Пет 27 яну 2023 15:26


Грешките, харчене и пушене, не са ти от EGR-а, а за отопление просто си оправи печката.
Всички дизелови Турани имат печка Вебасто, просто когато не е поръчана като автономен отоплител, тя работи само като дооторлител при определени условия(работещ мотор, ниски температури и още няколко други). Ще стопля двигателя за броени минути, тя е 5kW. Обаче е малко калпав модел на Вебасто, и ако искаш да ти работи дълго време, трябва да се бръкнеш малко повече. В смисъл да я ремонтираш основно и с нови части, че иначе може и да се закрепи и за по-малко пари, но едва ли ще кара повече от 3-4 години.
Освен това, хората, които се занимават с такава ремонти, могат да ти предложат и вариант, при който да ти я направят печката да се пуска и автономно, така ще можеш да си я пускаш още преди да се качиш в колата, примерно с таймер или дистанционно управление, за да ти е топло още с качването.
Печката ти се намира пред предно дясно колело, под десния фар някъде се пада.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Възстановяване на Премахнат EGR Туран 2.0 TDI

Мнениеот dalgia-73 » Съб 28 яну 2023 7:46


Да печката е благинка.Шест години си работи безотказно на Турана, така и го продадох.За да сработи печката трябва температура под 5 градуса и горивото да не е под 1/4 във резервоара.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tih и 75 госта