Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот vasko__2 » Чет 18 май 2023 13:24


Няма значение от къде е купувана и ,че е стара, има една партида заводски дефект в модулите,точно 2009-2010г.Отиди и питай по номера на рамата ще ти кажат.Но на място,не по телефона.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот cecoa1 » Чет 18 май 2023 13:34


Точно така, концерна си ги плаща тия неща по акцията. Не искат заради известен заводски дефект, някой да се пребие по пътищата. Това води до големи репутационни щети.


Пламен Тодоров
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот Пламен Тодоров » Съб 20 май 2023 13:10


В you tube има клипове как се решава проблема със светеща ABS лампа,гледах ги защото и моята неочаквано и без причина светна.Грешката е за модул на ABS ,в някои случаи се решава просто със подмяна на предпазителите-2 бр. 30 амперови,които са на една плочка над акумулатора.Моята кола е Шаран от първите модели и предпазителите са вътре смених ги и нищо,разглобих цялото бушонно табло за да проверя проводниците отзад-бяха си наред,сглобих го и изненада-грешката изчезна!!!Голямо щастие.На другия ден пак се появи.Все още нямам време да извадя буксата на самия модул и да я прегледам макар,че не вярвам това да е проблема.И все пак пробвай с предпазителите.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот vasko__2 » Съб 20 май 2023 15:54


Твоята няма общо в случая на колегата.При него завода знае много добре и има решение.


Пламен Тодоров
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот Пламен Тодоров » Съб 20 май 2023 20:37


Това не му пречи да пробва.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот stoyanfourn » Нед 21 май 2023 9:26


vasko__2 написа:Твоята няма общо в случая на колегата.При него завода знае много добре и има решение.


Така е, говорим за различни проблеми - всички свързани с ABS системата но не еднакви.
При мен както вече казах, светнаха три лампички изведнъж - жълти ABS и ESP (една количка със следи от пързаляне) и червената лампичка на ръчната спирачка, която обаче мига. И всеки път при даване на контакт също изпищява аларма три пъти (като на светофарите за слепи) и млъква.
Трие се само с четец за грешки - ще си купя но не мога в момента, а и не всеки уред може да ги изтрие.
Бушоните са здрави, всичко е проверено, ходих даже при мой човек със сервиз който с това се занимава и провери всички вериги - ток идва до самия модул с помпата, проблемът си е вътре в нея.

Сега по отношение на тази кампания (recall item) - нужно ли е да ходя до сервиза и ако се обадя по телефона и им дам VIN номера няма ли да ми отговорят?
Проверявах в интернет и наистина има точно такива фабрични дефекти на коли Фолксваген от 2009 и 2010 година.
Обаче това което намерих беше за вносителите на Фолксваген за САЩ от 2017 г.
По-късно (мисля 2021 г. ако не бъркам) са увеличили бройката на коли с дефектни ABS модули глобално. Но на сайта vw.com при въвеждане на VIN номера за проверка за такива дефекти ми казва че няма такъв номер. На други сайтове го намирам обаче.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот vasko__2 » Нед 21 май 2023 9:51


Сайтовете няма ти свършат работа.Звънни в Порше и питай,ако трябва отиди и на място питай.


jhonikesh
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 16:54
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: ASV
Местоположение: haskovo

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот jhonikesh » Сря 24 май 2023 9:30


Здравейте колеги.Имам Голф 5 вариант 2.0тди първа регистрация декември 2008 със същите симптоми в ABS като на колегата.Та въпроса ми е влиза ли тази кола в кампаниятя за смяна на ABSмодул и само в Порше Соофия ли се сменя или във всяко представиелство наVW в страната?


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот stoyanfourn » Чет 25 май 2023 13:25


jhonikesh написа:Здравейте колеги.Имам Голф 5 вариант 2.0тди първа регистрация декември 2008 със същите симптоми в ABS като на колегата.Та въпроса ми е влиза ли тази кола в кампаниятя за смяна на ABSмодул и само в Порше Соофия ли се сменя или във всяко представиелство наVW в страната?


Ами аз от всичката информация която успях да намеря в мрежата (и на английски и на руски), дефектът е открит в коли произведени през 2009 и 2010 година.
Отначало са го открили 2017 г. на колите внасяни в САЩ (Фолксваген и мисля че и Ауди), но по-късно, май беше през 2021 г. са разширили обхвата на много повече коли по цял свят.
За 2008 година не съм намерил нищо, освен сам ако не намериш не знам.
Пък и не всички коли Фолксваген произведени през тези две години се признават че имат дефектен модул.
Не успях да разбера никъде другаде дали точно моята кола подлежи на "recall" както се казва, тъй че не ми остава друг вариант освен да отида в Порше (София Изток) което смятам да направя утре и да разбера на място. Честно казано не съм оптимист, но не пречи да опитам. Доколкото разбирам, за един час може да му направят ъпдейт на софтуера, а ако това не помогне, ще трябва вече един-два дни за ремонт и настройка на целия модул.
Не знам има ли значение ако се обадя само по телефона да питам - по-лесно ми е, но не знам дали ще ми обърнат внимание, пробвай ако искаш.
Преди съм се обаждал, те прехвърлят от един телефон на друг разговора, разни управители, директори, все началници бяха май, докато накрая ми дадоха информация.
Идиотското беше че се бях обадил за друг проблем който по магически начин се оправи сам. Писал съм и за него - като давам десен мигач мига левия.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот 777 » Чет 25 май 2023 13:37


Досега да се беше обадил 10 пъти по телефона преди да ни съобщаваш за бъдещите си действия. Или да се обадя аз вместо теб за да разбереш отговора?


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Връзка между DPF и неработещ цилиндър

Мнениеот stoyanfourn » Пет 26 май 2023 19:53


777 написа:Досега да се беше обадил 10 пъти по телефона преди да ни съобщаваш за бъдещите си действия. Или да се обадя аз вместо теб за да разбереш отговора?


Отговорът е следният: В сервиза "Порше София Изток" официално ми отговориха (забравих името на човека но си имаше табелка на бюрото), че според проверката на компютъра според моя VIN номер, през 2017 година е правена такава рекламация (recall) за този модул и е извършен съответният ремонт, което значи че повече нямам право на безплатен ремонт. Както се изрази човека от сервиза: "Не може да се прави рекламация на рекламацията".
Точка. Какво, защо и как е станало можем само да гадаем - това е резултатът.
Следователно - трябва да се спасявам самосиндикално.

Ако някой има опит и може да даде съвет какво да правя - помагайте! Ако ли не, редно би било да ми дадете линк към тема свързана с този ABS модул или подобен къде мога да намеря сервиз в който да ми го ремонтират, защото темата се различава от заглавието.
Съжалявам, но така се стекоха събитията не по моя вина.
Сервизи има много където ремонтират модули, но ако си го свалиш (Сам? На улицата?) и им го пратиш по куриер, или лично, ще ти го ремонтират с гаранция 6 месеца.
Да, ама аз не мога да си го сваля сам, да им го занеса и те само да ми го ремонтират - затова търся сервиз в който да оставя колата и след това да си я взема готова!!! В това е проблемът!!! Къде има такъв, щото аз не намерих?
Честно казано, не ми пречи че нямам ABS, но алармата и сигнализацията подлудяват.
На старото ми Пежо изскубах лампата на airbaga, като свалих таблото и проблемът го реших. Но тук са три лампи от които една мигаща и пищялка при подаване на контакт - не ми се влиза в такива филми да си губя часове и дни да ръчкам за нещо от което така или иначе нямам полза...
Всеки съвет ще ми е от помощ - най-вече може би ако има такава тема дайте линк за да не отварям нова.

Благодаря.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 192 госта