Пасат Б7 1.6 tdi 105 коня тресе мотора

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
D.TRIFONOV
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 10 юни 2023 9:56
Автомобил:
Двигател:

Пасат Б7 1.6 tdi 105 коня тресе мотора

Мнениеот D.TRIFONOV » Съб 10 юни 2023 10:42


Здравейте, от скоро съм собственик на въпросния пасат, имам чувството ,че мотора тресе повече от нормалното като му гледам кората, знам ,че тези мотори имат проблем с дюзите, но оборотите са стабилни, маховика няма притрисане при гасене. При подаване рязко на газ на място има едно притракване като на аванс до 1500 оборота и после изчезва. Моля за съвет така ли се държи нормално този мотор или има някакъв проблем. Няма записани грешки в компа.




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Пасат Б7 1.6 tdi 105 коня тресе мотора

Мнениеот railfan » Съб 10 юни 2023 14:54


Аз бих тръгнал от дюзи. Виж корекциите как са, ако много бягат ще ти е един ориентир, че със сигурност е от тях. Иначе се проверяват само свалени на стенд, не е скъпо да се направи.
Другото което може да води до този ефект е маховик - НО тук с уточнението, че може да не е от него защото има и 1.6 тди мотори с плътен маховик, а не двумасов. Обикновено май само тези със старт - стоп система са с демпфер. По рама ще излезе какъв е твоя.
И следващото - тампони на мотор и кутия.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б7 1.6 tdi 105 коня тресе мотора

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 10 юни 2023 15:14


1.6tdi ръчна кутия - винаги е едномасов маховик. Обикчновено се предава долен тампон на двигател, който е от две части набити в предния мост, от него излиза един "кокал" и мотора клати основно при изкачване на наклон или бордюр на заден ход. За дюзите виж корекциите на топъл двигател. Мотора е изключително тих и балансиран, но трудно някой може да си представи какво е поведението на твоя двигател по описание...


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б7 1.6 tdi 105 коня тресе мотора

Мнениеот PzKpfW » Нед 11 юни 2023 2:30


Бих препоръчал да се пусне с диагностиката програмата readiness. Това е поредица от тестове на всичко по двигателя. Може да се стартира с VCDS или с ODIS. Хваща проблеми много преди да е светнала грешка. При мен хвана проблем с ЕГР-а няколко години преди колата да влезе в авариен режим и да се принудя да го сменям. Като цяло това поколение мотори изкарват грешки едва когато има много сериозен проблем и вече няма на къде.

По въпроса за маховика: При Голф 6, или поне при моя маховика е демпферен, но колата в момента е на почти 297000км и притропва съвсем лекичко зимно време, не предизвиква тресене.

Малко офтопик: Комшията си купи същия Голф като моя, същия код на двигателя, същата мощност, същата година на производство. Неговия има вихрови клапи, моя няма.


D.TRIFONOV
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 10 юни 2023 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б7 1.6 tdi 105 коня тресе мотора

Мнениеот D.TRIFONOV » Нед 11 юни 2023 7:04


На 1,3,4 показанията на дюзите са +0,26, на 2 -0,71.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov и 242 госта