Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
sokeresmanges
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 дек 2023 18:37
Автомобил:
Двигател:

Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот sokeresmanges » Пет 15 дек 2023 18:49


Здравейте Колеги. Имам Passat b6 2.0 bmp ръчка
Изведнъж от скоро започна да гори масло около 1литър и 200 300мл за 1000км. Обслужвам го винаги на време ремъци ролки филтри преди 20к км. Последния ремонт беше преди 3/4 хил. километра.
Ще прикача снимка.
Колата си върви набира добре няма никакви проблеми с вървежа прегледани са турбо пътищата всичко е наред там след празниците ще се сваля турбото. Няма грешки няма лампи освен тази за маслото като го изгори. Има дпф.
Прикачени файлове
Screenshot_20231215_184813_com.facebook.orca.jpg




kukata_pasat
Мнения: 881
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот kukata_pasat » Нед 17 дек 2023 17:32


Защо ти е сменян капака на клапаните и преди ли е горила масло или след смяната му е започнала.Защо са сменяли всичките тия неща повдигащи лагери на вала реглажни винтове кабел на дюзите и всичко останало обясни по подробно.


sokeresmanges
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 дек 2023 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот sokeresmanges » Пон 18 дек 2023 23:44


Преди този ремонт не гореше масло, имаше омасляване по кабела на дюзите. Два от повдигачите
Бяха леш. Капака на клапаните ме посъветваха да го сменя. Колата не се жали натискам я яко. След смяната на повдигачите и останалите неща започна да върви доста по добре. Но започна да гори и маслото...


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот walentin » Вто 19 дек 2023 18:16


"Колата не се жали натискам я яко."

Нема да я пържиш толко.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4272
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот tdi fen » Вто 19 дек 2023 19:32


Много ми струва разхода дали не си попаднал на масло менте


sokeresmanges
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 дек 2023 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот sokeresmanges » Сря 20 дек 2023 7:30


Не вярвам да е от маслото сега доливам друго вече 3к км от както се появи проблема 3л и половина съм долял забравих да спомена че съм с маслена помпа от 1.9тди и събира с литър повече. Не се жали натискам я яко в смисъл че не я карам като дядо.. Икономично


sokeresmanges
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 дек 2023 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот sokeresmanges » Сря 20 дек 2023 16:37


tdi fen написа:Много ми струва разхода дали не си попаднал на масло менте

Сега сипвам 5в40 иначе преди това 5в30 и няма разлика все си го горе на 1000км 1л


kukata_pasat
Мнения: 881
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот kukata_pasat » Сря 20 дек 2023 21:54


На капака на клапаните има ПВЦ клапан вграден за картерите газове който ако не е наред колата ще гори яко масло особено при яко раздаване на газ,неслучайно те питах защо е сменен стария капак без нужда.Стария капак ако го държиш го сложи щото вече всичко е маде ин чина и ме съмнява че си нацелил капак с менте ПВЦ клапан, щото странното е че след тази смяна колата е прогорила масло.


sokeresmanges
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 дек 2023 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот sokeresmanges » Чет 21 дек 2023 18:00


kukata_pasat написа:На капака на клапаните има ПВЦ клапан вграден за картерите газове който ако не е наред колата ще гори яко масло особено при яко раздаване на газ,неслучайно те питах защо е сменен стария капак без нужда.Стария капак ако го държиш го сложи щото вече всичко е маде ин чина и ме съмнява че си нацелил капак с менте ПВЦ клапан, щото странното е че след тази смяна колата е прогорила масло.

Странно наистина дано не е от капака и се окаже нещо с турбото това ще го имам в предвид задължително след като се види турбото и евентуално се окаже че са ок нещата там


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Гори масло Passat b6 2.0 bmp

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 24 дек 2023 9:24


kukata_pasat написа:На капака на клапаните има ПВЦ клапан вграден за картерите газове който ако не е наред колата ще гори яко масло особено при яко раздаване на газ,неслучайно те питах защо е сменен стария капак без нужда.Стария капак ако го държиш го сложи щото вече всичко е маде ин чина и ме съмнява че си нацелил капак с менте ПВЦ клапан, щото странното е че след тази смяна колата е прогорила масло.

Според сниманата бележка са му поставили оригинален капак, освен само така да са написали а да са монтирали Вайко примерно или някой друг китаец. Колегата преди да го сменява да огледа за оригинални номера по капака и щампи на фв, защото ако са поставили оригинален капак няма смисъл от стария, освен всичко друго старите капаци се кривят по ъглите с годините и дори и с нови гарнитури пак протичат заради липсата на болтове в ъглите



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 39 госта