Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 11 мар 2024 8:31


Интересното е, че когато е запушен така и колата не пали върти на стартер все едно е скъсан ангренажа и няма никаква компресия и би следвало да може да се познае по слух къде е проблемът. Освен това диагностиката трябва да отчита запушване на дпф-а на 100 или повече проценти и да свети чек, не може да се пусне и принудителна регенерация, абе явно си трябва читав диагностик.




Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Пон 11 мар 2024 10:59


Колата върти и запалва съвсем нормално все едно и няма нищо 3-5-7 сек след това гасне като изтракват дюзите на сухо като остават и изгасва. Никакви грешки не е записвала никога за дпф-а и за това не сме го проверявали но миналата седмица когато я запалихме


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4615
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот hvp800 » Пон 11 мар 2024 20:58


К.Одаджийски написа:Интересното е, че когато е запушен така и колата не пали върти на стартер все едно е скъсан ангренажа и няма никаква компресия и би следвало да може да се познае по слух къде е проблемът. Освен това диагностиката трябва да отчита запушване на дпф-а на 100 или повече проценти и да свети чек, не може да се пусне и принудителна регенерация, абе явно си трябва читав диагностик.


Аз подозирам , че някога , назад времето , някой е правил нещо по колата в опит да реши проблем с ДПФ-а . Това е причината на диагностика да не се види запушения филтър.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 11 мар 2024 21:02


Да, възможно е, сега имаме в сервиза Ц класа 2016 година, забива в движение, на диагностиката излизат 50 и кусур грешки, за бавни турбини, проблемен клапан между турбините, не работещ NOX сензор, а чека на мотора не свети на таблото въпреки, че в диагностиката пише че MiL е пусната :Mr Green Fun


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Вто 12 мар 2024 7:23


hvp800 написа:
К.Одаджийски написа:Интересното е, че когато е запушен така и колата не пали върти на стартер все едно е скъсан ангренажа и няма никаква компресия и би следвало да може да се познае по слух къде е проблемът. Освен това диагностиката трябва да отчита запушване на дпф-а на 100 или повече проценти и да свети чек, не може да се пусне и принудителна регенерация, абе явно си трябва читав диагностик.


Аз подозирам , че някога , назад времето , някой е правил нещо по колата в опит да реши проблем с ДПФ-а . Това е причината на диагностика да не се види запушения филтър.


Това като цяло е най логичното обяснение. Да са пипали нещо софтуерно. Все едно са го изключили софтуерно без да е махнат физически. Ся и да го мисля кво е било преди няма смисъл. Колата вече работи, пали и се движи нормално до колкото успях да я карам, че заради престоя в сервиза и изтече всичко и сега тепърва ще я пускам да се движи. Разбира се можеше да отнеме 3 дена или 3 седмици, а не 3 месеца ремонта, но.... каквото такова.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот Vasseto » Вто 12 мар 2024 20:18


Да ти кажа че не е от DPF. Аз скоро имах същите симптоми, които обясняваш ти. Ама точно същите. И при мен се оказа EGR. След премахване със залъгалка и затапване DPF все още си работи и нямам проблем с него вече над 50ККм.

P.S. Като премахват софтуерно DPF премахват заедно с него и EGR. Така че...


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот dispatch » Вто 12 мар 2024 23:38


Това с изтритите кодове от таблицата на грешките не се връзва в случая, защото колегата по-рано беше написал, че е пробвал с друго ЕКУ, после с друга версия на софтуера на неговия ЕКУ...
Така че ако ги е нямало някои грешки в софтуера, с въщането на по-ранна версия или с теста с друго ЕКУ тези грешки щяха да се появят.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Сря 13 мар 2024 20:16


Vasseto написа:Да ти кажа че не е от DPF. Аз скоро имах същите симптоми, които обясняваш ти. Ама точно същите. И при мен се оказа EGR. След премахване със залъгалка и затапване DPF все още си работи и нямам проблем с него вече над 50ККм.

P.S. Като премахват софтуерно DPF премахват заедно с него и EGR. Така че...



В моя случай е от дпф. Тотално запушен беше. Днес го върнах на вторични суровини и човека каза че толкова запушен филтър скоро не е виждал. Колкото до клапана е тестван дали работи, как точно незнам най вероятно със софтуер и са го гледали. Оставен е защото си функционира адекватно и е почистен. Но като цяло за мен двете неща вървят заедно и би следвало като се маха филтъра да се маха и клапана, но в случая съм далече от дилзелите и не притендирам, че съм прав.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Сря 13 мар 2024 20:20


dispatch написа:Това с изтритите кодове от таблицата на грешките не се връзва в случая, защото колегата по-рано беше написал, че е пробвал с друго ЕКУ, после с друга версия на софтуера на неговия ЕКУ...
Така че ако ги е нямало някои грешки в софтуера, с въщането на по-ранна версия или с теста с друго ЕКУ тези грешки щяха да се появят.


Да верно, че това няма как да е в моя случай. В момента колата е с моргаджийски комп със същите номера като оригиналният с махнат имобилайзер. И след махането на дпф-а и сондите колата е светнала и си ги е търсила и след това софтуерно са махнати или изключени или незнам какво точно им правят.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта