Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Volkswangel
Мнения: 614
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот Volkswangel » Сря 06 мар 2024 14:37


Колелото на пазарджишко, поемаш по околовръстното вляво посока Марица и след моста на 700м вляво едно сиво хале с доста коли около него. Там филтъра ще ти го премахнат софтуерно и механично за 500лв. Но не очаквай това да стане за ден два или седмица две. Нещата там се случват много бавно и трябва периодично да ги ръчкаш. Когато е готово, не забравяй да си вземеш филтъра, до Бриколаж ги изкупуват за около 180лв. Успех!




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот railfan » Сря 06 мар 2024 15:44


Колко пък да е бавно? Това се прави за половин ден от опитен в сферата..оставяш я сутринта и наобяд си я взимаш. Не бих отишъл на място, където ще ми държат колата седмица - две. На нея ли ще се учат?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4615
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот hvp800 » Сря 06 мар 2024 16:17


А мислил ли си , когато затегнат прегледите какво ще правиш ? С изтърбушен филтър в европата няма да минеш никога. Та даже в една изостанала Румъния ще ти е трудно. Или очакваш , че при нас това няма да стане ?


Volkswangel
Мнения: 614
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот Volkswangel » Сря 06 мар 2024 17:06


railfan написа:Колко пък да е бавно? Това се прави за половин ден от опитен в сферата..оставяш я сутринта и наобяд си я взимаш. Не бих отишъл на място, където ще ми държат колата седмица - две. На нея ли ще се учат?

Да, така е, съгласен съм но е факт, не бих отишъл втори път и за това предупредих колегата. А наче си свършиха работата, не зная друго място в Пловдив където да извършват тези дейности.


Volkswangel
Мнения: 614
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот Volkswangel » Сря 06 мар 2024 17:10


hvp800 написа:А мислил ли си , когато затегнат прегледите какво ще правиш ? С изтърбушен филтър в европата няма да минеш никога. Та даже в една изостанала Румъния ще ти е трудно. Или очакваш , че при нас това няма да стане ?

И с това съм съгласен, ами слагаме нови филтри, какво друго, да бракуваме ли? А пък Румъния хич не е изостанала, вярвай ми.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Сря 06 мар 2024 18:59


Ами да се надяваме, че н1ма да се налага да ги вадим пак. Гледаха се в доверен сервиз в града от човек който знае какво прави. Та в случая имам доверие н моя майстор който има доверие на другият и така.
Днес закатах мъртвеца в ФТ моторспорт при Жоро да видим каква ще я свършат. Има цяла тема за нежовият сервиз много двупосочни мнения прочетох, но аз познавам работата му от друг ъгъл и от много близки приятели. Ще се доверя и там да го махнат физически и най вече качествено софруерно. И другата седмица да мога вече да опитам да я пусна в движение, че няюа нито застраховка нито преглед нито нищо. И като оправя и това ще се сдобир с бележка на стъклото.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Сря 06 мар 2024 19:07


Volkswangel написа:
hvp800 написа:А мислил ли си , когато затегнат прегледите какво ще правиш ? С изтърбушен филтър в европата няма да минеш никога. Та даже в една изостанала Румъния ще ти е трудно. Или очакваш , че при нас това няма да стане ?

И с това съм съгласен, ами слагаме нови филтри, какво друго, да бракуваме ли? А пък Румъния хич не е изостанала, вярвай ми.


Съгласен съм с теб обаче нов филтър който струва 2000+лв за кола която е на 15г не мисля, че си струва инвестицията честно казано. Иначе ако зависи от мен не бих го махнал той е сложен там за да върши работа , но с чистене няма да стане номера. И за това ще се маха


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот MamaMy » Чет 07 мар 2024 0:37


Не забравяй, че сме в България. Това е територия която не случайно не искат да вземат в ЕС. Само тук когато извършваш официално услуга на данъчните, пускаш фактура и касов бон, а те те питат "А няма ли начин без ДДС?". Виж какво става в съд, прокуратура, полиция! Май не остана държавна институция ненамесена в тези скандали.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Чет 07 мар 2024 5:23


Така е. Станахме и ние страната на неограничените възможности. И не, не остана такава институция поне до колкото казват в новините, а аз такива се атафая много да не гледам.В КАТ също е плачевно състоянието, наложи се и от там да мина че се принудих да купя друга кола докато тази е в бокса, бензинова вече. Нямам нерви с тия дизели. 6ч чакане всичко е през пръсти, че ти се и сокпакт насреща, а за капак 1 тоалетна няма в тъпият кат Пловдив незнам как е пп др градове
Както казай като цяло съм против махането на всякакви такива филтри, катализатори и тн, но за мас нещата са прекалено скъпи


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот railfan » Чет 07 мар 2024 8:37


Виждам, че го упреквате колегата ако маха DPF-a, но някой от вас на негово място ще изкара ли 5500 лв (това е официалната цена на VW за нов DPF), за кола, която е на 15 години и общо струва между 6 и 10 хиляди?
Не мислА. Ако аз допра до такъв момент - също ще го махна, заради безумната цена, която се търси за нов такъв. Иначе, ако е качествено премахнат, с необходимата софтуерна намеса колата покрива сегашната норма - проверено при колега с Пасат 6ца, CBBB мотор.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот dispatch » Чет 07 мар 2024 10:07


Ако не е махан катализатора и софтуерно е добре направена - няма пушеци и на газ-анализатора всичко е в норма (ЕКО4/ЕВРО5; мотора е СВВВ).
Личен опит.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Чет 07 мар 2024 10:59


Дпф-а си е наличен на колата, колкото до катализатора ми казаха, че не при всеки дпф има катализатор. Има и със и без. Надявам се, че ще свършат работата както си му е реда, защото ще се наложи да минавам и преглед. В на лошият случай, ако пуши ще я пишат еко 1 и тва е. Иначе да цената на нов е безумна на фона на цената на самата кола при това тези по 2000+лв не са от дилъра и пак са много, а честно казано не са ми излишни. Но от друга страна, ако можех да си го позволя чисто финансово нямаше да чудя направо нов щях да сложа. Ще кажа какво и как се е случило като се обадят че е готова.


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Пет 08 мар 2024 16:45


Виновника за проблемите и мъчките последните 3месеца вече е отстранен физически и софтуерно . Все още не съм взел колата, че нямам физическата възможност да го сторя ще е в понеделник , за да кажа дали има разлика с това как вървеше преди .
Като цяло съм шокиран от състоянието на филтъра и адски озадъчен как изобщо се е движила тази кола . Явно това е и причината за леко намалената мощност , поне като усещена на пътя , и малко по тромавото ускорене особено от място като я настяпя или на магистралата със 130 пак беше мудна .
Ето и една снимка на виновника , ще ми е интерсно мнението и на останалите от вас които по някакъв начин следят темата .
https://gofile.io/d/1as492
Можеше да си спестя част от разходите които направих за подмяна и закупуване на други неща , но гадината по никакъв начин не зигнализира , че проблема е във филтъра като цяло .
Прикачени файлове
viber_изображение_2024-03-08_14-13-57-977.jpg


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 09 мар 2024 0:40


Екстра се е запушил тоя саджък


Потребителски аватар
drzax
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 26 дек 2021 0:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant 2_0 TDI DSG6
Двигател: BMP 2009

Re: Passat B6 3C5 2.0 tdi pd BMP - не иска да запали

Мнениеот drzax » Съб 09 мар 2024 5:28


Мда доста качествена работа се е получила. А като се има предвид, че колата редовно се караше извънградско. Явно вече си му беше дошло времето



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: G.Georgievv и 212 госта