Въпрос за настройка на помпа дюзите

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Въпрос за настройка на помпа дюзите

Мнениеот kukata_pasat » Пон 15 яну 2024 9:50


Здравейте колеги,имам въпрос относно реглаж на помпа дюзите на Ауди А4 Б6 1.9 130 АVF.Вчера си сменях гарнитурата на капака на клапаните и ме досърбяха ръчичките да си направя и реглажа така или иначе бях отворил от горе.Предишния реглаж го бях правил преди три години и половина и реших че няма да е зле да го направя пак.Настроих дюзите на 180 градуса (както си бяха настроени и преди години) сглобих всичко но като запалих започна да боботи в филтъра и то доста шумно (и преди ми боботише но по леко вала ми е почти перфектен само леко износване на първа и осма гърбица повдигачите от това което успях да вида са добре в видимата им част). Както и да е реших да направя на ново реглаж но на 225 градуса,направих го и боботенето почти изчезна и е доста по леко от това преди да пипам настройките дюзите също показват по добри стойности за справка преди манипулациите бяха:

Първа -0.09

Втора 0.00

Трета -0.42

Четвърта 0.49

Това на загрял двигател

Сега са:

Първа -0.02

Втора 0.02

Третата -0.26

Четвърта 0.26

Пак на загрял двигател обаче в ниските обороти ми се струва малко по мудна от преди но компенсира с по голяма пъргавина в високите след 2500 оборота.

Въпроса ми е проблем ли е да ги оставя на 225 или трябва да ги върна задължително на 180 и другия въпрос да си играя ли с синхронизацията на вала щото съм си го оставил на +1.7 щото на 0.0 ми гореше с половин литър повече градско.




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1937
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за настройка на помпа дюзите

Мнениеот Danny boy » Вто 16 яну 2024 7:21


Карай така,няма грижи.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта