Проблем със скоростите

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
CORRADO_
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Проблем със скоростите

Мнениеот CORRADO_ » Пон 03 ное 2008 18:23


Проблема е следния първа скорост и задната ми влизат много трудно понякога дори се чува адско стържене от което доста ме заболява!!! Моля ако някои има идея какъв е проблема да помага?




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Пон 03 ное 2008 19:06


Колега провери нивото на маслото в скоростите за по-сигурно но най-често се прецаква пластмасовoто зъбче на задната и влиза трудно Погледни и ябълката, на която е хванат привода, който върви към ск. лост (па и аз така го обясних :lol:)


G60

Мнениеот G60 » Пон 03 ное 2008 19:08


snupeca написа:Колега провери нивото на маслото в скоростите за по-сигурно но най-често се прецаква пластмасовoто зъбче на задната и влиза трудно Погледни и ябълката, на която е хванат лоста, който върви към ск. лост (па и аз така го обясних :lol:)
Тук няма ни'кви ябълки браточка,става въпрос за жила :wink:


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Пон 03 ное 2008 19:13


G60 написа:
snupeca написа:Колега провери нивото на маслото в скоростите за по-сигурно но най-често се прецаква пластмасовoто зъбче на задната и влиза трудно Погледни и ябълката, на която е хванат лоста, който върви към ск. лост (па и аз така го обясних :lol:)
Тук няма ни'кви ябълки браточка,става въпрос за жила :wink:

Ето някой по-компетентен от мен :wink: Ето кой ще помогне на колегата :да:


G60

Мнениеот G60 » Пон 03 ное 2008 19:58


:) С радост бих помогнал но така от разстояние ще ми е малко трудно. А по принцип щом се чува хъркане най вероятно е да има заминал синхронизатор но пък задната.... :roll: най често се износва 2-ра,не е зле наистина да си видиш кутията дали има масло,също така може да са ти са се разцентровали вилките на кожуха


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Мнениеот divaka » Пон 03 ное 2008 20:52


аз нещо съм си втълпил че също имам пробелем в скоростите при движение,като отпусна газта и ми се чува нещо като тропане ,подобно на все едно ми опира някаде тръбите на генерацията обаче съм гледал и всичко си е ок,на свободна скорост и при движение го няма този шум единствено когато е на скорост :gruebel


Потребителски аватар
MaRsMaN
Мнения: 158
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот MaRsMaN » Вто 18 ное 2008 23:32


Вярно е това която казваш за 2-рата скорост Насе!На Гошето изведнъж му здаде багажа и сега кара 1-рва 3-та :? Сега ще я отворим кутията и ще видим какво е станало(аз мисля,че е от синхронизатора)без да гадая много де :roll: Като я разхвърлим ще кажа от какво е било! :wink:


Потребителски аватар
silverboy
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот silverboy » Пон 01 дек 2008 8:42


divaka написа:аз нещо съм си втълпил че също имам пробелем в скоростите при движение,като отпусна газта и ми се чува нещо като тропане ,подобно на все едно ми опира някаде тръбите на генерацията обаче съм гледал и всичко си е ок,на свободна скорост и при движение го няма този шум единствено когато е на скорост :gruebel

На испускателните колектори има една ламаринка която обгръща колектора точно преди меката връзка ако ти се е разпоила от там дрънчи и аз много сум се чудел....


Потребителски аватар
MaRsMaN
Мнения: 158
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот MaRsMaN » Пон 01 дек 2008 10:49


ако тропа като пуснеш газта и обратното ... ако натиснеш рязко и тропне това също може да е от тампоните на двигателя! :wink:


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Мнениеот divaka » Пон 01 дек 2008 11:44


не е от тампоните баце сменвал съм ги всичките


Потребителски аватар
CORRADO_
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот CORRADO_ » Пон 01 дек 2008 18:17


Аз реших проблема оказа се маслото след смяната няма проблеми дано скоро прочета същото и за вас



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта