Corrado катализатор

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Corrado катализатор

Мнениеот beyker_boy » Пон 08 мар 2010 14:51


Здравейте колеги. Искам да попитам - някой от вас свалял ли си е катализатора от Корадото и ако да - какви са последствията от това. Моят катализатор не е в много добро състояние и искам да го сменя. Някои хора ме съветват да го махна, но ланд сондата ми е на катализатора...




Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado катализатор

Мнениеот Speed_Am_All » Пон 08 мар 2010 17:02


Моя го свалих (Корадо 9А мотор). Разлика във вървенето почти никаква нямаше и колата стана малко по-шумна, макра че сложих хубаво гърне на негово място. Промяната на мястото на ламда сондата не е никакъв проблем. Въпреки горе написаното съм с две ръце за свалянето му на кола над 150000км и то на кола с една ламда сонда преди катализатора (тя си е преди него нищо че закрепена на самия катализатор). Просто той като се запуши почва да пречи само.


Потребителски аватар
Karmann13
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado катализатор

Мнениеот Karmann13 » Пон 08 мар 2010 21:07


Моят също е свален (Корадо КР). След махането усетих леко отпушване и по-разтоварено вървене на мотора. Шумът на колата се увелиши осезаемо, но моето махане беше съпроводено и със слагане на така нареченото "спортно" гърне. И аз съветвам да го махаш колега, както казва колегата Speed_Am_All ако този катализаор се е запушил, а той със сигурност се е запушил, само пречи! Успех и пиши какво си решил и какво се е получило като резултат! :да:


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Corrado катализатор

Мнениеот beyker_boy » Вто 09 мар 2010 9:48


Значи повечето хора ме съветват да го махна и евентуално ще го махна, но точно това е, че аз не искам да чувам никакъв звук от колата. Гледах, че се продават спортни катализатори и се зачудих дали да не сложа такъв. Някак си не искам да става шумна. Едно е сигурно - ще махам стария и това е, но ако не ми хареса как бръмчи ще слагам нещо да го оправя. Казват ми, че имало някакви заместители, или имало някакви универсални катализатори.


G60

Re: Corrado катализатор

Мнениеот G60 » Вто 09 мар 2010 13:38


Не се занимавай с простотий,ако всички гърнета са ти наред при махането на катализатора няма да почне да ти реве колата спокойно,функцията на катализатора не е шумозаглушаваща :idea: mhihi


Потребителски аватар
Karmann13
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado катализатор

Мнениеот Karmann13 » Сря 10 мар 2010 0:09


Забравих да спомен че при мене липсва и гърнето преди крайното и заради това се получава осезаемата разлика в шума (чак е дразнещо :? ). Така че колега директно го махай, според мене няма да стане по-шумен мотора! :D


Потребителски аватар
fast_t
Мнения: 364
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 21:47
Автомобил: VW Corrado G60 1992
Двигател: PG
Местоположение: EU

Re: Corrado катализатор

Мнениеот fast_t » Вто 08 фев 2011 0:25


Преди около година махнах катализатора на моята G60-ка. На негово място сложиха резонаторно гърне, за което ми дадоха "период на употреба" 1 година, след която щяло да прогори. Колата стана по-тиха от преди. В момента съм пред проблема, дали, след като прогори резонаторното гърне, да не сложа на негово място права тръба. Ще си запазя средното гърне(куфара). Много хора ми казват, че е задължително да се сложи резонаторно гърне на мястото на катализатора, но реално никой от тях не е пробвал с права тръба. Ако някой е слагал права тръба на мястото на катализатора, ще съм благодарен да сподели какъв е бил ефекта.


Потребителски аватар
azlk_TURBO
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 19:14
Автомобил: Corrado ITAN M62
Двигател: PG 1991 9a 1992
Местоположение: варна

Re: Corrado катализатор

Мнениеот azlk_TURBO » Вто 08 фев 2011 9:57


аз сам права тръба звука ми не се промени не се осеша кои знае каква разлика сега и лигена мисля да махам само с краино гарне да остане не мисля че ше е проблем малко да разтоварим двигатела :D



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта