Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот DiddoVWFAN » Сря 25 май 2011 18:12


Nqmam kirilica za koeto se izvinqvam predvaritelno.
Taka, do v4era pri podavane na signal na alarmata za zaklu4vane parvo zatvarq6e vratite ot centralnoto, sled tova 6ibidaha, posle pasajerskiq prozorec i nakraq 6ofiorsliq. Po edno i sashto vreme az i patnika do men natisnahme butonite za zatvarqne na prozorcite /a znam 4e ne po princip ne priema komanda da zatvarq ednovremenno, a vinagi po otdelno/ i ne6to se bagna. V momenta 6ofiorskiq prozorec sedi otvoren i ne moga da komandvam nito nego nito pasajerskiq, a osven tova i centralnoto ne funkcionira. Samo 6ibidaha si e v 4as. Proverih vsi4ki bu6oni ot bu6onnoto tablo. Kade e vaprosniq komfort modul i na nego ima li bu6on ili da tarsq drugade pri4inata. Pomagaite kolegi 4e sedi sega s nailon na 6ofiorskata vrata kolata. Ostava da razglobq korata na vratata i da pusna direkten tok na ma6inkata pone da go zatvorq djama, mersi predvaritelno na vsi4ki otzovali se.
Kolata e 1994 2.0 16V.


Така, до вчера при подаване на сигнал на алармата за включване, първо затваряше вратите, след това шибидаха, после пасажерския прозорец и накрая шофьорския. По едно и също време аз и пътника до мен натиснахме бутоните за затваряне на прозорците / а аз знам че по принцип не приема команда да затваря едновременно, а винаги по отделно/ и нещо се бъгна.
В момента шофьорския прозорец седи отворен и не мога да командван нито него нито пасажерския, а освен това и централното не функционира.Само шибидаха си е в час.Проверих всички бушони от таблото.
Къде е въпросният комфорт модул и на него има ли бушон или да търся другаде причината.
Помагайте колеги, че седи с найлон на шофьорската врата колата.
Остава да разглобя кората на врата и да пусна директен ток на машинката, поне да затвори джама.
Мерси предварително на всички отзовали се.
Колата е 1994 2.0 16V.

Последна промяна от IvanMan на Сря 25 май 2011 21:27, променено общо 3 пъти.
Причина: Превод в ефир.




Потребителски аватар
prokopoff
Мнения: 205
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот prokopoff » Сря 25 май 2011 23:25


Модула е под задната лява кора, зад водача
пробвай да откачиш акомулатора за 10 мин, на моето блокира на няколко пъти по същия начин, но с лед 10 мин си заработваше нормално


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот tontoni » Чет 26 май 2011 14:02


Колега алармата слагана ли е? Ако е слагани снимаи дистанционото и марката на алармата. На моето корадо не се затваря шибидахът което ме кара да мисля ,че и аз имам проблем. По-скъпите присаждани аларми имат опция дори и ако няма акумулатор пак да пищят. Според мен в тях се задържа ток. Разкачи акумулатора за една нощ и плуса го служи на корпус. Проблемът е много неприятнен ако колата е улична. :(


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот divaka » Чет 26 май 2011 14:12


аз пък от както го имам Корадото имам следния проблем когато са и 2-та прозореца свалени при включване на алармата дига единия а другия стига до средата и спира и трябва да отключа и да заключа на ново за да го дигне,някой ми беше казвал ,че трябвало да се зададе на алармата повече време за дигането но така и не съм го решил този проблем


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот beyker_boy » Пет 27 май 2011 14:34


А аз имам проблем с алармата откакто купих колата. Плоблема е в дистанционното. Понеже алармата е оригиналната дистанционното е само с едно копче. Като купувах колата предишният собсвеник ми каза, че трябва да сменя батерията. Аз не я смених и мина време и трябваше да тръгна за БГ и свалих акомулатора малко да се зареди(не знам какво ме накара след като нямаше нужда). Сложих акомулатора и алармата почна да пищи. Откачих акумулатора и потърсих батерия. Смених я, закачих акумулатора и сто пъти се мъчих да изключа алармата и все не става. Лампичката на бутона мига, но алармата не спира. И още в Англия изолирах алармата. Махнах бушона и сега съм без аларма. Дойдох си в БГ и обиколих бая майстори и на края в Плевен ми казаха, че тази аларма няма кой да ми я направи в БГ. Купих си нова много прилична и има функция да управлява комфорт модула. Попитаха ме дали имам комфорт модул и аз не зная дали имам. Всички Корадо ли са с комфорт модул? Ако както каза колегата по горе - че този модул е под кората на калника зад шофиора - аз имам там някакво управление за стъклата, но не знам това ли е комфорт модул. Сега заключвам колата от ключалката и след около 30 секунди след като заключа се чува още един допълнителен звук (бучене), все едно пак се заключва колата. И не зная какво може да е това. Дали е от този модул не знам.


G60

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот G60 » Пет 27 май 2011 18:49


Твоето има комфорт модул,но не всички го имат :idea: Моето няма,такъв модул имат само тези коли които са с фабрични ел. стъкла :idea:


DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот DiddoVWFAN » Пет 27 май 2011 21:42


Така. Проблемът е решен. Първо искам да благодаря на всички колеги, които се включиха със съвети и мнения, включително и на лични съобщения.
Колегата " Shiklev " ми каза, ме бушони освен на бушонното табло има и над него самото. Именно там, над бушонното табло, има слот за бял 25 амперов бушон, който беше изгорял. Намира се малко по-навътре и се наложи да си послужа с фенерче, за да го видя. Евала на колегата от София.

Takaaa. Problema e re6en. Pyrvo iskam da blagodarq na vsi4ki kolegi, koito se vklu4iha sas saveti i mneniq vklu4itelno i na li4ni saobsteniq.
Zna4i kolegata " Shiklev " mi kaza 4e bu6oni osven na bu6onnoto tablo ima i nad nego samoto. Imenno tam nad bu6onnoto tablo ima slot za bql 25 amperov bu6on, koito be6e izgorql. Namira se malko po navatre i se naloji da si posluja s fener4e za da go vidq. Evalata na kolegata ot Sofiq.
Izvinqvam se 4e nqmam kirilica o6te vednaj.

Последна промяна от brabus на Съб 04 юни 2011 19:24, променено общо 1 път.
Причина: Превод в ефирофорумното пространство :)


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот Speed_Am_All » Съб 28 май 2011 10:39


Винаги съм се чудил за какво са тези бушони, защо са ги завряли там. При мен се падат под/зад таблото с уредите.


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот POLO PAVLETI » Съб 04 юни 2011 14:26


Аз скоро имах страшна драма с въпросният модул. Даваще ми консумация 130 мили ампера :shock , и ми топеше акумулатора за 4 дни. Преди да намеря го шунтира майстора и му върза едно реле , та да се вдигат джамците.... Да ама не. Спря да работи и централното, и добре че се намери тука от един колега та отреагирахме веднага :kissy: Оказва се че въпросният модул е различен от на Пасат и Голф, или поне е с различен номер :idea:


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот POLO PAVLETI » Пет 02 сеп 2011 12:45


И отново включване от мен :banghead: Въпросният модул отново май не работи, отново имам утечка 0.11 А :banghead: като изключа въпросният скрит бушон за джамците и централното , и утечката пада в нормите 0.03 А.
Направо съм се побъркал , не знам кво да правя. Когато се прецака стария модул , временно карах с реле и джамовете работеха, но не и централното. Сега с новият модул ужким всичко беше наред , и ето ти сега отново драма. Колата не се кара много , но почна и за два дни да пада акуто :screwy


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот Dead man » Нед 04 сеп 2011 10:40


Дебел ПАвлети,имам майстор бог на тоците.... :012: :deal

Ако имаш интерес-знаеш ми номера.... :kissy:


zelenoto g60
Мнения: 90
Регистриран на: Чет 25 дек 2008 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот zelenoto g60 » Чет 01 дек 2011 19:45


Модула продължава да има консумация дори и след като колата е заключена и са вдигнати стъклата някъде около 10тина минути след което консумацията на ток от модула спира.
Преди време и аз мислех че имам отечка,закарах колата на майстор и след като замерихме наистина имаше повишена консумация на заключена кола,от там след известно време мерения и проследявания на кабели и консумация стигнаха до комфорт модула,сменихме го с друг който имах и пак същото.След последвалата главоблъсканица засякоха колко време я има тази монсумация и се оказа че е еднакво всеки път и при двата модула около 10 мин след което изчезва


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот POLO PAVLETI » Вто 06 дек 2011 8:43


zelenoto g60 написа:Модула продължава да има консумация дори и след като колата е заключена и са вдигнати стъклата някъде около 10тина минути след което консумацията на ток от модула спира.
Преди време и аз мислех че имам отечка,закарах колата на майстор и след като замерихме наистина имаше повишена консумация на заключена кола,от там след известно време мерения и проследявания на кабели и консумация стигнаха до комфорт модула,сменихме го с друг който имах и пак същото.След последвалата главоблъсканица засякоха колко време я има тази монсумация и се оказа че е еднакво всеки път и при двата модула около 10 мин след което изчезва

Напълно вярно колега :да: но при мен не заспива модула и след час дори :banghead: Като му дръпна бушона и всичко си идва на място, ама няма централно и ел.джам mhihi Последно се съмнявам в шибидаха дали няма некъв проблем и да държи буден комфорт модула :roll:


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Проблем с комфорт модула или нещо друго?

Мнениеот dkalfov » Съб 06 окт 2012 19:10


да пипам и аз нещичко може ли,мойто колзет е 90та година и компот модула затваря джамовете и заключва ама шибидаха не се затваря дали просто защото компотмодула го няма като функция или е някой бушон,извинявам се за оффа ама ме дразни че го оставям ама като завали търча като идеот



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта