Рожен 2011 - 27 и 28 август

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Рожен?

Мнениеот vasstop » Пет 08 юли 2011 12:39


Дори да предположим, че ще има, пътят който минава отгоре над поляните е част от републиканската пътна мрежа и доста често всички сме виждали изпълнения с даване на газ, пилене на гуми, дърпане на ръчни и т.н.
На миналият събор имаше катастрофа точно на отбивката за поляните, не знам дали някой разбра за нея.
Не беше VW, но беше инцидент и колата беше излязла извън пътя и паднала на 2-3 метра в дерето.

Представете си, че излети такава кола и падне върху палатките?
Какво правим тогава? А ако има и жертви?

Няма как организаторите да контролират 'изпъленията' на пътя, а рискът е прекалено голям, както написах по горе.
От друга страна полицията в Чепеларе не може да прати патрул да стои там, поради простата причина, че целият събор е нелегален и ако те са там, това означава, че знаят за него, а те просто си затварят очите, за да може ние да си прекараме добре.
Нещата не са толкова прости, колкото изглеждат, за това просто събор тази година на Рожен най-вероятно няма да има.. за мое и всеобщо съжаление :(




Потребителски аватар
hoax
Мнения: 280
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 17:40
Автомобил: VW Golf II
Двигател: GX
Местоположение: Lovech

Re: Рожен?

Мнениеот hoax » Пет 08 юли 2011 12:55


:beer колега Bobi_S13, не съм и помислял че искаш да кажеш нещо лошо, а по въпроса за постовете.. така е но на всеки му е гадно и гледа да покаже съпричастност


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Рожен?

Мнениеот Stefan » Пет 08 юли 2011 13:08


gti написа:На същите тези които първи отидоха да спрът разрушаването на колибата по-миналата година ли???
Ако имаш нещо лично към нас,въпреки че за три години откакто посещаваме събора ,като гостоприемен домакин не дойде нито един път едно здрасти да кажеш и да се запознаем,не го използвай като причина че събор няма да има и да ни изкарваш черните овце пред хората,пък събор ако искаш организирай това си е твое решение!!!


Деане, само едно ще те попитам - КАКВО НАПРАВИ ТИ, ЗА ДА СПРЕШ РОСЕН :?: :?: :?: Аз на този събор спирам поне 20 местни мотористи да не идват и да не ви развалят барбекюто :!: С това ще се овери следващия организатор (ако някога има такъв). Тогава той ще трябва да намери начин да ги спре, тъй като това вече няма да е моя работа ;)

Не включвай колибата от миналата година, тъй като и онази случка ми е ясна. Неможеш да претендираш че сте направили нещо, след като верандата е изкъртена и я няма. Ако бяхте направили нещо, всичко щеше да си е там. Ако аз бях там щях да направя нещо, но се бях прибрал вече скапан от дългия ден ;)

Другото - с доста от твоите приятели се познаваме лично, това че с теб съм пропуснал да се запозная е било поради многото ангажименти. Ако за тази година оредиш човек, който да се занимава със всичко, обещавам да се запознаем, да си поговорим и да ти изясня някои мътни за теб неща :beer

Тази година и двамата бяхме на истинския събор и видяхме за какво става въпрос. Кажи ми, видя ли някоя неконтролируема изцепка сред толкова хиляди хора. Тук имаше един, който вдигна всички на крак и трябваше да се стигне до масова разправа :!: Доста неща мога да кажа и да обясня, така че да се съгласиш със мен, но с писане това не става :wink:


Към всички останали надъхани организатори - който не се е захванал, той не знае какво го чака и накрая за какво го е правил ;) Това дали тук ще го направите или във вашия край е едно и също. Хората които ще дойдат са едни и същи, проблемите също. Разликата е, че тук ще ви ориентирам какво ви чака а там ще си го карате на сляпо :arrow:

На 99% съм сигурен, че няма да се намери луд човек, който да поеме тази отговорност, така че всички коментари от тук на татък вече са излишни :arrow: :arrow: :arrow:


Васко, всичко може, но когато ние намерим начина да си се оправяме с нашите си проблеми а не да търсим полицията или някой друг да ни ги оправя ;) Аз предложих миналата година нещо, но не беше прието а беше отхвърлено. Докато нещата си стоят така, проблеми винаги ще си има и винаги ще се повтарят от едни и същи хора :arrow:

Последна промяна от Stefan на Пет 08 юли 2011 14:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hoax
Мнения: 280
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 17:40
Автомобил: VW Golf II
Двигател: GX
Местоположение: Lovech

Re: Рожен?

Мнениеот hoax » Пет 08 юли 2011 13:17


:|


Потребителски аватар
vackooo
Мнения: 1475
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 20:51
Автомобил:
Двигател: 1.8 20VT AEB
Местоположение: Пловдив Майна!!!

Re: Рожен?

Мнениеот vackooo » Пет 08 юли 2011 15:48


Мале мале,гледам,чета и немога да повярвам :!:
Когато си направих регистрация във този форум нещата не стояха по този начин,всеки помагаше и се отзоваваше,а сега изведнъж толкова злоба,толкова завист :screwy Не съм бил на този събор,а имах желание,но и аз да съм след прочетеното пари да ми дават няма да се наема да правя каквото и да било.Атв-та пистолети пушки и резачки,абе вие за какво отивате?Да се стреляте?Да карате? или да се веселите и да се видите с хора,с които се виждате сигурно само при такива мироприятия.Просто не ми се говори

П.п И все пак ако някой организира нещо случайно подочух,че на един от нашите приятели с които се събираме в дарксайд имат поляни там където се провежда събора,ако има нещо може да говоря с него


Потребителски аватар
radinski
Мнения: 132
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рожен?

Мнениеот radinski » Пет 08 юли 2011 16:39


Аз колеги имам едно предложение. Като говорител на Бургаската Група (които много съжеляваме, че това мероприятие няма да се състои ) искам да вмъкнем някои препоръки и предложения които може и да направят този събор реалност.
Първо Искам от името на всички Бургазлий да кажа на колегата Stefan, ГОЛЯМ СИ КОЛЕГА И ЕВАЛА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА МИНАЛАТА ГОДИНА НА СЪБОРА. Нека да споделя сега предложенията си:

На събора на BMW всяка кола беше със стикер с номер. Незнам за какво всъщност беше това (може би преброяване), но ми мина през главата идея, че и ние може да направим такива номера. Всяка кола за да присъства на събора трябва да има такъв стикер с номер, които ще се закупува на цена примерно 5лв. С парите събрани от стикерите може да се плати на охранителна фирма която да следи за реда и спокойствието по време на събора.Отделно при нарушение от някой автомобил той моментално може да се подведе под отговорност . На всеки номер , ще отговарят данни за собственика на автомобилът.Ако сумата от 5 лв е малка може да е 10. Аз лично бих платил тази сума, защото миналата година си изкарах невероятно и неискам да пропусна тази година. Рожен е традиция която ние сами я опропастихме . Затова нека намерим начин да я възродим, но по възможно най-културен начин. Все пак целта е една забавление , BBQ и среща на хора от всички краища на България с еднакви интереси.
Със сигурност обаче това мероприятие неможе да се състои без организатор в чието лице виждам Колегата Stefan. Напълно го разбирам и подкрепям , но ако все пак реши да се заеме отново за което предполагам целия форум би му бил благодарен, аз апелирам към всички да бъдем максимално съпричастни. Единствения начин затова е финансова помощ. Ние от Бургас СМЕ НАПЪЛНО ГОТОВИ ДА ПОМОГНЕМ С КАКВОТО МОЖЕМ ЗА РЕАЛИЗИРАНЕТО НА ТОЗИ УНИКАЛЕН ПО РОДА СИ СЪБОР.
Искам още да вмъкна ако може темата да се направи ВАЖНА, защото тя наистина е такава и трябва да се види от всички


P.S. Извинявам се ако има някоя правописна грешка
Поздрави от Морето!!!

Последна промяна от radinski на Пет 08 юли 2011 17:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hoax
Мнения: 280
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 17:40
Автомобил: VW Golf II
Двигател: GX
Местоположение: Lovech

Re: Рожен?

Мнениеот hoax » Пет 08 юли 2011 16:46


евала за последната част :bowdown :beer


Потребителски аватар
rabotnika
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 1427
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 21:15
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJM++
Местоположение: Разград

Re: Рожен?

Мнениеот rabotnika » Пет 08 юли 2011 16:53


Ето че се появи човек собственик на поляните там има и идеи как да се контролира както писа някой по напред сега е момента да покажем що е то VWCLUB.BG и всички заедно да помогнем за осъществяването на събора на съборите стига разбирасе Стефан да е съгласен


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Рожен?

Мнениеот nokiangage » Пет 08 юли 2011 17:05


rabotnika написа:Ето че се появи човек собственик на поляните там има и идеи как да се контролира както писа някой по напред сега е момента да покажем що е то VWCLUB.BG и всички заедно да помогнем за осъществяването на събора на съборите стига разбирасе Стефан да е съгласен


:да: наистина добри предложения! И ако със заплащането на 5-10 лева, номера и наличието на фирма може да бъде организирано без предпоставки за евентуални "издънки" с удоволствие ще ги заплатя :да: - все пак тази сума е нищожна за това, което желаем да се случи. Предполагам, че и повечето колеги нямат да имат против, при положение, че хем ще си бъде регулирано и най-важното - би било възможно в сравнение с другият изход!
Защото по-голямата част от потребителите на форума, които искат да дойдат можем единствено да подпомогнем с малка сума за да си предоставим спокойствие и на нас, и на организатори и на присъстващи деца, кучета и всичко живо на поляната!

Последна промяна от nokiangage на Пет 08 юли 2011 17:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vackooo
Мнения: 1475
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 20:51
Автомобил:
Двигател: 1.8 20VT AEB
Местоположение: Пловдив Майна!!!

Re: Рожен?

Мнениеот vackooo » Пет 08 юли 2011 17:07


Да със номер,под който отговаря Име Фамилия и адрес примерно,за да може като стане издънка,да няма скатавки,и да не обират пешкира,хора които нямат общо.


golf_8450
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Рожен?

Мнениеот golf_8450 » Пет 08 юли 2011 17:29


Евала на Радински .... много е мъдър на рожденния си ден. Страхотна идея. Аз подкрепям тази идея
1+


: vw fen


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Рожен?

Мнениеот Stefan » Пет 08 юли 2011 17:31


За какво са ви тези номера, за какво са ви тези данни :?: Миналата година човека беше ясен и той е само един :!: Никой неможа да го спре, никой от клуба не го наказа по някакъв начин, никой от приятелите му не се опита да го вразуми. Човека си правеше каквото си искаше :!: Няма нужда от биячи, няма нужда от каквато и да е била охрана. Замислете се, че никой случаен човек не е направил каквото и да било. Винаги е някой, който всички го познават, който се мисли за нещо повече от останалите :!:

Пак ви повтарям, че аз няма да нося отговорността за никой и за нищо, докато всичкото е на тоя хал. Организатори, правила, спазване - глупости, дрън та пляс. За едни неща ги има и се спазват а за други не :!: За 5 години поне за малко не съм се почувствал като на събор а все съм бил на тръни. Един да поеме цялата отговорност и събор може и да има, но да видим на кой ще му стиска, след като няма и най-малка подкрепа нито от клуба нито от някой друг :!:

Престанете и с тая резачка - момчето с резачката е един от нас. Той беше лично помолен от Васко или от Боби да нареже дърва, за да има за останалите. Лично той знае и е рязал единствено и само от падналото дърво в малката горичка, а не от околните колиби :!: :!: :!:


Потребителски аватар
radinski
Мнения: 132
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рожен?

Мнениеот radinski » Пет 08 юли 2011 17:49


Добре колега. Както писах по-горе, ние групата от Бургас напълно заставаме зад твоето решение. Абсолютно съгласен съм, че сам човек неможе да застава зад отговорността на цялата организация на такова мероприятие.
Тук вече опира въпроса към Сдружението VWCLUB.BG да застане зад всичко и ти в позицията на техен представител да организираш. Ние обикновенните потребители от своя страна ще помогнем финансово под формата на закупуване на стикери.Сега вече бих искал мнението на представител на клуба като сдружение да каже ще го бъде ли или няма да го бъде.


Потребителски аватар
snobar4eto
Мнения: 399
Регистриран на: Пон 19 май 2008 22:50
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AHF+++
Местоположение: Варна

Re: Рожен?

Мнениеот snobar4eto » Пет 08 юли 2011 17:56


radinski написа:Аз колеги имам едно предложение. Като говорител на Бургаската Група (които много съжеляваме, че това мероприятие няма да се състои ) искам да вмъкнем някои препоръки и предложения които може и да направят този събор реалност.
Първо Искам от името на всички Бургазлий да кажа на колегата Stefan, ГОЛЯМ СИ КОЛЕГА И ЕВАЛА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА МИНАЛАТА ГОДИНА НА СЪБОРА. Нека да споделя сега предложенията си:

На събора на BMW всяка кола беше със стикер с номер. Незнам за какво всъщност беше това (може би преброяване), но ми мина през главата идея, че и ние може да направим такива номера. Всяка кола за да присъства на събора трябва да има такъв стикер с номер, които ще се закупува на цена примерно 5лв. С парите събрани от стикерите може да се плати на охранителна фирма която да следи за реда и спокойствието по време на събора.Отделно при нарушение от някой автомобил той моментално може да се подведе под отговорност . На всеки номер , ще отговарят данни за собственика на автомобилът.Ако сумата от 5 лв е малка може да е 10. Аз лично бих платил тази сума, защото миналата година си изкарах невероятно и неискам да пропусна тази година. Рожен е традиция която ние сами я опропастихме . Затова нека намерим начин да я възродим, но по възможно най-културен начин. Все пак целта е една забавление , BBQ и среща на хора от всички краища на България с еднакви интереси.
Със сигурност обаче това мероприятие неможе да се състои без организатор в чието лице виждам Колегата Stefan. Напълно го разбирам и подкрепям , но ако все пак реши да се заеме отново за което предполагам целия форум би му бил благодарен, аз апелирам към всички да бъдем максимално съпричастни. Единствения начин затова е финансова помощ. Ние от Бургас СМЕ НАПЪЛНО ГОТОВИ ДА ПОМОГНЕМ С КАКВОТО МОЖЕМ ЗА РЕАЛИЗИРАНЕТО НА ТОЗИ УНИКАЛЕН ПО РОДА СИ СЪБОР.
Искам още да вмъкна ако може темата да се направи ВАЖНА, защото тя наистина е такава и трябва да се види от всички


P.S. Извинявам се ако има някоя правописна грешка
Поздрави от Морето!!!

Имаш подкрепата и от Варненската група!!!


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Рожен?

Мнениеот gti » Пет 08 юли 2011 18:15


Stefan написа:Деане, само едно ще те попитам - КАКВО НАПРАВИ ТИ, ЗА ДА СПРЕШ РОСЕН :?: :?: :?:


Аз и нищо не мога да направя ,нито съм му баща нито майка,нито нося някаква отговорност за него,човека си има глава на раменете и си взима решения с нея.И продължавам да твърдя че случката с АТВ-то не беше толкова страшна и фатална колкото се изкара,за това и дадох примера със стрелбата по горе.

Не включвай колибата от миналата година, тъй като и онази случка ми е ясна. Неможеш да претендираш че сте направили нещо, след като верандата е изкъртена и я няма. Ако бяхте направили нещо, всичко щеше да си е там. Ако аз бях там щях да направя нещо, но се бях прибрал вече скапан от дългия ден


Не претендирам за абсолютно никакви заслуги,просто ти казвам че никой от нас не е дошъл да съботира събора ,както излиза от написаното преди това.А колкото до колибата ,като си спомня как се беше разпалил огъня ,освен верандата до сутринта и колибата нямаше да я има. :idea: mhihi mhihi

това че с теб съм пропуснал да се запозная е било поради многото ангажименти.


Радвам се че това е причината а не друга с каквото впечетление съм останал.

Тази година и двамата бяхме на истинския събор и видяхме за какво става въпрос. Кажи ми, видя ли някоя неконтролируема изцепка сред толкова хиляди хора.


В интерес на истината видях няколко,но за тях си имаше полиция,хора от организацията имаше само на входовете и около сцената.И тук трябва да е така,но това че куките предпочитат да цъкат на двайски зад някой храст вместо да си вършат работата е друг въпрос. :idea:



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта