Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот Weezy » Пон 18 мар 2013 21:57


На мен пък не ми харесаха корадотата, тунинга им идваше в повече. Сещам се за поне 3 други корадота, който заслужаваха да бъдат на феста, но...




Потребителски аватар
KoKu
Мнения: 241
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 16:08
Автомобил: E38 ALPINA
Двигател:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот KoKu » Пон 18 мар 2013 21:58


Formel написа:
KoKu написа:За мене лично феста го осмислиха рс2-ката и сивата С4ка.Всичко друго за мене беше кич


Пич,нещо не си наясно със себе си.Разбираш ли думата "кич"Въпрос за 20лв.Автомобила от войната кич ли е?Въпрос за 50лв.Четирите корада кич ли са? Да продължавам ли? По добре да мълчиш и всички да те мислят за некомпетентен,отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!!!

Автомобила от войната,мисля че беше автомобила с най-малко обърнато внимание.
Корадотата сме ги гледали и преди :c020
Ще си замълча найстина,да не се излагам пред такова тунинг гуру като тебе.Кво ми разбира пък на мене главата.

:redface


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот dobrin » Пон 18 мар 2013 22:03


Само едно уточнение по отношение на повтарящите се автомобили - от 75 такива в залата се повтарят 11 от общи всички фестове до сега, като четири автомобила не са участвали от първия фест, няколко от тях са напълно променени, а другите със сигурност заслужават участие и по други причини - като например Голфът на Сашо от Търговище, който е единственият български автомобил до сега, който е закривал срещата Вьортерзее в Австрия. Ако ще и по-зле да изглежда, пак заслужава да е в залата. Или пък победителя от миналата година, който освен това е доста променен. Та да, наистина колеги, както писах вече, и аз искам повече и нови проекти, но ... такава е действителността в България. А ние представяме нея, не Германия, не Холандия, не Англия ...
Относно бъдещите участници - не се колебайте по никакъв начин да подавате заявки.
Благодаря на тези, които дадоха всичко от себе си да подготвят автомобилите си за участие в залата. Като колегата tontoni, който ми се обади по телефона да ми каже, че ако трябва ще махне гипса от ръката си само и само да може да сглоби колата си и да е готов навреме с цялостни снимки за да кандидатства навреме за участие ... Или като stef4o, който пет дни преди феста беше с изваден двигател, без салон, без полирани джанти, и само грундиран ...
Както и на всички, които пропътуваха в лошото време в петък стотици километри, за да бъдат в залата. :bowdown Заради вас изобщо съществува Volkswagen Club Fest! И заради хилядите фенове, които го посетиха за двата дни и поставиха рекорд по посещаемост!


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот GTI 16V ABF » Пон 18 мар 2013 22:05


Weezy написа:На мен пък не ми харесаха корадотата, тунинга им идваше в повече. Сещам се за поне 3 други корадота, който заслужаваха да бъдат на феста, но...


Е каде пък им идва във повече като 3 от тях си беха почти 100% сток каде отиваш ти със тия изказвания кажи ми на тъмно синйото корадо на сивото корадо какво им е във повече и червеното също :screwy


Потребителски аватар
Formel
Мнения: 731
Регистриран на: Сря 05 юли 2006 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот Formel » Пон 18 мар 2013 22:07


Страхотен фест.Само напред и нагоре.

Последна промяна от Formel на Вто 19 мар 2013 21:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот brabus » Пон 18 мар 2013 22:09


Weezy,
имаше форма за кандидатстване. Хайде сега пусни по едно ЛС или се обади на тези хора, за които говориш, че притежават тези 3 коли и ги попитай дали са заявили желание за участие.
Няма как на такова събитие да присъстват коли чиито собственици не искат да са там като участници.

Понеже имаше коментари, че коли на паркинга заслужавали да са в залата - точно така стана с Golf 4 R32, който за първи път се появи на паркинга на Фест 2012 и тази година вече беше в залата.

Щях да забравя! Ако изключим черното матово Корадо, което не е със заводски двигател, кое от другите 3 така не ти се понрави поради много тунинг по него?

KoKu,
кандидатстваш да участваш с Ауди през VW форум. Нима очакваш да бъдеш избран!?
АКБ, Шкода форум си имаха квоти за бройки и пълното право да излъчат своите представители.
Защо не беше в залата с колата си? Ами този отговор ще получиш в АКБ.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот PACH » Пон 18 мар 2013 22:09


KoKu написа:
Formel написа:
KoKu написа:За мене лично феста го осмислиха рс2-ката и сивата С4ка.Всичко друго за мене беше кич


Пич,нещо не си наясно със себе си.Разбираш ли думата "кич"Въпрос за 20лв.Автомобила от войната кич ли е?Въпрос за 50лв.Четирите корада кич ли са? Да продължавам ли? По добре да мълчиш и всички да те мислят за некомпетентен,отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!!!

Автомобила от войната,мисля че беше автомобила с най-малко обърнато внимание.


Колега, не знам защо подценявате една важна част от историята на VW, Кюбелвагена е интересен автомобил и не знам защо реши че е бил скучен и никой не му обръща внимание. Това беше най-стария фолксваген на феста и доста хора се снимаха с него. Не знам дали си запознат но той е участвал във втората световна война. Не може да показваме само лъскав тунинг, нека да запознаваме хората с историята на любимата ни марка. Такива автомобили няма къде другаде да се видят на живо. Направо ме болеше сърцето че буса Т1, който първоначално беше заплануван да присъства го продадоха и се наложи от няма на къде да го заместим с "Дядото" с пръсканата мазилка.....

Последна промяна от PACH на Пон 18 мар 2013 22:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот dobrin » Пон 18 мар 2013 22:21


Да не говорим, че този автомобил може би беше един от най-ценните в залата ... Може би дори най-ценния ...


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот feniksgod » Пон 18 мар 2013 22:27


Formel написа:....А дали ще се хареса на някой хич не ме е грижа.Важното е,че нещото събрано от купчина желязо си го събрал в нещо което те кефи по-хубаво от това няма.

За да не го пиша, ще го цитирам от колегата по горе.
Моля ви колеги админи, модове, потребители и други животни от този вид :mrgreen , разяснявайте се на ЛС или facebook, мисля че това са местата дето може всеки да си пише какво иска почти. Само хейтим и сме офф така, все пак темата е "Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013"
По същество сега...........
Хареса ми, беше по-добре от миналата година, но може би се дължи на факта, че миналата година дойдох в Неделя накрая, и всички бяха супер изморени. Все пак смятам, че след първият фест този засега е най-добър.
Критики, съвети и т.н.т:
1. Някой колега вече каза, за барчето че беше студено там. Малко като малките деца звуча сигурно с това оплакване :icon_lol , ама вие по-горе сте хейтили повече, затова и аз ще си позволя :Mr Green Fun .
2. Супер ми хареса щанда на Motul за друга година мисля, че нещата трябва да се увеличат в тази насока. Смисъл тунинг аксесоари и прочие.
3. По едно време излезнах от феста и имах печат ушким ама се изтърка някак си ???? После на влизане така ме погледнаха проверяващите все едно не съм си купил билет. :mhihi :mhihi Повече мастило на тоя печат друга година :mhihi .


Относно колите има нещо вярно, че са трудно съпоставими. Ама на мене лично знаете ли колко ми дремеше това, ми никак :mhihi . Все пак се радвам, че Сандо, който номерирах ще ни представи в Австрия. :th_up
Изплакнахме ли окото (м/у моделите момичета тази година бяха мноооооооого по-добре от предишните два феста преди, мисля че те компенсираха всичко дето липсваше на феста :c020 ) с коли и жени :mhihi , АЗ казвам ДА.
Видяхме ли се форумници, приятели, познати - ДА (еееее тука ще сложа скоби, защото доста мои познати не дойдоха, ама все пак видях други :th_up )

Аз лично ходя по такива неща за самата идея и мисля, че беше добре. :th_up

Последна промяна от feniksgod на Пон 18 мар 2013 22:30, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Formel
Мнения: 731
Регистриран на: Сря 05 юли 2006 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот Formel » Пон 18 мар 2013 22:28


Кюбелвагена е страхотен и шапка свалям на собственика,че успял да го съхрани в този му вид.Автомобила трябва да присъства всяка година за да могат посетителите които досега не са присъствали да видят отблизо част от историята на фолксваген.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот dobrin » Пон 18 мар 2013 22:35


За студа във фоайето в края на първия ден всички знаем, но не беше нещо, което зависеше от нас. Направихме каквото беше необходимо за да се отстрани този проблем (техниците на Експо Цетъра работиха усърдно в тази насока) и през втория ден малко след началото всичко беше наред.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот brabus » Пон 18 мар 2013 22:50


Само тема за размисъл.
Много пъти се коментира липсата на щандове за продажба на части и аксесоари.
Според вас няма ли да се измести фокуса на това събитие, а именно колите в залите и приятелите, с които да си поговорите за тях?
Аз лично се притеснявам, че тогава ще се превърнем в едно търговско събитие. Търговци и между тях коли за фон.
А и какви стоки да има? Примерно окачвания. Но в кой ценови диапазон? Jom или KW (и двете много примерни, но се сещате за разликите в цените и качеството им).

Поразгледайте и в чуждите форуми, където са правили такъв тип сбирки на закрито - Германия, Англия, Холандия и др.
На повечето места няма нито един търговски щанд.
Пак казвам събития от нашия тип, а не Essen Motor Show където си е направо сбирка на търговци, които представят автомобили, които в повечето случаи са направени с генералното спонсорство на някоя от фирмите в залите. Даже обикновено седят пред щандовете им.
Но дори и да направим нещо такова не знам дали в момента има фирма в Бг, която на склад държат тунинг аксесоари за цялата VW гама. Едвали има и такава фирма, която би рискувала да достави всички тези неща, защото няма гаранция каква възвращаемост ще има по време на феста. А ако няма такъв тип щандове, заредени с от "пиле мляко" след това ще четем коментари - ама сега защо имаше всичко за Голф, а за моето Поло нямаше еди какво си. Пак абсолютно случаен пример.

Аз лично ще мисля в тази посока да има търговски щандове, но докато не можем да го направим както трябва по-добре да го няма. Мисля, че съм прав. Може и да греша.
Всичко това са размислите ми на глас. :th_up


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот Weezy » Пон 18 мар 2013 23:16


GTI 16V ABF написа:
Weezy написа:На мен пък не ми харесаха корадотата, тунинга им идваше в повече. Сещам се за поне 3 други корадота, който заслужаваха да бъдат на феста, но...


Е каде пък им идва във повече като 3 от тях си беха почти 100% сток каде отиваш ти със тия изказвания кажи ми на тъмно синйото корадо на сивото корадо какво им е във повече и червеното също :screwy


Червеното корадо беше лачено, хубави джанти, нищо излишно на пръв поглед...но такава кола, последното което заслужава е карбоново фолио и разни вежди над фаровете :wink
Черното корадо, единственото интересно нещо за мен беше двигателя, останалото беше стъклопластови брони, замазани врати и пр.
Останалите 2 даже не си ги спомням, явно има защо :wink

Не искам да омаловажавам труда на собствениците, напротив.

Сега някои ще ревнат "ти какво показа на феста, че правиш такива коментари?", "дай да видим твоята кола като много знаеш". Та ще отговоря предварително на тези въпроси
Моята кола не е нищо особено, далеч е от експонат, дори се съмнявам някога да присъства на фест, колкото и да ми се иска. Но аз не съм тръгнал да си развявам колата по фестовете, защото знам че не е дорасла за такова мероприятие, докато виждам че доста хора се натискат да си показват колите в залите на експото.

Много се радвам, че го посетих и имах възможност да се запозная с уникални хора, и да видя други, с които се познавахме само от форума или фейсбук. Неделя бях плътно целият ден на феста, а дори не успях да разгледам всички коли. :th_up


Потребителски аватар
МАЛКИЯ
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 21 мар 2011 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот МАЛКИЯ » Пон 18 мар 2013 23:30


Страхотен Фест :bowdown :bowdown :bowdown и всяка година става все по-добър :c020 едно голямо БРАВО на всички виновници :vwknee


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Отзиви от Volkswagen Club Fest 2013

Мнениеот feniksgod » Пон 18 мар 2013 23:31


@brabus Прав си като ти прочетох поста се замислих и аз. :th_up



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта