Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
kireto_radev_2
Мнения: 113
Регистриран на: Пет 04 юли 2008 21:38
Автомобил: GOLF-2ABF GOLF-3ABFGOLF-4TDI
Двигател: ABF.ALH
Местоположение: Пловдив

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот kireto_radev_2 » Пон 08 юни 2015 15:15


Едно голямо браво и от мен!Много добър събор се получи,поздравления за организаторите :th_up поздрави и за всички които раздаваха цялата газ на пистата,без да се притесняват че ще потрошат колите си. :love.vwclub




Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот курвата » Пон 08 юни 2015 15:20


zografski написа:Накрая ще се окаже, че и аз съм бил при финалите на B2, но съм си тръгнал по-рано :smile


Малко по нагоре пишеш че си 220к.с. 4X4 тогава въпроса е ко правиш във B2? И също така се оплакваш от участинците че не са коректни като предоставят информация на техническата комисия. Много е забавна тая тема :mhihi


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот zografski » Пон 08 юни 2015 15:31


...

Последна промяна от zografski на Вто 09 юни 2015 21:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот курвата » Пон 08 юни 2015 15:40


Не става въпрос за това правилата са си правила и според мен трябва да важат за всеки от участниците. Всички производители обявяват мощноста на двигателя от завода твойта е 204к.с. та реално ти трябва да караш в B3 както и всички 1.8t защото вече няма такива сток еле присътващите на събор на VW :mhihi . Та реално никой не го вълнува че колата ти е 4х4 тежи 1.5 тон и т.н. и не се мести капиш?? А тия работи със загубите и тия глупости не ги разтегай че не са за тая тема и нещо не са ти ясни.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот zografski » Пон 08 юни 2015 15:47


.....

Последна промяна от zografski на Вто 09 юни 2015 21:27, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19730
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 юни 2015 15:48


Имаше наистина няколко от победителите в различните дисциплини, които не присъстваха на награждаването.

Класирането и награждаването за драга бяха по класове по дадено най-добро време от стартовете в неделя. Т.е. имаше класиране и медали за всеки един от класовете B1, B2, B3, D1, D2, D3.

Отделно от класовесте имаше и директни елиминации за всички най-бързи, независимо в кой клас са (Генерално класиране). Това бяха 4-те най-бързи автомобили на пистата, където също имаше интрига - например автомобилът дал най-добро време в B3 (Син Golf2 със задно разположен двигател даде 11.99) не стана шампион на елиминациите, защото счупи скорости. Така победител в генералното стана Голф 3.

По същия начин беше и свободното каране - във всеки клас имаш победители по времена, а генералното се реши в неделя на финал.

Относно критиките към организацията - приемам ги напълно. Наистина имаше тук-там забавяне, но в повечето случаи ставаше дума за почистване на пистата от разлят антифриз или масло, които не позволяват продължаване на състезанието. Имаше и организационни пропуски естествено - и ние сме хора :redface

Все пак бъдете и малко благосклонни, защото повечето от нас бяха на слънце през цялото време, тъй като на самата писта пък съвсем няма къде да се скриеш. В събота станахме в 5:30 сутринта и в 6:30 вече бяхме на пистата да подреждаме паркинг, дисциплини и т.н. повечето хора бяхме през цялото време на слънцето и двата дни, което явно се е отразило и на преценката ни за време. Догодина ще се постараем да предвидим непредвидените забавяния тази година и да направим така, че когато се случи някакъв инцидент на пистата, извън нея да има нещо друго интересно :th_up


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот zografski » Пон 08 юни 2015 16:01


..........

Последна промяна от zografski на Вто 09 юни 2015 21:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот курвата » Пон 08 юни 2015 16:04


Приятел осъзнай се никой не го вълнува колко коня ти е колата на колелата!!! Ако е така аз със мойто ABF-че трябва да карам в B1. :c010. А за да те успокоя ако тая твойта тенджера я закачиш на диното на Хед където мерят на гумите ако покаже и 160к.с. требва да се радваш.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19730
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 юни 2015 16:17


Моля не превръщайте темата в място за лични нападки и спорове. Класовете се определят според фабричната мощност на автомобила, записана в талона. Мощност на колела, загуби и т.н. нямат значение.

Колегата zografski според регламента явно е трябвало да бъде в клас B3, но някак е успял да се направи, че е под 200 к.с. и да се промъкне в клас B2 - явно някакъв пропуск от страна на техническата комисия, които най-вероятно са объркали мощността на V6 с тази на VR6 в голф 3, която е под 200 к.с. По-късно очаквам и от тях становище по случая, но при всички положения е редно самият шофьор да каже по време на прегледа: "Аз съм над 200 к.с. и съм за клас B3". обаче явно не всеки държи на празни приказки като чест, морал, уважение и т.н...

Отделно от това съществуваше възможност по всяко време, дори и при започнало състезание, всеки един автомобил да бъде преместен в друг клас по получен сигнал от страна на друг участник. Ако някой е забелязал нередност по време на провеждане на надпреварите е било редно да сигнализира своевременно.


Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот курвата » Пон 08 юни 2015 16:24


Vlad777 написа:Колегата zografski според регламента явно е трябвало да бъде в клас B3, но някак е успял да се направи, че е под 200 к.с. и да се промъкне в клас B2 - явно някакъв пропуск от страна на техническата комисия, които най-вероятно са объркали мощността на V6 с тази на VR6 в голф 3, която е под 200 к.с. По-късно очаквам и от тях становище по случая, но при всички положения е редно самият шофьор да каже по време на прегледа: "Аз съм над 200 к.с. и съм за клас B3". обаче явно не всеки държи на празни приказки като чест, морал, уважение и т.н...


:th_up За това говориме :th_up


stqnkata
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 23:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот stqnkata » Пон 08 юни 2015 16:28


Аз лично прекарах страхотно! :bowdown :bowdown :bowdown пред организаторите!!!
До година отново ако имам възможност ще бъда там! :love.vwclub


Потребителски аватар
RISTEE
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 09 юли 2010 20:11
Автомобил: Vw mk2 GT special
Двигател: 1.8 RP
Местоположение: riogrande

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот RISTEE » Пон 08 юни 2015 17:00


Най хубавия ми събор от 3 години насам, прекарах си много добре.
Покарах на писта и си направих кефа :)
Благодаря на :love.vwclub за организацията !!!


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот genobuldoka » Пон 08 юни 2015 18:46


И аз също съм много доволен от организацията и събора като цяло, този път бихме рекорда, но съм съгласен с колегите че имаше много забавяне с този пуст драг, но пък си заслужаваше чакането. А някакво класиране от кар аудиото, по възможност ще може ли да се обяви? Браво на организаторите :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown


raix
Мнения: 465
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот raix » Пон 08 юни 2015 19:05


Организацията перфе супер добре си искарах оплаквате се за глупости за 6 години едно не разбрах масово хората отиват на събор с цел каране а не карат но пък за сметка на това форсират и поназват колко им била мощна колата... От към комисията имам много забележки но не е цел на събора да подаваме контестации и като завършек си прекарах перфектно макар че чупих коиолвър скъсах стабилизатор на турбина и разбих носач важно е кефа


Потребителски аватар
Gladiatora_G60
Мнения: 291
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 19:25
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABF
Местоположение: Bankya

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Gladiatora_G60 » Пон 08 юни 2015 19:16


НИКОЙ ЛИ ОТ ОТГОВОРНИТЕ ЛИЦА НЯМА ДА ПРИЗНАЕ КАКВО СТАНА С ПЕРНИШКОРО КОРАДО !?

Последна промяна от hooligans на Пон 08 юни 2015 22:57, променено общо 1 път.
Причина: Не крещи, моля!



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта