Какво означава да си член на клуба?

Организация и провеждане на клубните сбирки!

Достатъчно ли е да си плащаш членския внос, за да си член на клуба?

Да
50
20%
Не
206
80%
 
Общо гласове: 256
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот myrshavija » Пет 19 апр 2013 8:46


Доколко имиджът на клуба зависи от членовете? Има ли такова нещо - имидж на клуба? Може ли кой да е да стане член? Трябва ли да има субективност при приемането на членове? Има ли членове, които нямат място в клуба, но никой не се осмелява да повдигне въпроса? Които не чак толкова очевидно като Умрелия вредят на имиджа на клуба?
Вероятно някой ще каже, че не е моя работа, защото аз НЕ СЪМ член на клуба. Да - вече не съм член. И причината не е, че не мога да си плащам членския внос или пък защото не желая да си губя времето, за да съм полезен, макар и с малко за клуба.
Вероятно някой ще се запита какво, по дяволите, искам. Само да се замислите - нищо друго. Никой не е длъжен да прави каквото и да е. Темата ми е провокирана от поредната изцепка на Ивайло-"програмиста". Не претендирам, че съм прав, като казвам, че за такива хора нямам място в клуба. Искам само да се замислите - какво искаме да бъде този клуб?




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот xalerrelax » Пет 19 апр 2013 10:17


От доста време посещавам форума , в последно време повечето чета.
За въпросното момче имам доста протеворечиво мнение.
Не го познавам и не искам да се засяга ,но това , което написа в темата за събора е смъртоносно т.по.
До колкото знам е някакъв програмист или нещо от сорта и не му приляга да дрънка такива простотии....
Относно клуба и аз не съм член , но не смятам , че е за всеки там.
С пари акъл не се храни. :Mr Green Fun


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот StrEagle » Пет 19 апр 2013 12:38


От една страна, понеже подкрепям какво прави клуба, искам да съм член на клуба и да го подпомагам с моя членски внос. От друга нямам време, което да отделя за активно подпомагане на мероприятия..

Друго по темата, клуба има идмидж, и ако се сметне, че някой накърнява системно тези права, то той трябва да бъде изключен от клуба.

п.п: аз не съм член


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот DragoGT » Пет 19 апр 2013 12:55


решил си, пуснал си тема в общия форум
няма лошо

директно на анкетата знаеш, че само да си плащаш членски внос не е достатъчно

иначе да, трудно се подбират качествени хора, но нима не е така навсякъде в живота?
с годините много хора минаха и си заминаха и леко леко се филтрират хората

винаги ще има хора които гледат лични облаги, и бързо ги хващаме
за съжаление не успяваме да обясним на масата хора за това нещо и често никой нищо не разбира
(както в последно време за присвояване на пари, за не връщане на заети пари и т.н. от бивш член и "организатор")

имаме си трески за дялане това е ясно - перфектни хора няма

НО най-лесното нещо когато нещо не ти харесва в клуба е - да се откажеш
по-трудно е да промениш нещата


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот dobrin » Пет 19 апр 2013 15:40


Няма еднозначен отговор на въпроса ти, Миро. Говорили сме си много пъти на тази тема. И въпросът е дискусионен.

От формална гледна точка, да, достатъчно е, след като си приет за член на клуба, само да плащаш членски внос, за да бъдеш член.

Но, за да бъдеш истински член на клуба, за да живееш в неговия вътрешен живот, да си истински част от клуба, трябва да правиш и много други неща, къде приятни и забавни, къде отнемащи време и енергия.

Едно нещо е сигурно за мен и винаги ще го подкрепям - :exclaim членството в клуба носи различен смисъл за всеки и е напълно доброволно :exclaim Не можеш, а и не е правилно да задължаваш когото и да било нито как да се държи, нито какво да прави.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот kris11 » Пет 19 апр 2013 22:39


Живота е много кратък .Днес сме тука,а утре на 2м под земята. Никой не е вечен, никой не е застрахован - утре може да го няма вече.
Да се мисли позитивно , да няма дразги за дреболии.Не палете от 1 дума, бъдете търпеливи и толерантни .


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 20 апр 2013 7:50


Бях член на клуба, за съжаление за кратко именно поради влошеното ми финансово състояние :( което в момента също не е кой знае колко по добро. За времето за което бях част от клуба наистина се чувствах специално и честно казано единственото за което съжалявам е, че живея надалеч и не можех да помогна с повече от това с което помогнах на времето.
Формално членския внос стига за да членуваш в клуба, извън това е въпрос на самосъзнание и лични действия и отговорности. Всеки решава как да действа с членството си спрямо устава, колегите си и първите 7 години от живота му и ако кривне от правия път и не иска сам да напусне организацията, има ОС, гласуване и сбогуване с прегрешилия.
Напълно подкрепям Добри и Драго с казаното по горе, на мен специално ми беше готина, защото повечето ми приятели и познати са именно от този клуб и форум!


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот Syncro » Съб 20 апр 2013 18:47


Искаше ми се да отговоря накратко с една единствена снимка, но я нямам подръка затова ще я "преразкажа". На задното ми стъкло има стикер vwclub.bg. Дори и някой ден да сменя капака или колата пак такъв стикер ще си сложа.
Във форума съм от самото начало. За добро или лошо си купих голфа точно когато форума се местеше от дир.бг. Тогава за няколко години подред форума беше истински форум. За съжаление сега сме пъти по-много, но много малко от тях си спомнят началото: Отзивчивите vaskoto1 и niksi, колегата gti, много малко от сегашните потребители си нямат на идея кой е Bufka и никога не са се смеели на глас с истинския Даскала....Вече забравихме какво е Петъчен спам! и кой беше zaio_baio....а спора за нов хостинг и благотворителните дарения за първия сериозен и собствен сървър...Колко от вас, четящите сега знаят какво е да "размахваш ръчната през прозореца" и са чели темата за Нихви :mhihi
Тогава назад във времето доста стойностни хора поставиха основите на един от най-големите и най-полезния автомобилен форум в бг пространството. Сега част от тях ги няма, но на тяхно място идват все повече нови, които по един или друг начин ползват същия този форум.
Това е форума ни, а що се отнася до клуба, то вярвайте ми за повечето от потребителите се свежда до членския внос.


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот boyan.chav » Съб 20 апр 2013 19:12


Ехе, ти ме върна доста години назад, от самото начало :eek
Да си член на клуба не знам какво е, защото никога не съм бил такъв, но член на форума - да. Доста полезна информация съм изчел през всичките тези години, къде добра, къде не. Малко са БГ форумите, които са силни колкото този. Темата за размисъл е доста голяма като погледнеш назад към изминалите години :wink


Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот calidad » Съб 20 апр 2013 22:41


:love.vwclub

Последна промяна от calidad на Съб 01 фев 2014 16:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот kris11 » Вто 23 апр 2013 19:31


Sinro от наличните през 2005г много вече не пишат, някои не съм ги виждал повече от 6-7-8г.
Изчезнха и Bufka, Daskal, Flatmo,zajo_bajo,Ice Cool .Georgievpass - w BMW форума, много рядко пишат Smell,Danailov,GodLike; Марианчев и той изчезна / може да е извън Б-я/.
Тогава бяхме много по-млади ; по- ентусиазирани. Сега са ни налегнали грижите.
Много създадоха семейства, деца, други загубиха близки, трети емигрираха.

Последна промяна от kris11 на Нед 29 дек 2013 16:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот dobrin » Вто 23 апр 2013 20:40


Всеки повече или по-малко помни членове, с които се е познавал през годините, но които по една или друга причина вече не са толкова или изобщо активни във форума и/или делата на клуба. Но такъв е живота - колелото се върти и едни си отиват, на тяхно място идват нови хора ... Няма незаменими ... Остава само споменът - добър или не толкова ..., а след време и той избледнява и постепенно изчезва ... Затова е и вярна една от старите римски сентенции - "Verba volant, scripta mannent." - "казаните думи отлитат, написаните остават" Затова и всеки трябва да се замисли какво ще остане след него, когато рано или късно напусне форума ... Баси, стана много философско.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот golfer » Вто 23 апр 2013 21:28


От гледане назад в миналото и мечти за бъдещето изпускаме настоящето.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот веселин » Сря 24 апр 2013 7:50


golfer написа:От гледане назад в миналото и мечти за бъдещето изпускаме настоящето.

Бобка - съдейки по организацията и провеждането на последният фест не мога да кажа , че настоящето е изпуснато - има мечти , които могат да бъдат реализирани и такива , които не могат
Пожелавам здраве , мъдрост и съгласие на клубните членове - все така да са ентусиазирани и отговорни
Вие рисувате лицето на клуба и от вас зависи как ще изглежда то !!!
:love.vwclub :bowdown


Потребителски аватар
HGP Twin Turbo
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 28 май 2013 1:28
Автомобил: Fabia VRS
Двигател:
Местоположение: Съединените Софийски Щати

Re: Какво означава да си член на клуба?

Мнениеот HGP Twin Turbo » Нед 09 юни 2013 19:20


Амии, никой не ме познава още (което е и супер нормално), но аз лично или утре (понеделник), или в другиден (вторник) смятам да си подам молбата. Вече... дали ще бъда приет от другите членове и председателите, ами това ще го видим в последствие. За мен членския внос е НИЩО не, че са малко пари, ами просто, смисъл... и 100 лева да е, няма проблем - никакъв (понякога и трудно ще се намират, но ще се намират щом е за нещо подобно). Мисълта ми е, че не вноса те прави ЧЛЕН на клуба, а отношението и държанието към хората и помоща за организирането на каквото и да било. Тея пари отиват за една кауза - добра кауза. Знам, че е за добра кауза - друго не ме интересува. Искам да помагам - ОБОЖАВАМ VW и съм с VW в сърцето от малък. Никога няма да отскоча встрани, това е сигурно. Освен, че искам да помагам, искам да ми бъде и помагано, за жалост нов съм в бранша, имам и книжка отскоро, но това, всички знаем не е председент. Всяка помощ ще ми е от полза. Както казах, не ме познавате - вярвам, че един ден ще се запознаем... С всички ви! Ще си прекарваме супер, сигурен съм. НО, НЕ! Категорично заявявам, че за да си член не е достатъчно да плащаш. Това е най-малкото, което можеш да направиш, за да си член и да помагаш на клуба! :smile :love.vwclub



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта