Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот icokr » Вто 10 юни 2014 21:39


Чета, чета и пак чета, но :stumm
Цял ден са рецитирали постовете, а не са били на пистата.
Колега
pesho_kalibrata написа:КАЛИБРА VW
, само да попитам на коя "палатка,шатра или СииИргия" си проверявал за карти Еко.
Аз лично раздавах двата дена, имаше над 100 пъти съобщения по микрофона за картите на щанда на VWclub.
Един не съм върнал, а даже питах всеки един колега. Картите няма как да свършили, декларациите бяха на една масичка,а не "декларациите отдолоУ в кашона".

Бива, бива, но понякога и да се лъже и клевети без грам достоверност е срамота-"пинокио".
Всеки реве, реве като бебе на 2мец., но идва и се забавлява и после по български обичай-ПУ-ПУ плюе.

Който може да организира сам такова нещо, ама на никой не му стиска, защото знае какво го чака.
Организацията е на много голямо ниво и организаторите са професионалисти и заслужават благодарности за положения им труд за да имат желание за иновации, а не демотивиране от "фенове".
Благодарение на всички колеги, органезираме всички мероприятия и се получават на високо ниво.
:love.vwclub :bowdown




Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот Stefan » Вто 10 юни 2014 22:29


Към всички, взели участие в организирането на мероприятието :respekt :respekt :respekt


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот Bai Sando » Вто 10 юни 2014 22:49


Карти за Еко имаше колкото искаш.Аз като отидох да си взема едно стикерче за спомен,колегата веднага ми предложи карта на Еко,но не ми се попълваше декларацията.
Иначе имаше доста коли.По едно време се чудеха къде да ги спират,всичко беше запълнено.Нещо музика за фон нямаше и разни развлечения за публиката като кар аудио,дрифт с тигани :mrgreen и оптичен тунинг.Други години като ги имаше беше по-забавно,но то и самия събор е повече за каране по писта,така,че не виня никого.На мен ми хареса.Като за 5 лв даже беше доста добре :beer


Потребителски аватар
abbaa
Low rider
Мнения: 292
Регистриран на: Пет 10 сеп 2010 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот abbaa » Сря 11 юни 2014 12:44


Здравейте колеги! Като цяло мога да кажа, че Ловешката група си изкарахме доста добре, покарахме, веселиме се както на пистата, така и иазвън нея, с изключение на лошото време Събота вечер. Имам критика относно техническият преглед, от който поне от нашата група има много ощетени.
Няма как Ауди А3 ahf мотор/110к.с./ с чип да иде в клас над 200к.с., защото е измит мотора, Бора asz мотор/131к.с./ с чип и челен кулер пак да е в клас над 200к.с.,Голф-3 VR6 със увита лента, НЕ на изпускателният колектор, а на тръбите от предният мост назад, за да не се загрява купето и да е в най- големия клас при бензините, където се чуваха най различни симфонии на турбини и компресори.
10363960_526455504057593_5067053794647102623_n.jpg

Относно италиянското и аз мисля, че финала трябваше да е по класове ще е много по интересно и за зрителите и за участниците.
И за драга имам малко критика, след като имате съмнение от страна на времената направете го вместо с по 3 старта на автомобил, да са само 2 и 4-те най- добри времена във всеки клас да се пускат на принципа на елиминациите, че е честно за участниците и по- интересно за зрителите.
Надявам се да поработите над тези неща и за догодина пак да се забавляваме заедно ;) :love.vw :love.vw :love.vw


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 юни 2014 13:08


При дизелите имаше само 2 класа. До 140 к.с. без доработки и над 140 к.с. тези с доработки отиват в горния клас.

За любителски събор, мисля, че се получи добре. Основната функция на класовете беше на пистата да не се пускат едновременно бавни и бързи коли, което води до настигания, изпреварвания и голяма опасност от инциденти. Може и да не са били перфектните класове, но за догодина ще помислим по-рано какво точно да направим. :th_up

За финала на италианското - дори само между 4 автомобила това отне доста време. Когато на пистата има 4 бързи автомобила - това е интересно за публиката. Но когато на пистата има няколко автомобила от малките класове, това не е интересно. Именно поради тази причина беше взето решение на финалите да карат само най-добре подготвените за състезание автомобили. Просто няма време за повече. Ако съборът е 3 или 4 дни - тогава може.

И за драга имам малко критика, след като имате съмнение от страна на времената направете го вместо с по 3 старта на автомобил, да са само 2 и 4-те най- добри времена във всеки клас да се пускат на принципа на елиминациите, че е честно за участниците и по- интересно за зрителите.
Това е добра идея. :th_up


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот dobrin » Сря 11 юни 2014 13:41


Нека не забравяме, че на професионално организираните състезания на писта в България има около 30 - 40 участника, това стандартно. При участници над тази бройка се смята за много посетено събитие. При нас на пистата излязоха и караха над 120 автомобила в различните дисциплини. Даже аз се чудя как ни е стигнало времето. Мисълта ми е, че е много трудно, при такова масово участие, да има възможност за финали във всеки от класовете на италианското преследване. Опитвали сме го това в предходните години, но е скучно за публиката. Затова и в тази дисциплина финалът е само между най-подготвените четири автомобила.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 юни 2014 14:03


Освен на всички членове на клуба и техните близки, които се включиха в организацията, тук искам да благодаря и на moskovw, който в неделния ден помогна в организацията на дисциплината драг.

Това показва, че всеки, дори да не е клубен член, ако има желание може да се включи и да помогне в организацията. :respekt

dobrin написа: При нас на пистата излязоха и караха над 120 автомобила в различните дисциплини.
Лека корекция - по списък над 140.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот eminem94 » Сря 11 юни 2014 19:16


Според мен идеята за Общ ВАГ събор е страхотна,радвам се ,че посетих събитието макар и за 1 ден,но много лошо впчечатление ми направи ,при тръгването на софийската група от МакДоналдс на магистралата и пилотната кола остана последна ...Също така и множеството коли извън ваг групата които вечерта бяха в околностите на пистата.Да ДиДжея слушах го до към 21:30 като от пред нямаше никой нз,защо се получи. Какво Да ви Кажа освен Евала за организацията нз какво друго . Чакаме следващия събор с нетърпение (Узана) .Поздрави и премислете нещата за организиране на ВАГ събор (мисля,че сте начетени хора,може да се разберете с другите форуми или поне да бъде като предложение).


Потребителски аватар
kakabuba
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 03 юни 2014 7:50
Автомобил: Audi A4 B8
Двигател: 1.8 TFSI 2008
Местоположение: София

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот kakabuba » Съб 14 юни 2014 19:55


:) С малко закъснение, но все пак, първо поздравления за юбилея колеги, и за това че решихте да го споделите с останалите членове на VAG групата. Събора беше толкова добър, колкото могат да си го направят самите участници. Който не се е занимавал с организация на подобни мероприятия, не може да разбере каква отговорност и ангажимент е. А и презумпцията е, всеки следващ път да е по-добре. Ние бяхме, гости, малко самопоканили се, но си изкарахме страхотно. Успех и занапред. Поздрави от Кръвна Група Audi :) :beer


Потребителски аватар
JoroKN
Мнения: 1498
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 21:12
Автомобил: Vw Golf MK6
Двигател: CBAB - 2010
Местоположение: Кюстендил

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот JoroKN » Нед 15 юни 2014 15:01


Няма да се върнат съборите от едно време..... :cry
Сега нещата някак не се получават


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот JaDaWiN » Пон 16 юни 2014 10:13


Поздрави за юбилея! 10 години полагани усилия за сайт, организации на мероприятия, благотворителни акции и др. Вие си знаете! Постигнатото никак не е малко. Резултатът също: може да сме горди с най-големия автомобилен форум в България, съдържащ най-много полезна информация; няколко национални мероприятия годишно, организирани професионално, въпреки че за всеки един от Вас, това не е основната дейност, а се води като "хоби". И всичко това, за да сме щастливи ние, феновете. На всеки би трябвало да е ясно колко свободно време е изгубено и колко усилия са положени за организацията на всяко такова събитие. И това се прави за нас, често пъти дори организаторите нямат време да се насладят на това, което самите те са направили. За да ни угодят на нас.
А сега конкретно за събора:
Лично аз си направих кефа максимално, въпреки че участвах единствено на техничната писта. Чакахме много, но си струваше всяка секунда. За съжаление, жегата ни изигра лоша шега и въпреки плажния чадър и шапките в един момент на мен и на приятелката ми ни стана лошо. Не можахме да дочакаме драга, моята категория (дизел). Трябваше да стоим на сянка при кебабчетата, а там не беше особено интересно. Ясно е, че няма какво да се направи - състезателите наистина бяха много и чак е изненадващо как всички имахме възможността да излезем на пистата. Относно толкова оспорваните категории, на мен лично грам не ми пука, че съм в тази до 140кс., а съм с 90кс кола. Отново на всички би трябвало да им е ясно, че събитието е за кеф, а не за постигане на национални рекорди. Единствено не ми хареса, че колоната за тръгването от София се раздели след второто спиране на бензиностанцията. Аз, защото съм много съсредоточен, направих една опознавателна обиколка на Калояново, докато намеря пистата. :mhihi

PS Стикерите са много добри - още стоят. :mhihi


Потребителски аватар
SVETLIO-VR
Мнения: 92
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 19:05
Автомобил: BORA
Двигател: AJM 250+ps
Местоположение: Ловеч

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот SVETLIO-VR » Пон 16 юни 2014 11:35


Няма как да си направиш кефа като пуснеш на драга 90коня ТДИ с 200коня ТДИ :screwy


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот Vlad777 » Пон 16 юни 2014 11:52


JoroKN написа:Няма да се върнат съборите от едно време..... :cry
Сега нещата някак не се получават

Едно време нямаше почти никаква организация. Всички, които идваха бяха готови да помогнат с каквото могат и се радваха и бяха доволни, че са се събрали и има с кого да си поговорят за коли и не само. Достатъчен беше един паркинг, да се паркират колите и да се съберат хората и да се видят и да си поприказват, а вечерта да седнат на маси и да отпразнуват. Не се търсеха кусури - всеки знаеше, че отива на събор, където изкарването зависи от самия него.

С годините обаче се промениха нещата. Хората се научиха да ходят някъде и някой да ги забавлява, защото така е по-лесно. Озверяха хората и вече никой не е доволен от факта, че се е събрал на едно място с други себеподобни. Очакват се едва ли не челни стойки на капака на голфа и някой да ходи на ръце, за да бъде "забавно". Доста хора вместо да си носят добро настроение си носят претенциите. Това наистина не беше така. Няма го позитивното мислене, а има хейт и следене под лупа какво ще се обърка, за да може да се наплюе след това подобаващо.

Въпреки това, пръстите на двете ми ръце са повече от хората, които плюха в темата. Това поне на фона на посетителите на събора е добра новина.


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот JaDaWiN » Пон 16 юни 2014 12:36


SVETLIO-VR написа:Няма как да си направиш кефа като пуснеш на драга 90коня ТДИ с 200коня ТДИ :screwy


Мисля, че в драга си избираш сам с кого да се пуснеш, или се бъркам? Не вярвам, че е имало само напомпани бегачки.


Brian_Krueger
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 май 2014 20:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за Национален VAG Събор - писта Дракон 2014

Мнениеот Brian_Krueger » Пон 16 юни 2014 14:55


Добър ден колеги кога мислите да има пак vag събор и къде



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта