Наводненията - давайте информация за населени места в нужда!

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Пет 20 юни 2014 21:33


Yanina Hristova в 22:00 написа:Здравейте, днес на ул. Иван Вазов събрахме много дрехи, храна, вода, лекарства, събрахме пари и купихме лопати, кофи, ботуши и фенери. Истината е, че дрехите не са най-нужното нещо. Най нужни в момента са ХОРА, които да отидат там и във всяка засегната къща имат нужда от нас. Има много голяма нужда от кофи (железни), лопати, гумени ботуши и ВОДА. Това е най-нужно сега!




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Пет 20 юни 2014 21:43


БЧК-Варна се нуждае от физическа сила за справяне с бедствието в Аспарухово
БЧК-Варна правят някои уточнения свързани с многото въпроси отправени от граждани, желаещи да помогнат в Аспарухово.

Необходими хуманитарни материали от които се нуждае БЧК са: дълготрайни храни – консерви, варива, олио, сухари, бисквити, пакетирани продукти, които не изискват съхранение в хладилник; санитарни материали – тоалетна хартия, памперси, мокри кърпи, дезинфектанти;

БЧК-Варна се нуждае от физическа помощ, съобщиха от доброволческата организация за Moreto.net

По отношение нуждата от разчистване на стотиците тонове отпадъци и наносни материали, утре, 21 юни 2014г. в двора на БЧК – Варна, ул.”Братя Шкорпил” №3 е насрочена среща за всички желаещи да помогнат с доброволен труд в пострадалия район.

Нека всички доброволци да бъдат с работно облекло, като предимство ще бъде ако участниците в акцията си носят ботуши и лопати. За тези, които нямат подходящо оборудване, спонсори на организацията осигуриха 300 комплекта ботуши и лопати, така че всяка помощ ще бъде добре дошла. Освен по улиците доброволческа маса ще бъде концентрирана и в наводнените домове.

След инструктажа има организиран транспорт от БЧК-Варна до район Аспарухово, но предимство ще бъде, ако доброволците идват със собствен превоз.

На следобедното заседание на Кризисния щаб при Областна управа - Варна бе взето решение да се изгради приемен и координационен пункт пред районната администрация на квартал Аспарухово. На пункта ще дежурят денонощно доброволци и представители на БЧК, които ще насочват пострадалите към места за настаняване и медицински специалисти за оказване на помощ. На място ще се раздават директно и хуманитарни помощи.

Всички продоволствия за Кризисния пункт ще бъдат пренесени с транспортна колона, която тръгва в 18.45ч. от сградата на БЧК – Варна, ул.”Братя Шкорпил” 3.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Пет 20 юни 2014 22:05


Yoana Miteva от Добрич в 20:00ч на 20.06.2014г. написа:В Градският парк положението е овладяно, водата вече не прелива от каналите! Оттичат водата и от кортовете на Изида и самият парк! Булевард „Русия” се отводнява, в района на ,,Приказките,, дори са отворили пътя! Ходихме и при бедстващите, настанени в зала Добротица, те са добре, засега нямат нужда от други неща! Можем да помогнем като продължаваме да изпращаме смс-и!
Кризистно положение остава в района на Хуманитарна гимназия, където къщите са заляти, улиците са под вода, няма достъп до много от къщите, но лошото е, че водата продължава да се покачва!


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот plamen-roni » Съб 21 юни 2014 7:58


Никога през живота си не съм виждал нещо подобно във Варна . От дерето до местност Джанавара всичко беше под вода . Беше като филм на ужасите , не го пожелавам на никой . Изказвам съболезнования на близките на жертвите във Варна и Добрич . Срещу природата не можем да се борим , но има много виновни институции .


Потребителски аватар
Kovach
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот Kovach » Съб 21 юни 2014 18:24


Пратих 2 смс-а. Има ли някой от Шумен който да събира неща от първа необходимост за да ги дам или да пълня комбито на макс и да тръгвам към Варна.
Ако и някой от Варна ми каже къде да отида за да приеме нещата ще ми е по лесно, иначе трябва да обикалям Аспарухово и да питам къде и какво да оставям. Нещо като пунктове ако има кажете. Не е много, но е от сърце. :smile


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот hooligans » Съб 21 юни 2014 23:10


Kovach написа:Пратих 2 смс-а. Има ли някой от Шумен който да събира неща от първа необходимост за да ги дам или да пълня комбито на макс и да тръгвам към Варна.
Ако и някой от Варна ми каже къде да отида за да приеме нещата ще ми е по лесно, иначе трябва да обикалям Аспарухово и да питам къде и какво да оставям. Нещо като пунктове ако има кажете. Не е много, но е от сърце. :smile


Най-добре тук ->

Шумен
ул. Ришки проход 25
тел.: 054/87 55 08; 80 04 55
e-mail: shumen@intime.bg

BeFree написа:Това не видях да сме го поствали тук:
====================================================================================
Договорена абсолютно безвъзмездна помощ от куриерска фирма Ин Тайм ООД
Фирмата предоставя всичките си офиси из страната за събирателни пунктове за помощи за бедстващите градове и извозване към критичните точки!
За целта отнесете вашата помощ и кажете ключова дума #НЕСТЕСАМИ
Спешна нужда от чиста питейна вода, пакетирани храни, гумени ботуши и одеала!
Офиси из страната в линка: http://www.intime.bg/pages/Offices/
=====================================================================================
Хайде НАРОДЕ!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Нед 22 юни 2014 9:59


Към 10:00 часа на 22.06 са изпратени 571 044 sms за Спешната дарителска кампания заради кризисната ситуация в областите Варна, Добрич, Велико Търново и другите пострадали от стихията населени места.

Обществен съвет ще помага за разпределянето на парите от DMS VARNA
От сутринта на 20 юни започна спешна кампания „Заедно в бедствието“ (DMS VARNA) за набиране на средства в помощ на пострадалите от водната стихия области - Варна, Добрич, Велико Търново и други. Организатори са Български дарителски форум (БДФ), Фондация „Помощ за благотворителността в България“ (ФПББ) и Нова телевизия. Веднага се включиха и други медии – БНТ, БНР, БТВ и много други.

Днес, 22 юни започва работа Общественият съвет, който има задачата да гарантира разумното и честно използване на даренията, получени в подкрепа на пострадалите области Варна, Добрич, Велико Търново. В него ще участват представители на националните медии и публични лица, ползващи се с обществено доверие.

1. Иван Станчов
2. Красимира Величкова – Български дарителски форум (БДФ)
3. Елица Баракова – Фондация „Помощ за благотворителността в България“ (ФПББ)
4. Деница Сачева – Член на Борда на Проект DMS България – Единен дарителски номер 17777
5. Ани Цолова – Нова телевизия
6. Ани Салич – Нова телевизия
7. Катя Лещанска – БНР
8. Силвия Великова – БНР
9. Аделина Радева – БНТ

Общественият съвет ще съобразява своите решения с информацията от официалните представители на пострадалите общини. От вчера организаторите на кампанията набират информация и чрез свои представители в пострадалите места, чрез местни партньорски организации и добрволчески групи.
На този етап се помага с предметни дарения и доброволен труд. Първите похарчени средства от кампанията вчера бяха за инвентар за доброволците, които разчистват пораженията.
След това планът на организаторите е дарените средства да се инвестират за връщане на хората към нормалния живот - строителство и ремонт, закупуване на вещи и домакинска техника от първа необходимост - печки, хладилници, легла.
Действията и решенията на Обществения съвет ще бъдат отчитани в странците на DMS България – Единен дарителски номер 17777, ФПББ, БДФ и чрез медийни партньори.




Потребителски аватар
thewolf
Мнения: 148
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 21:04
Автомобил: Passat 1.9 TDI B5.5
Двигател: AVB
Местоположение: Пловдив

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот thewolf » Нед 22 юни 2014 11:45


Здравейте и от мен колеги. Понеже сме в чужбина със семейството ми, нямаме българска телевизия и следим нещата само по интернет, а искаме да помогнем, къде можем да изпратим пари? Има ли някаква официална сметка, в която се събират пари за пострадалите от наводненията във Варна, Добрич и околността? Със СМС няма как да стане, защото нямам БГ номер, а и искам да пратя повече пари. Всичко, което намир е със СМС-и и сборни пунктове.

по-назад в темата намерих информацията за официалната сметка, не бях прочел и се извинявам!!!

Цитат от колегата dobrin, в случай че друг не го прочете като мен:
Може да използвате и дарителската сметка:
Банкова сметка
IBAN: BG50 UNCR 7000 1520 9423 89
BIC: UNCRBGSF
Банка: Уникредит Булбанк
Адрес: София, пл. "Св. Неделя" № 7
Име: фондация „Помощ за благотворителността в България“ (ФПББ)
Основание: наводнение 2014


п.п. може би не е за тази тема, но ако някой може да ми помогне с малко информация относно пътната обстановка в района на Варна и летището, ще бъда изключително благодарен. Интересува ме дали пътят Бургас-Варна е отворен и кой а най-добрият вариант за пътуване към летището във Варна. Чух, че по-добре да се отбие на Айтос и да се мине през Провадия-Варна, отколкото да се пътува през Карнобат-Шумен-Варна? Моля пишете на лично, за да не разводняваме темата. Благодаря предварително!

Поздрави!

Последна промяна от thewolf на Нед 22 юни 2014 12:00, променено общо 4 пъти.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 22 юни 2014 11:49


ЖАЛНА НИ МАЙКА! Не знам защо журналистите, отразяващи водното бедствие, и всички институции, които "изразяват" съпричастие, без, разбира се, да "имат" вина за разигралата се трагедия във Варна, мълчаха - и мълчат около факта, че загиналите в потопа са цигани от т. нар. "Ромско гето" в кв. "Аспарухово". Може би медийната тишина около факта цели само едно - да не пламне етнически конфликт, в който няма значение дали си циганин, българин, или си арменец, а ще бъдем въвлечени всички. За голямо съжаление, трябва всички с ръка на сърцето да си признаем, че незаконната сеч на горите, незаконното застрояване на свлачищните скатове и отводнителните дерета край големите градове, незаконните бидонвили край триж по-незаконните сметища не са дело на арменци, българи или руснаци, а на цигани, за които простичката фраза на Мадам дьо Помпадур "Аu reste, apr?s nous, le D?luge!" ("След нас и потоп!"), прошепната в ухото на френския крал след катастрофалната загуба на Седемгодишната война, не само, че е неразбираема, но още по-страшно - просто нищо не значи. И, ако всички редуващи се управляващи и политически върхушки в България продължават да си затварят очите пред въпиющата, постигана методично, перфидно и напълно целенасочено през последните 25 "демократични" години, неграмотност и пред държаните в принудителна бедност български цигани, наричани за по-деликатно "братя роми", да готвят новите изборни скари с кебапчета - и самодоволно да потриват ръце, предвкусвайки крехката агнешка плешка на властта, на мен не ми остава друго, освен да река - тежко и горко на милата ни Татковина България. Жална ни майка!

Всички българи се юрнахме да пращаме помощи и SMS-и за ромите ли? Не стига, че им плащаме помощи от години и живеят на наш гръб с измами, кражби и убийства, а сега трябва и пари да им събираме, за да възстановят незаконните си къщи! Те изсекли горите наоколо,за да има с какво да се топлят зимата,не спазвайки никакви закони и предписания,а сега като си понесоха последствията,пак ние да им берем грижата! Незаконните къщи в дерето на кого бяха? Пак на циганите!

РОМИ ТОВАРЯТ ЧУВАЛИ С ПОМОЩИ В МЕРЦЕДЕСИ

Попрочетете малко и от мненията на хора, участвали в досегашната "акция" с какво впечатление са останали!

Цитат от друг форум!;

Потвърждавам за поведението на орките. Това стадо е толкова изпаднало от Човечеството, че може да се разглежда като отделен еволюционен клон. Дори не разбираха, какво се прави и какъв е смисълът на хората с червените кръстове и лопатите. Когато питахме за нуждаещи се, ни водят в някакви незаконни коптори и ми показва, че има нужда от нови тапети и иска голям телевизор. Това на български език, за което почти имам нужда от преводач. Много се демонстрира щедрост, но няколко човека от моята организация дарихме вода и продоволствия за доста повече от афишираните от Кристалина, въпреки десетки пъти по-ниските си възнаграждения. Мангустите опитваха да се зареждат като за магазин - мъкнеха по няколко стека и се връщаха за още. И аз ще пропусна СМС-ите.

Моля вижте следния клип от потопа!

http://www.blitz.bg/news/article/274939
Прикачени файлове
Image_4151763_128.jpg


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот jordanpar » Нед 22 юни 2014 13:14


От тук,чужбина ,беше достатъчно да си пусна 5-6 уебкамери от ''наводнена Варна'' и да звънна на 3-4 човека на мястото на събитието за да му светне на човек че просто журналята направиха поредната рейтингова битка с гръмки заглавия и пълна ДЕЗИНФОРМАЦИЯ.А нямате представа колко е изнервящо в 2 часа посред нощ да нямаш информация какво наистина се случва и да разчиташ на уж независимите журналисти и тяхната обективност от мястото на събитието.
За съжаление хората се подведоха и е срамота как като започна да се прокрадва истинската картина започнаха да извъртат тази есемес дарителска акция с призив само и единствено за Варна /между другото обективността изискваше да се озаглажи ДиЕмЕс Аспарухово,а не Варна защото на Варна нищо и няма/,че видите ли всъщност била насочена към всички пострадали райони.А че Добрич го наводниха няколко язовира,че покрай Килифарево и участък от Хаимбоаза е пълна кочина никой нищо не каза навреме.
Спрете и тази тема в този форум,защото който помага истински го прави директно към близки и роднини,няма нужда от фалшива солидарност,не е ясно сумата от есемесите накъде ще отиде и как и много от ''новините'' в тази тема не са верни защото са изкривено представени от източника им.Спрете една измама навреме.
И друг път три пъти мери един път режи са казали старите хора.
Сега някой модератор ще тръгне неистово да обяснява как последните двама коментирали сме нечовеци и т.н... Информирайте се друг път преди да подвеждате един форум и да заставате лично зад неща които не са доизяснени.

ПС за да не съм офф,ето ви една статия,ще помоля ВСИЧКИ да изгледат прикаченото видео преди да ми коментират поста.И ако може някой да ми преведе какво казват ''българските граждани'' в клипа-не се шегувам.
http://www.blitz.bg/news/article/274939


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Нед 22 юни 2014 15:41


Докато хората се обединяват около едно нещастие, независимо от етническата принадлежност на пострадалите, на яве пак излязоха подобни "съзидателни" мнения. Може би в Добрич загиналите пак са цигани? Или пък пострадалите изобщо са само цигани? Водата сигурно е заобикаляла българските къщи? Едва ли може би знаете и за ДКЦ 2 в Добрич? Така е, като се четат само определени "блиц" заглавия ... Направете си труда и прочетете информацията във Фейсбук групите за Добрич и Аспарухово, има и други, където няма "журналя" и т.н.
Ако пък си търсите оправдание да не свършите нищо, моля, правете го на друго място. Благодаря!


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 22 юни 2014 15:57


Един пример от иначе неприятната за мен агенция Блиц не е показателен за мнението ми, извинявай много.
Аз пуснах 20 есемеса, колкото и малко да е това, още на сутринта като тръгна кампанията на Нова ТВ.
Обърни внимание на всеобщото настроение по форумите навсякъде СЕГА, по електронните страници на вестниците също.
Не се заблуждавай, че обществото би се обединило около нечие нещастие ако потърпевшите в него са цигани.
Сам виждаш в момента как веднага са готови да гепят помощи и се търси всякакъв келепир.
Българинът не е глупав и изключително мрази когато бъде подведен, както се случва с тази кампания в момента.

За Добрич ми взимаш думите от устата! Точно това беше проспано или умишлено заобиколено от журналистите, а там като гледах снимки на мен поне ми се видя по-страшно!
Но понеже жертви В Добрич първоначално нямаше или не беше ясно, че има и на псетата журналисти не им беше интересно и бълваха само огън и жупел за Варна!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Нед 22 юни 2014 16:13


Как не можете да разберете, че има хора, партии, групировки, чиято основна цел е да се разпалва етническата конфронтация с нова сила? Да се омаловажи единението на нацията в тази трагедия? Които имат интерес от това в навечерието на предстоящите избори?
Мразя от дъното на душата си всеки, който се опитва да вади дивиденти от чуждото нещастие. Мразя готованци, като описаните цигани, които крадат, грабят и живеят от помощи и т.н. Това обаче не е лицето на кампанията, това не е лицето на трагедията. Просто на някой това му е най-удобно. И като видим кой лансира тази страна на нещастието, ще е много лесно да се установи кой има интерес от това.
Лично за себе си предпочитам да намеря причина да помогна. Да занеса това, което аз мога, да помогна, макар и за кратко в един от пунктовете за събиране на помощи. Всеки има глава на раменете си, всеки решава.
Ще си позволя един цитат от групата за Аспарухово:
Това е група за помощ на пострадали. Ако не желаете или не можете да сте от полза, поне не пречете на доброволците!!! Проявете поне капка съвест и състрадание и ни спестете спама и расизма си!!! МОЛЯ!!!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Нед 22 юни 2014 16:27


Мними "доброволци" обикалят от врата на врата във Варна и събират пари, уж за пострадалите от наводненията.

За измамата предупредиха от пресцентъра на община Варна.

"Към този момент в Кризисния щаб на общината няма информация за подобна кампания „от врата на врата”, заявиха от Общината.

Напомняме ви, че единствени и официални канали за даряване на средства са чрез СМС с текст DMS VARNA на номер 17 777, сметките на БЧК, тази на общината, Варненска и Великопреславска митрополия, чрез дарения в БЧК.



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта