Кодекс за притежателите на VW

Организация и провеждане на клубните сбирки!
kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Кодекс за притежателите на VW

Мнениеот kibo_tom_8440 » Сря 15 юни 2005 8:59


:roll: Здравейте карачи на VW. Осени ме идеята за съставяне на кодекс за притежателите на VW. В него предлагам да има раздел за основните правила на поведение на карачите на VW, уважение към други марки автомобили, прилично държане в нета и съборите и др.подобни. Може да има раздел за задълженията на членовете на клуба - за заплащане на чл. внос, задължение за присъствие на организиран форум и др. Може да има раздел за полезни съвети, адреси на майсторите-членове на клуба, като закъса човек в някой град да извади кодекса и да погледне има ли майстор тук или няма, всеки няма и не може да носи със себе лаптоп. Този кодекс да бъде в малък формат и да се разпространи за членовете на клуба. Смятам че ще e от полза за всеки притежател на VW да притежава подобен кодекс или наръчник, такива имат големите клубове като - Ротари клуб, Женския клуб, Индустриален клуб, Клуб на банкерите и др.
Идеите на всички ще са полезни за съставяне на такъв кодекс. :lol:




Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Сря 15 юни 2005 9:10


Две думи - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

:-)

Мнениеот zaio_baio » Сря 15 юни 2005 9:18


На английски е с една дума - bullshit.

А кога да се превключват предавките и на каква скорост с какви обороти да се кара - правила няма ли да искаш да има????? :f_ckyou: a boi de

Стига с правилата и ограниченията - това кой как се държи и как кара си е изцяло проблем на манталитет и възпитание.

Иначе идеята за сборника със сервизите и другите му там работи не е лоша - струва си да се помисли.

ЗБ


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Сря 15 юни 2005 9:23


значи ще има база данни то и сега я има ама е яко бедна
на регистрираните членове с телефони и градове
съответно закъсваш край плевен ало дрън дрън тука помощ голфа
прегря щото се возиме аз и шест блондинки не виждали мъж от 6 месеца ела помагай или кажи кой ще свърши работа
мисля че всичко си идва на мястото така


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 15 юни 2005 9:23


между другото ако се позамислите за етикета "голфаджия"...
мисля че можеме да направиме поне клуба и форума изключение...
или да се опитаме... :roll:


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

:-)

Мнениеот zaio_baio » Сря 15 юни 2005 9:28


Мдам vaskoto1 има право - трябва да се изчисти ..... ама какво да направим когато разни турбо-диви селяни с т.нар. "Пернишки тунинг" на колите (да ме прощава GOLFER-a) си мислят че управляват космически кораби ....... е това е въпроса ......

ZB


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Сря 15 юни 2005 9:30


Определено много ми се иска да се промени този етикет, но не мисля че това може да стане като задължиш някого с "кодекс на бля бля". Ограничението си е наложено и сега от ЗДвП.
Всички можем да сме по-толерантни по пътищата. Иска ми се да е така. Но не може да се наложи на никого. Единствения начин е по собствено желание.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: :-)

Мнениеот vaskoto1 » Сря 15 юни 2005 9:32


zaio_baio написа:Мдам vaskoto1 има право - трябва да се изчисти ..... ама какво да направим когато разни турбо-диви селяни с т.нар. "Пернишки тунинг" на колите (да ме прощава GOLFER-a) си мислят че управляват космически кораби ....... е това е въпроса ......

ZB


разликата е видна бе-стикер на клуба... :lol:


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 15 юни 2005 9:32


Според мен основният въпрос, на който през изминалите два-три дни доста хора се постараха "да ми обърнат внимание", е, че на някои пост-ове във форумите се отговаря по начин, изключително неприемлив за едно културно общуване. Вижте само отношението, което с лека ръка демонстрирате към колегата, пуснал тази тема?!


Потребителски аватар
GoGo82
Мнения: 171
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GoGo82 » Сря 15 юни 2005 10:18


DragoCL написа:....помощ голфа
прегря щото се возиме аз и шест блондинки не виждали мъж от 6 месеца ела помагай или кажи кой ще свърши работа...

В такива случаи съм пътна помощ за цялата страна! :lol:
Подкрепям идеята за малък каталог с тел. номера на хора от различните градове(а за по-големите градове, може дори и поквартално)! Ако някой не успее да се отзове, поне ще те насочи към кого да се обърнеш. :wink:
Естествено може и да званнеш на някой колега и за по Beer вместо да се луташ в някой чужд град. :wink:
За жалост е много гадно колата да те предаде на повечко км. от твоето градче (веднъж го изпитах).... :?


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

:-)

Мнениеот zaio_baio » Сря 15 юни 2005 10:29


Lawyer написа:Според мен основният въпрос, на който през изминалите два-три дни доста хора се постараха "да ми обърнат внимание", е, че на някои пост-ове във форумите се отговаря по начин, изключително неприемлив за едно културно общуване. Вижте само отношението, което с лека ръка демонстрирате към колегата, пуснал тази тема?!


Уважаеми господин Lawyer (по ника ти е видно че си юрист или нещо такова) - Ти пък какво отношение видя?????


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

за кодекс на VW

Мнениеот kibo_tom_8440 » Сря 15 юни 2005 10:38


:lol: Ето виждате ли отношението на някои които дори и цитират закони. В края на краищата правилата на членовете на VW не са затова как да се държиш на пътя, това си е право на всеки водач, а как да общуваш с членове на клуба, с притежатели на VW или с притежатели на други марки. Няма ли да е хубаво при разминаване между два автомобила от марката VW да има поздрав - светлинен, звуков или друг приемлив за всички. Смятам всички членове на форума да попълнят база данни и да се подготви тяхното разпространение. Може да се използва и като рекламна брошура на представителството на VW. Drive


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Сря 15 юни 2005 12:45


Kibo, ако ровнеш малко темите ще видиш, че сме дъвкали и темите за общуването меду членовете (даже си има и правила от бая време) и това със сигналите и как да се разпознаваме по пътищата и за базата данни, която имаше идеи да се качи и на WAP сайт. Дъвкали сме и много много други неща.
Не се обиждай, че съм реагирал така остро с първия ми пост. Но не мисля че ще го преправя, защото точно това мисля.
P.S. Не откривай топлата вода, хората са я открили отдавна. Просто се научи да я ползваш :)


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

за кодекса

Мнениеот kibo_tom_8440 » Сря 15 юни 2005 13:20


:lol: Съни едно е говоренето по постовете друго е да го имаш написано, не всеки има възможност да стои постоянно във форумите и да следи темите. Топлата вода не се открива само в ровичкане на темите. Въпроса е всичко това което е изказано във форумите, което е много ценно да се синтезира и избистри и да бъде още по полезна тази информация. Няма ли да ти по удобно да отвориш книжката и да видиш в Плевен кои са членовете на клуба или да те търсят за съвет, помощ и т.н. или разчиташ че си известен и всеки може да те намери. Аз например много бих искал адресите и телефоните на майсторите които имат сервизи, да се консултирам, да искам съвет и т.н. Всеки не може да бъде умен и знаещ по темата VW. Drunk Beer


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

:-)

Мнениеот zaio_baio » Сря 15 юни 2005 14:43


Кибо бричет, виж ква идея ми са роди ..... значи ще изпроектирам един интерфаце които да се закача кам board PC-то на колата и когато спре - чете от там грешката и dial-ва през вграден ЖиСиЕм до най-близкия сервиз на VW клуба който може да се определи кой е през вградения GPS - идват хората сапунисват та, после та обръсват ... както си му е там реда и ти щастлифф и доволен продължаваш Drive

Поздрави
ZB
http://autodiags.net-bg.net



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта