Драскотина на вратата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nanio
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Мнениеот nanio » Съб 17 май 2008 3:35


Според мен номера с карфицата ако е дебела деругата няма да мине. Обяснявам защо - цвета ще седи МНОГО по-тъмен или по-светъл в зависимост от боята. На предишната ми кола боядисваха бронята и остана боя. С нея реших да "точковам" където има следи от камъчета. Резултата беше че точките нямат нищо общо с цвета на колата. Това беше при боя хамелеон едър металик. Ако не е металик боята и е тъмно синя или черна ще се справиш.




Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpetrovbg » Съб 17 май 2008 8:59


Колега nanio, наистина с кърфица или с косъм от четка и боя ще личи малко, или много,зависи от това до колко е голяма и дълбока драскотината, но нямя дя се вижда белия шприц отдолу. Все пак тази корекция, ще струва на колегата от порядъка на 6-8 лв. Ако иска нищо да не личи отива за цялостно пребоядисване и колата ще е като нова. В крайна сметка всеки преценя сам :wink: . Аз съм решил да не ставам роб на моя автомобил, защото в крайна сметка го държа на улицата пред къщи, в България,като ми остане малко време ще тампонирам тук там,където има малко корозия, просто така я купих :oops:. Иначе да правя каско на автомобил, който е на 14 години и за всяка драскотина да ходя да го клепат разни и разнообразни ''майстори'' :evil: , е няма да стане....
Иначе и аз гледам колата да изглежда добре и да и се радвам, но в крайна сметка правя малък компромис с козметичните забележки от вън, за сметка на тези вътре в купето и под капака :lol: . Така като се кача в колата си се наслаждавам на приятно и безааварийно пътуване! Дано това продължи дълго...


Потребителски аватар
nasko78
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот nasko78 » Пет 23 май 2008 18:34


Колега купи си четка за рисуване,най-тънката,най-малкия номер има ги във всяка книжарница,вземи си и боя по номера който е в багажника или в сервизната книжка както казаха колегите и ще видиш че ще има резултат.Аз преди няколко дена така си оправих драскотините по колата и съм доволен :wink:


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Мнениеот mariovasi » Пет 23 май 2008 21:07


Здравейте колеги преди половин година бях в сервиз,и дойде едно БМВ 3-ка 86г. изглеждаше перфектно лачена колата,но без калника,там си имаше перфектна одраскана линия до шприца,Човека носеше боя и вика на майсторите за боядисване.Оня пич попогледна драното взе един малък флекс(ъглошлайф)върху диска сложи едно като кръгло киче сипа малко от боята и търка мястото към десетина минути после чака малко и го три с киче без боя ,резултата беше безупречен,явно майстора знаеше кви ги върши.Не казвам че това е твоето решение но можеш да разпиташ насам натам.Иначе с игли и др.трябва да си много сигурен в резултата че да пробваш.Ако си с рисувателни възможности ок.


Потребителски аватар
ivo_sn
Мнения: 102
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Мнениеот ivo_sn » Пет 23 май 2008 23:32


На мен пък някой ми е сядал на предния капак. Предполагам с дънки с капси на задните джобове и имам доста добри черти :x И аз мисля да пробвам това с косъма от четка вижда ми се добра идея :?


jonybravo_bg
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jonybravo_bg » Съб 24 май 2008 9:28


а бе горе-долу плащат такива щети. един пич сам си я надраска цялата и му платиха ножа боя ;)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта