Лопа тропа - та се нетрае - на ламята голфа...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
AMOUN
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 16 юни 2008 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Лопа тропа - та се нетрае - на ламята голфа...

Мнениеот AMOUN » Пон 08 сеп 2008 23:33


Ей незнам какво направи тая жена на тая кола - разби и детските илюзии ей - като нова беше - надра я двигател изгори амортисьори чудесии ... а уж не я кара почти дева :)
най- новото - разби детските илюзии на аспух ли е гърне ли е тампон ли катализатор ли е незнам вече
дрънчи колата та чак заглушава трамваите - ватманите се обръщат да ни гледат ...

Мислех че тампон нещо отидох на един сервиз и питам какво хлопа - на оня му светнаха очите все едно видя втората си братовчетка по панорамни гащи ... вика ми сега ша го срежем ша го избушим деба и катализатора му и после ша заварим за 5 минути работа десет лева щи зема ... - казах му ок ама друг път че сега бързам ...

отивам при едни други арабески и там пак дай да видим какво хлопа - ония и те радост голяма - катализатора бил ша го сменим - нов 140 лева резонатор ако искаш 60 лева
викам бах мааму - катализатор за 140 лева? и отстъпка даже ми направиха и се радват и ме чакат да кажа давай ... мерси ама и аз съм чувал; това онова и знам че им е дерта да вземат старото катализатор че пара струвал - пък аз после ....

та както и да е
кажете ми моля ви къде да отида да погледнат какво дрънчи - ако е катализатор - там да се смени ли какво да се направи но не да искат да вземат там 100 -те :lol: кила злато да ева и златото дева а да го направят както трябва
чувал съм че колата почвала да гори много без катализатор незнам дали е вярно

Знам че е ценен тоя катализатор затова им текат лиги и не им вярвам че в него е проблема- но ме интересува ако все пак е в него какво да правя да махам ли да сменям ли някакъв менте да слагам ли какво да правя- и да си искам ли стария или там да ми приспадат пари за него ? - съвет искам един вид че много шумно не се трае :) от градския транспорт ми се сърдят че им правя конкуренция с тая патаклама - срамота такава лачена кола а да дрънчи като таралясник ...

п.п. не вярва м да е от значение де ама четворка е голфа да не пита някой




Потребителски аватар
AMOUN
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 16 юни 2008 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот AMOUN » Вто 09 сеп 2008 14:32


никой ли няма да помогне :)

ударете по един теглич
че днес пак рухолихме по улицата ...


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот Golf`mafia » Вто 09 сеп 2008 14:44


колега единственото което мога да ти кажа че и д ати свалят катализатора той си е твой зимай си го и после ще си го продадеш.За това че горят маслото без катализатор няма много логика според мен.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Вто 09 сеп 2008 14:58


може да си шитнал крайното гърне.ако е то трудно можеш да локализираш от къде идва точно шума.
моето придрънква от време на време все едно опира някъде по купето.
смяна му е ама не се е раздрънкало тоталка.
иначе на наще старото гърне дрънчеше по същия начин но с невиждана до сега сила :shock все едно кълвач дъвче задния мост


Потребителски аватар
AMOUN
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 16 юни 2008 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот AMOUN » Вто 09 сеп 2008 19:58


Golf`mafia написа:колега единственото което мога да ти кажа че и д ати свалят катализатора той си е твой зимай си го и после ще си го продадеш.За това че горят маслото без катализатор няма много логика според мен.


не масло - а разхода на бензин се завишава ?

имам един познат с една лагуна без катализатор - под 12 кила на 100 не пада ...

та затова ми е да ми препоръчате къде да отида да го оправя и колко толкова струва тъоя катализатор че всеки сика да го грабне ? - 100 -200 лева?


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот Golf`mafia » Вто 09 сеп 2008 20:34


AMOUN написа:
Golf`mafia написа:колега единственото което мога да ти кажа че и д ати свалят катализатора той си е твой зимай си го и после ще си го продадеш.За това че горят маслото без катализатор няма много логика според мен.


не масло - а разхода на бензин се завишава ?

имам един познат с една лагуна без катализатор - под 12 кила на 100 не пада ...

та затова ми е да ми препоръчате къде да отида да го оправя и колко толкова струва тъоя катализатор че всеки сика да го грабне ? - 100 -200 лева?

катализатора май сега може да му вземеш 80 лева некаде ако не се бъркам а твоя приятел с лагуната проблема му е друг не е от това че няма катализатор.аз нямам катализатор и сам го докарвал до 7 газ извънградско без ръчки естествено.разлика и да има е не повече от половин литър на 100 което не вярвам и да е толко


Потребителски аватар
greda
Мнения: 727
Регистриран на: Вто 04 сеп 2007 14:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот greda » Чет 11 сеп 2008 16:45


Колега, катализаторът ти играе роля единствено върху изгорелите газове, като позволява автомобилът ти да изпуска по малко вредни емисии в атмосферата. Разходът на гориво със сигурност няма да се увеличи, напротив - може да намалее, НО ще подлежиш на санкции :wink: , ако въбще някой обърне внимание, какво излиза от ауспуха на колата ти.....
Дали и на кого можеш да си продадеш стария - не знам. Със сигурност няма да успееш да направиш пари от това :idea:
Съветът ми е - избери си майстор, остави му стария за да ти приспадне от цената на новия и го смени. Стандартната практика е да се сменя с резонатор, но ако можеш да си позволиш, сложи нав катализатор. Все пак ние си дишаме тоя въздух...
Колкото до твоя приятел с лагуната - няма да коментирам... само се загледай в емблемата mhihi


Потребителски аватар
BeIsBoLista
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Мнениеот BeIsBoLista » Чет 11 сеп 2008 22:52


Имах същия проблем с катализатора. Чичо ми има сервиз една събота отидохме вдигнахме голфа и свалихме катализатора да видим какво тропа ( обикновенно на по - ниски обороти). Вътре няколко от преградите се баха изгорили и бяха станали на топка. Не ни беше за тия 50лв и с отверка и чук избихме всички прегради и в коша. Сега няма тропане, разхода не се вдигна, не пуши или нещо подобно. Ако направиш това ще видиш че колата ще се отвори доста на вървене, защото няма какво да спира изгорелите газове. При моя Голф 1.6 16V 101 коня има доста голяма разлика. И обикновенно на тия катализатори им дават живот до 150 000км :wink:
Дано съм ти бил полезен с нещо :beer

П.С. При свалянето внимавай има една чугунена лупа преди катализатора ако падне и се счупи в магазина са скъпички. И сега видях двигателите ни може да са еднакви :077:


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Съб 13 сеп 2008 7:59


BeIsBoLista написа:Имах същия проблем с катализатора. Чичо ми има сервиз една събота отидохме вдигнахме голфа и свалихме катализатора да видим какво тропа ( обикновенно на по - ниски обороти). Вътре няколко от преградите се баха изгорили и бяха станали на топка. Не ни беше за тия 50лв и с отверка и чук избихме всички прегради и в коша. Сега няма тропане, разхода не се вдигна, не пуши или нещо подобно. Ако направиш това ще видиш че колата ще се отвори доста на вървене, защото няма какво да спира изгорелите газове. При моя Голф 1.6 16V 101 коня има доста голяма разлика. И обикновенно на тия катализатори им дават живот до 150 000км :wink:
Дано съм ти бил полезен с нещо :beer

П.С. При свалянето внимавай има една чугунена лупа преди катализатора ако падне и се счупи в магазина са скъпички. И сега видях двигателите ни може да са еднакви :077:


Мъжки научи каква ти е колата ...
ДВГ-то ти е 8V, а не 16 ... надявам се като си ходил да ти обслужват колата не са ти взели като за 16в



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта