Проблем с амортисьори на Голф 3 GT

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Stifler
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 21:48
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 2003
Местоположение: София

Проблем с амортисьори на Голф 3 GT

Мнениеот Stifler » Чет 23 юли 2009 22:21


Здравейте,

Искам да ви помоля за мнение относно амортисьорите на колата ми. Става дума за Golf 3 GT от 1992ра, модел GT и двигател 1.8i 90 к.с. ABS. Наскоро, след смяна на амортисьорите, за който не знам дали са били фабрични или не, се появи един много странен шум, като щракане, което е като блъскане на метал в метал. Това, което забелязах е, че главите на амортисьорите се блъскат в шасито на колата при всеки скок или по голяма дупка. Въпроса ми е дали е нормално да има толкова голямо разстояние при самите глави. Моля вижте на снимките за какво говоря. Благодаря Ви! :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение[quote][/quote]

Последна промяна от Stifler на Чет 23 юли 2009 23:32, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
martin_ganev
Мнения: 327
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 22:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Проблем с амортисгьори на Голф 3 GT

Мнениеот martin_ganev » Чет 23 юли 2009 23:14


нормално е да имаш такова разтояние.провери си буферният тампон дали е здрав(намира се на самия телескоп на амортесиора,нанизва се на телескопа).също си провери гаиката която стяга самоя амортисиор дали е затегната здраво(говоря за гаиката която е под тампона на макферсона

аз имам същият голф и имах същият проблем :beer


Stifler
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 21:48
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 2003
Местоположение: София

Re: Проблем с амортисгьори на Голф 3 GT

Мнениеот Stifler » Чет 23 юли 2009 23:31


Всичко е наред. Тампоните са нови. Разстоянието си го имаше и преди, но не блъскаше така преди. Виждал съм на Голф GL, че това разстояние го няма. Виждал съм също така схеми на амортисьори, където има два вида тампони. И ми казаха, че толкова голямо разстояние не е нормално и има опасност да се скъса тампона.


Потребителски аватар
martin_ganev
Мнения: 327
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 22:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Проблем с амортисьори на Голф 3 GT

Мнениеот martin_ganev » Пет 24 юли 2009 13:23


ако ти се струва че растоянието е много(не повече от 2см.)ги сменяи а ако са нацеепени обезателно са за смяна


Stifler
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 21:48
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 2003
Местоположение: София

Re: Проблем с амортисьори на Голф 3 GT

Мнениеот Stifler » Пет 24 юли 2009 13:40


Ами погледни на 2-ра и 3-та снимка колко е разстоянието. Но според мен от там идва проблема.


Потребителски аватар
xaxo666
Мнения: 333
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ШумеН

Re: Проблем с амортисьори на Голф 3 GT

Мнениеот xaxo666 » Пет 24 юли 2009 16:18


дори и да не е от тампоните са за смяна в тях има едни лагер4ета които също се разбиват и трака и мърда и от тях по 20лв броиката са хубавите тампони .Може и да не са стегнати добре амортисиорите от горе отвори капака махаш капа4ката на тампона ако имаш такава и натискаш силно надолу колата (амортисиора) и гледаш дали мърда има една гаика с специално клиу4е дато се развива може тя да е разхлабена и при наи малката хлабина тропа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта