Радиатор на климатика Golf III TDI 1997

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Радиатор на климатика Golf III TDI 1997

Мнениеот dobrin » Пон 10 апр 2006 16:46


Здравейте Голфаджии,

Пробит ми е радиатора на климатика - VW Golf 3 1,9 TDI 1997, 90 hp. Дайте съвет къде да го ремонтирам. Ако някой е ползвал такива услуги и е доволен, моля да даде съвет. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пон 10 апр 2006 19:08


Ако е изгнил,няма смисъл да го ремонтираш.Ще се спука много бързо и то до спойката.Но ако не е се запойва.Със разтвор на син камък(меден сулфат) си правиш електролиза и отделяш мед върху алуминия.После с поялника лесно и просто.


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Вто 11 апр 2006 18:52


Ако говориш за този радиатор който е пред този за охлаждането на двигателя /имаше си друго име/ да кажа как беше с мен. Аз с такъв проблем купих моя Голф. Италянците явно бяха пробвали да го лепят с нещо дето ми приличаше на смола но нямаше ефект и протече. Та ходих на сносен сервиз за климатици и съвета на майстора беше да го сменям с нов щото климатиците държали доста високо налягане в системата и ремонтите от този тип не издържали дълго. Аз така направих но ... 220 кинта плюс 30 за смяната. Мен ме доядя щото току що я бях купил и затова така направих. Но пък и ако го запояваш и не стане, риска е да изгубиш фреона - 60-80 лв. плюс труда ще стане горе-долу половината от новия. Та по добре сменяй с нов.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Вто 11 апр 2006 21:32


Слав, пич, благодаря за инфото, ама кажи къде я свърши тая дяволия със смяната и труда- от къде взе радиатора, при кого ти го смениха и кой го напълни. Благодаря


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Вто 11 апр 2006 23:06


Ще те ориентирам. Само дано си видял "местожителството" ми - 300 км от твоето. А сервиза е на малко по-малко - 280 км от теб - Харманли. Ако още те интересува ще помагам, няма проблем. Но ние сме дълбооооката провинция. Иначе в сервиза ми предложиха цената на радиатора и се съгласих, щото му имам доверие. После там го монтираха и там го напълниха, и за сега нямам проблеми. Това стана в началото на миналото лято, и за сега нямам проблем и дано така да е, че ремонтите по климатика изобщо не са евтини. Ако въпреки всичко те интересува ще те ориентирам по-точно с координати, тел. и др.


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Вто 11 апр 2006 23:52


Този радиатор се казва КОНДЕНЗАТОР.
По принцип подлежи на ремонт, но ако имаш парички най-добре си го смени с нов.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 17 апр 2006 21:58


Да си отговоря сам, както и някой от вас ме посъветваха - днес след като се установи, че въпросния кондензатор е пробит на 9 /да девет/ места, и както майстора се изрази водата ври при пробата, се наложи да се изръся с 250 лева за такова чудо, датско производство /има ги в Импас 56/, 35 лева за труда и смяна на някаква гайка дето резбата и заминала, и 50 лева за пълнене уж с отстъпка, че познавам този дето ми го напълни. Общо за скромната сума от 335 лева вече работи, пусти му климатик. Дано да е за дълго, че тея суми ... май това е по тази тема. Благоаря на колегите за съветите. :lock:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта