Голф3 1.4 ABD задни накладки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Голф3 1.4 ABD задни накладки

Мнениеот VW GOLF3 » Вто 10 ное 2009 0:03


От известно време забелязвам , че ръчната ми се е*ава т.е. като се опитам в някой завой да вляза с ръчна или дори на прав участък да я дръпна и то не с голяма скорост , тя не кове , а едва едва намаля скоростта на колата , натегната е докрай . Според мен задните ми накладки са вече за смяна ... нали :roll: ? Интересува ме лесно ли се сменят , дали ще се оправя сам или да я нося на майстор :? , ако е що годе лесно , моля да ме светнете как става тази процедура ... след свалянето на двете задни колелета какво следва , и цена приблизително ако можете да ми кажете за тези накладки :?:

Колата е Голф3 1.4 ABD




zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни накладки

Мнениеот zdravko_jett » Вто 10 ное 2009 8:20


не е мног трудно само трябва да не се плашиш ама не знам с барабани ли си или с дискове ,пък и модела нна колата не си споменал ,не е кои знае какво няколко пружинки има а видях по надоло че си споменал ама щом е 1.4 едва ли ще е с дискове селд като свввалиш задното колело махач централната капачка с отверка или леко да почукваш с чукч е по ръба, като свалиш капачката се вижда оста има едно шплендче трябва да го извадиш ако го счупиш продават се нови стотинки са,после развиваш болта мисля че и с лула ще стане ама не помня кои номер беше 22 или 24 нож еи по нагоре да беше,също така трябва предварително да отхлабиш ръчната за да можеш да извадиш по лесно барабана,челюстите се даржат горедоло по средата седни като пружинки тях ги освобождаваш с келщите натискаш и завърташ,монтажа е по сщия начин,после следват пружините абе само не трябва да се плашиш ама погледни наи напред дали си за накладки одзад ако имаш някое друго питане питаи но като свалиш барабана и поогледаш ще ти стане ясно


VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни накладки

Мнениеот VW GOLF3 » Вто 10 ное 2009 10:55


Ами колега за какво друго може да съм ако не за накладки :roll: , щом ръчната ми е натегната и пак не хваща както трябва , какво друго може да е , щото аз не съм много компетентен и за мен това са само накладките , сподели какво друго може да е . Ръчната нали се натягя чрез двете гайки горе в купето които са под задния пепелник или има и друго място . Айде кажете колеги от какво друго може да е тогава този мой проблем :?


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Задни накладки

Мнениеот келеш » Вто 10 ное 2009 11:10


При мен беше заседнало или спекло едното жило на ръчната-явно от влагата.
Исках да сменя цилиндърчето на единия барабан.Лесно го махнах,но поставянето после бе невъзможно.Сигурно след махането му,жилото се е освободило и до като се усетя да отхлабя ръчната имаше :banghead: .


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни накладки

Мнениеот zdravko_jett » Вто 10 ное 2009 11:22


колега свали единия барабан и виж как е положението с наклаките, аз съм слущал че 3пъти като смениш предни накладки 4тия път се пада да смениш и предни и задни така че ако е имаш колата одавна и ако си сменил 3 4ифта накладки предни а задни не си сменял никога може да ги смениш


vuikata
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Задни накладки

Мнениеот vuikata » Вто 10 ное 2009 11:26


.....................LOV OPTICHEN I CHIP TUNING KAKTO I AVTO STAKLA ------927

Последна промяна от Pichaga на Вто 10 ное 2009 11:49, променено общо 1 път.
Причина: 1. Комерс 2 кирилица 3 неграмотно мнение


VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни накладки

Мнениеот VW GOLF3 » Вто 10 ное 2009 11:55


Ами колата я имам от 01.08.2008г. и преди около месец и смених предни накладки , спирачна помпа и спирачна течност


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 557
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Задни накладки

Мнениеот bahyr » Вто 10 ное 2009 12:27


Ако си с барабани от вътрешната страна има гумена тапичка,
махаш я светваш с фенерчето и гледаш. Малко е куцо но успяваш да видиш
дебелината на феродото.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Задни накладки

Мнениеот emo-gar » Вто 10 ное 2009 22:38


VW GOLF3,сложното идва най-вече от това че се разглабят лагерите.Прочети първо във форума за тия лагери(демонтаж/монтаж,натягане,гресиране) и след това ти трябва само един камък 24 и едни клещи за шплента.Даже и удължител за камъка 24 може да не трябва.
По същество:за да свалиш барабана трябва да разхлабиш "самонатягащия" клин-едно като рибка е ,вижда се през някоя от дупките за болтове(с фенерче се светка вътре).Та тая "рибка" е закачена с пружинка в долния си край и е необходимо да се повдигне през отвора(с отвертка става),тогава накладките се прибират и барабана се сваля лесно.Търси я по хоризонтала на автомобила,бе не помня отзад или отпред центъра на колелото се пада....Има вероятност след смяна на течност и помпа да са изпуснали задните цилиндри,изобщо да има теч,омасляване по накладките и да не държат.Но това са предположения само.Ако се справиш с горното,следва да запомниш разположението на всички детайли и пружини,и нещо важно:фиксирай цилиндрите в свито положениепред демонтажа на накладките.Аз ползвам клипс(свинска опашка) за целта,може и "технически канап" (телчица някаква)


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19577
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Задни накладки

Мнениеот radotom » Сря 11 ное 2009 12:47


VW GOLF3 написа:Айде кажете колеги от какво друго може да е тогава този мой проблем :?

От задкормилното устройство и от културата му на поведение на пътя! :beat_butt2
Както и от не достатъчно пътни полицаи, явно! :evil:
Научи се да караш като човек, а не като 'голфаджия'!


И освен това- на VW ръчната никога не блокира колелата при движение.
Ако опънеш ръчната спрял и не можеш или поне ти е исключително трудно да тръгнеш- значи все още спирачките са в ред.


Потребителски аватар
sploty
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Задни накладки

Мнениеот sploty » Сря 11 ное 2009 13:03


И аз имах тоя проблем купих накладки и като смъкнах барабаните
старите бяха колкото новите.Оказа се скъсана гумичка на цилиндър,
смених целия цилиндър ,който струваше към 10 лв.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Задни накладки

Мнениеот rudoni » Сря 11 ное 2009 15:08


radotom написа:
VW GOLF3 написа:Айде кажете колеги от какво друго може да е тогава този мой проблем :?

От задкормилното устройство и от културата му на поведение на пътя! :beat_butt2
Както и от не достатъчно пътни полицаи, явно! :evil:
Научи се да караш като човек, а не като 'голфаджия'!


И освен това- на VW ръчната никога не блокира колелата при движение.
Ако опънеш ръчната спрял и не можеш или поне ти е исключително трудно да тръгнеш- значи все още спирачките са в ред.


спомагателната /ръчна , крачна / служи да задържа автомобила за дълго /продължително/време на всякакъв терен под наклон 16% /не градуси/.и в аварийни ситуации за намаляване на скороста до безопастни граници!не ползвайте спирачката за щяло и нещяло! и се чудим защо има жертви по пътя!


VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни накладки

Мнениеот VW GOLF3 » Чет 12 ное 2009 0:07


Добре , а онзи ден пък спирам на една улица с наклон и съм опънал ръчната и колата лека по лека взе да тръгва , добре че сестра ми беше вътре и спря колата , дръпна с всичка сила , колкото може ръчната и така спряхме автомобила


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Задни накладки

Мнениеот Haralampi » Чет 12 ное 2009 0:10


VW GOLF3 написа:Добре , а онзи ден пък спирам на една улица с наклон и съм опънал ръчната и колата лека по лека взе да тръгва , добре че сестра ми беше вътре и спря колата , дръпна с всичка сила , колкото може ръчната и така спряхме автомобила


Ти явно страхотно си я опънал, щом сестра ти я е додръпнала mhihi


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Задни накладки

Мнениеот rudoni » Чет 12 ное 2009 0:15


приятелю, предполагам от тук че не ти работи системата за автоматично регулиране на спирачките!понякога задните челюсти погребват колата- не се износват поради устройството на системата!
може да искат само регулиране , знам ли?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта