проблем със задно окачване на Jetta Cat

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
jetko
Мнения: 68
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria
Контакти:

проблем със задно окачване на Jetta Cat

Мнениеот jetko » Чет 03 дек 2009 1:19


Здравейте колеги, искам да попитам за един съвет относно моята Джета. Става въпрос за следното: от място без товар в колата задницата се вижда как е почти на едно ниво спрямо предницата, а като седне един човек отзад или се сложи някакъв товар в багажника, дори и минимален, задната и част просто кляка. Сигурен съм, че проблема е в пружините, но се чудя кой вариант да предприема, смяна на пружините или повдигане на самите пружини. Някои колеги ми препоръчват повдигане с втулки от долу или отгоре между пружината и купето, а други да сменя пружините с по твърди и малко по високи.Има и едни тампони, които се провират между самите пружини, та засега обмислям вариантите и се допитвам до вас. Мерси предварително




zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем със задно окачване на Jetta Cat

Мнениеот zdravko_jett » Чет 03 дек 2009 7:35


колега и аз имам джетта и при мен е горе доло така + това багажника на джеттата е по назад от колкото на голфа,което допринася до клякане и до вдигането на предницата,по скоро пробваи с тампони между навивките мисля че ще е по добър вариянт

Последна промяна от zdravko_jett на Съб 05 дек 2009 11:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ceslav
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем със задно окачване на Jetta Cat

Мнениеот ceslav » Съб 05 дек 2009 10:45


zdravko_jett написа:по скоро бробваи с тампони между навивките мисля че ще е по добър вариянт


ТЦ !
Аз също имам Джета и същия проблем.Сложих от тия гумени тампони,но освен,че не се вдигна стана като голф,друса и в дупките сякаш си без пружини.Някой беше споменал за предни ладови пружини,но не се сещам в коя тема беше.
Ако някой наистина е решил проблема, нека сподели!


Потребителски аватар
alex_zazy
Мнения: 1045
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 6:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен Golf 2 GTI 8v 1990г. черен брикет!

Re: проблем със задно окачване на Jetta Cat

Мнениеот alex_zazy » Съб 05 дек 2009 18:01


... стана като голф....
Че тя си е голф :063: с раница!

Иначе по темата сложи си втулки под чашата и ще си решиш проблема!


simeon1951
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ветово

Re: проблем със задно окачване на Jetta Cat

Мнениеот simeon1951 » Съб 05 дек 2009 21:30


Здравейте колеги. Това което ви вълнува аз съм го правил на три автомобила. На първия поставих нови пружини от Руски автомобил ВАЗ 2108 , като се отрязват две витки. На другите два подложих втулки на амортесйорите под талерката , дълга 80 мм. На външен вид всичко е еднакво ,но возията различна.Руските пружини возят по твърдо , а оригиналните по-меко. Повдигал съм и предница , но там нещага са по-сложни трубва струг но за сметка на това колата става стабилна.


Потребителски аватар
jetko
Мнения: 68
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria
Контакти:

Re: проблем със задно окачване на Jetta Cat

Мнениеот jetko » Пон 07 дек 2009 20:37


Благодаря за мненията дотук, засега се спирам на варианта с втулките, които се монтират отдолу. Те няма да са проблем понеже струга ми е в ръцете дет се казва :D ,монтирането ще е по - голяма играчка. Ако не постигна резултат ще потърся същите оригинални пружини, от някоя авто морга, само че ще ги пробвам на твърдост спрямо моите преди да ги взема.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта