Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот gadniqt » Нед 23 май 2010 20:50


mariovasi написа::roll: Това е датчика който ти казват колегите по горе.
Той щраква като щипка...а и може да влезе само
по един начин.

Знаеш ли кво направих веднъж (и аз имах такива неволи).
Отидох до магазин на А+ ,помолих момчето да ми даде един датчик.
Отворих капака пред магазина ,развих капачката на антифриза ,и я завих.
Свалих стария датчик (скоба е и с клещи) ...да са истекли 50 гр. антифриз,
и сложих новия .
Пробвах видях и се убедих че положението е същото и върнах стария.
Момчето от магазина каза
Поне пробва.

ПП Щото утре майстора ще ти каже давай те тия са тъй.
Пък знам може да е съвестен да ти обърне внимание.


Мерси за съвета,ама мен си ме е срам :oops:

А нещо да не се е обезвъздушила още,макар че е оставих да работи с отворена капачка и парното на МАКС 5-10 минути. После да съм е карал 1-2 пъти по 5-10 километра.




Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Zlobomir » Нед 23 май 2010 22:10


Обезвъздушава се сама, дори мисля че и с затворена капачка.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Петър Петров » Нед 23 май 2010 22:51


Обезвъздушава се сама със затворена капачка! Ако я оставиш за десет минути с отворена капачка пак ше треа да досипваш, щото ше изплюе и това, дето е сипано...


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Zlobomir » Нед 23 май 2010 23:09


Абе не плюе, не и ако не се форсира, поне моята. Веднъж я бях карал на 25 км равен път отворена (щото съм блейка) и като стигнах, си имаше течност до средата на казанчето, примерно 300 мл под мин белега. Мой приятел обаче така отсвири мотора на Пасата си, за 70 км. :049:


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот gadniqt » Нед 23 май 2010 23:13


Zlobomir написа:Абе не плюе, не и ако не се форсира, поне моята. Веднъж я бях карал на 25 км равен път отворена (щото съм блейка) и като стигнах, си имаше течност до средата на казанчето, примерно 300 мл под мин белега. Мой приятел обаче така отсвири мотора на Пасата си, за 70 км. :049:

мда не плюе(поне ако нечакаш повечко време :) ).то тоя "ефект" е май само ако отвориш капачката при загрял двигател. Иначе за обезвъздушаването бях чел теми,че е добре да си го направя сам,да не се разчита на самообезвъздушаването.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Петър Петров » Нед 23 май 2010 23:33


gadniqt написа:
Zlobomir написа:Абе не плюе, не и ако не се форсира, поне моята. Веднъж я бях карал на 25 км равен път отворена (щото съм блейка) и като стигнах, си имаше течност до средата на казанчето, примерно 300 мл под мин белега. Мой приятел обаче така отсвири мотора на Пасата си, за 70 км. :049:

мда не плюе(поне ако нечакаш повечко време :) ).то тоя "ефект" е май само ако отвориш капачката при загрял двигател. Иначе за обезвъздушаването бях чел теми,че е добре да си го направя сам,да не се разчита на самообезвъздушаването.

И как ще го обезвъздушиш сам без да разчиташ на самообезвъздушаването? Иначе за плюването - я пробвайте ня място или в задръстване за десетина минути без капачка, па да видиме кво ше стане :lol: аз не бих


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот gadniqt » Нед 23 май 2010 23:36


Петър Петров написа:
gadniqt написа:
Zlobomir написа:Абе не плюе, не и ако не се форсира, поне моята. Веднъж я бях карал на 25 км равен път отворена (щото съм блейка) и като стигнах, си имаше течност до средата на казанчето, примерно 300 мл под мин белега. Мой приятел обаче така отсвири мотора на Пасата си, за 70 км. :049:

мда не плюе(поне ако нечакаш повечко време :) ).то тоя "ефект" е май само ако отвориш капачката при загрял двигател. Иначе за обезвъздушаването бях чел теми,че е добре да си го направя сам,да не се разчита на самообезвъздушаването.

И как ще го обезвъздушиш сам без да разчиташ на самообезвъздушаването? Иначе за плюването - я пробвайте ня място или в задръстване за десетина минути без капачка, па да видиме кво ше стане :lol: аз не бих

ами то ясно,че ще почне да изкипява,ама идеята беше от студен двигател на пуснато парно на макс за 5-10 минути :),пък и доста се промени насоката на темата :)....както и да е мерси за отговорите :bowdown


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Петър Петров » Нед 23 май 2010 23:39


Колега, това че си пуснал перката на макс не значи, че върти водата по-бързо или бавно! Водата си се върти първо през малкия кръг - глава, блок и парно радиаторче, като загрее почва да пълни и да върти водата и през радиатора, за това няма разлика какво ще направиш с клапите на парното.
Марио - факта, че не си сложил термостата както не трябва, не значи, че не е сложен кофти! Не си виждал просто :lol:
Колега, провери или карай на майстора и вижте как е сложен термостата и уплътнението...


br1lata88
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 31 мар 2009 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: blagoevgrad

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот br1lata88 » Пон 24 май 2010 0:01


Колега, провери или карай на майстора и вижте как е сложен термостата и уплътнението...
:да:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот chefito » Пон 24 май 2010 11:55


br1lata88 написа:Колега, провери или карай на майстора и вижте как е сложен термостата и уплътнението...
:да:


Това е верният отговор!

Има малки каналчета и ако сте го сложили леко криво при стягане са заминали...провери внимателно и ако всичко е здраво го нагласете наново....ако сте ги прецакали си за нов тройник....


Ka6iKa
Мнения: 199
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Ka6iKa » Пон 24 май 2010 12:01


Zlobomir написа:Термостатът не е ли долу при помпата? А тройникът горе на главата?

Колега ти май само трупаш мнения във форума и безмислици по темите седни чети вместо да пишеш дадох веднъж съвет такива да ги режат за да неспамят. :bowdown :bowdown :bowdown


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот Zlobomir » Пон 24 май 2010 12:08


Ka6iKa написа:
Zlobomir написа:Термостатът не е ли долу при помпата? А тройникът горе на главата?

Колега ти май само трупаш мнения във форума и безмислици по темите седни чети вместо да пишеш дадох веднъж съвет такива да ги режат за да неспамят. :bowdown :bowdown :bowdown

Ми щом още си спамя, значи съветът ти е бил глупав. Това е форум все пак, не виждам какво ти пречи и да се поуча в нещо, без да пускам цяла тема "къде е термостата на Х". А на вас всезнаещите хвала. :bowdown :bowdown :bowdown И можеше да ми пишеш на ЛС, както и аз щях да ти отговоря. Твоите съвети темата не касаят. :wink:


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проблем с температурата,след смяна на тройника - Г3

Мнениеот rokera671 » Пет 28 май 2010 21:20


Един Приятел ми смени термостата и от тогава троиника ми си тече и си доливам . :(



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта