пръскалка чистачки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот vpetrovbg » Вто 10 авг 2010 20:34


TiL написа:
vpetrovbg написа:Нещо друго ми дойде, като идея, има едни зъболекарски игли, различни дебелини, приличат на спирали, с тях почистват зъбните канали, мисля, че е пластична и не се чупи лесно, ако можеш от някъде да се сдобиеш с такава, може и да свърши работа! :wink:



Хахаха а знаеш ли колко струват? За тез пари де ще ги даде за игла ще си вземе казанче с моторче и пръскала mhihi mhihi mhihi

Човека пита, а аз давам идея! :Mr Green Fun
Е, ако има приятел зъболекар ще му са без пари!




Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот ivo_555 » Сря 11 авг 2010 17:20


абе хора, много се задълбочавате, с най проста игла пак става, само че е по добре да ги свалите и да надувате с уста за да излязат боклуците!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот muns61 » Сря 11 авг 2010 17:51


ivo_555 написа:абе хора, много се задълбочавате, с най проста игла пак става, само че е по добре да ги свалите и да надувате с уста за да излязат боклуците!

Бе що да не е по сложния начин?
После сложете филтърчета на маркучите от помпичката. Стават и безинови от 2 лева.
:beer :beer


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот vpetrovbg » Сря 11 авг 2010 18:12


muns61 написа:
ivo_555 написа:абе хора, много се задълбочавате, с най проста игла пак става, само че е по добре да ги свалите и да надувате с уста за да излязат боклуците!

Бе що да не е по сложния начин?
После сложете филтърчета на маркучите от помпичката. Стават и безинови от 2 лева.
:beer :beer

До сега на мен никога не ми са се запушвали пръскалките! Така, че, ако наливате чиста течност и в системата няма боклуци, не са ви необходими такива филтърчета! :wink:


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот ivo_555 » Сря 11 авг 2010 18:19


Ако можех да си позволя течност за чистачки и през лятото нямаше да карам 16 г. кола. Наливам чешмяна вода с 50 - 100 гр. препарат за прозорци. Съмнявам се че лятната течност има нещо повече в нея!


rumensimeonov
Мнения: 98
Регистриран на: Пет 23 юли 2010 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VARNA

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот rumensimeonov » Сря 11 авг 2010 19:22


Има течности за чистачки концентрат 1:100 по 2-3-5 лева за 250-300 мл.; само за инфо - днес гледах на промоция в Алати за 2лв. 300 мл., които са достатъчни за 30 литра!!!


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот тръба » Сря 11 авг 2010 22:53


С бормашината ги боцнах преди няколко години и забравих за регулиране и запушване...(има едно като съчма в пръскалката, дето за регулиране на посоката-това трябва да се махне!)...даже и дебита се вдигна...

Последна промяна от тръба на Сря 11 авг 2010 23:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот Ljubon » Сря 11 авг 2010 22:56


тръба написа:С бормашината ги боцнах преди няколко години и забравих...

Сега като пожарен кран ли пръскат? :applause:


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот vpetrovbg » Чет 12 авг 2010 11:11


ivo_555 написа:Ако можех да си позволя течност за чистачки и през лятото нямаше да карам 16 г. кола. Наливам чешмяна вода с 50 - 100 гр. препарат за прозорци. Съмнявам се че лятната течност има нещо повече в нея!

Мале, мале! Има концентрат 1:10 за 3,00 лева и не мога да го изпръскам цялото колчество за сезона!
Колега, ще ти дам приятелски съвет, без да се засягаш: като не можеш да поддъжаш автомобил - недей да караш! Ми то с тези ти расзъждения ти си опасен за всички на пътя! Сигурно караш и с "нови" гуми втора употреба и без застраховка ГО, щото ходиш само до село? :beat_butt2
Всичко опира не до парите, а до съзнанието :screwy . Да си чувал, че "икономията е майка на мизерията" и най-вече "евтиното излиза скъпо"?
Утре, не дай си Боже, не ти хванат спирачките, защото си със скапани гуми или не си сменил спирачната течност на 2 години и тя закипи, блъснеш някой човек и после замислял ли си се какво следва? За едни 400 лева за гуми и 10 лева спирачна течност? А с такива случаи е пълно, казвам го от лични наблюдения! :beat_butt2 Такива, като теб са абсолютно безотговорни към себе си и към околните! :beat_butt2
Извинявам се, че се отклоних от темата, но не мога да сдържа гнева си към такива ....


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот Ljubon » Чет 12 авг 2010 11:22


Хайде стига вече, от елементарни пръскалки за 4лв. се стигна до генерални изводи за живота!
По темата накратко: бъркаш с игла, ако не се отпуши, отиваш в магазина! :012:


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот vpetrovbg » Чет 12 авг 2010 11:40


Ljubon написа:Хайде стига вече, от елементарни пръскалки за 4лв. се стигна до генерални изводи за живота!
По темата накратко: бъркаш с игла, ако не се отпуши, отиваш в магазина! :012:

Ами, каквото повикало - такова се обадило! :)
То и за една елементарна пръскалка - цяла тема!? :roll:


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот ivo_555 » Чет 12 авг 2010 14:54


vpetrovbg написа:
ivo_555 написа:Ако можех да си позволя течност за чистачки и през лятото нямаше да карам 16 г. кола. Наливам чешмяна вода с 50 - 100 гр. препарат за прозорци. Съмнявам се че лятната течност има нещо повече в нея!

Мале, мале! Има концентрат 1:10 за 3,00 лева и не мога да го изпръскам цялото колчество за сезона!
Колега, ще ти дам приятелски съвет, без да се засягаш: като не можеш да поддъжаш автомобил - недей да караш! Ми то с тези ти расзъждения ти си опасен за всички на пътя! Сигурно караш и с "нови" гуми втора употреба и без застраховка ГО, щото ходиш само до село? :beat_butt2
Всичко опира не до парите, а до съзнанието :screwy . Да си чувал, че "икономията е майка на мизерията" и най-вече "евтиното излиза скъпо"?
Утре, не дай си Боже, не ти хванат спирачките, защото си със скапани гуми или не си сменил спирачната течност на 2 години и тя закипи, блъснеш някой човек и после замислял ли си се какво следва? За едни 400 лева за гуми и 10 лева спирачна течност? А с такива случаи е пълно, казвам го от лични наблюдения! :beat_butt2 Такива, като теб са абсолютно безотговорни към себе си и към околните! :beat_butt2
Извинявам се, че се отклоних от темата, но не мога да сдържа гнева си към такива ....


Пич, това че не ми се дават грешни пари за течност, която е не повече от вода с препарат за стъкла, не значи че съм безотговорен на пътя, да засегна ме, ти не можеш да си вадиш извод от едни пръскалки за мен, щото ми е писнало да гледам смачкани коли и убити хора по улиците от коли с гуми за по 400 лева, и нова спирачна течност! Точно за съзнанието си прав, по добре с гуми за 100 лева ама със съзнание, от колкото без но с гуми за 400 лева! Айде чао!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: пръскалка чистачки

Мнениеот muns61 » Чет 12 авг 2010 15:10


ivo_555 написа:
vpetrovbg написа:
ivo_555 написа:Ако можех да си позволя течност за чистачки и през лятото нямаше да карам 16 г. кола. Наливам чешмяна вода с 50 - 100 гр. препарат за прозорци. Съмнявам се че лятната течност има нещо повече в нея!

Мале, мале! Има концентрат 1:10 за 3,00 лева и не мога да го изпръскам цялото колчество за сезона!
Колега, ще ти дам приятелски съвет, без да се засягаш: като не можеш да поддъжаш автомобил - недей да караш! Ми то с тези ти расзъждения ти си опасен за всички на пътя! Сигурно караш и с "нови" гуми втора употреба и без застраховка ГО, щото ходиш само до село? :beat_butt2
Всичко опира не до парите, а до съзнанието :screwy . Да си чувал, че "икономията е майка на мизерията" и най-вече "евтиното излиза скъпо"?
Утре, не дай си Боже, не ти хванат спирачките, защото си със скапани гуми или не си сменил спирачната течност на 2 години и тя закипи, блъснеш някой човек и после замислял ли си се какво следва? За едни 400 лева за гуми и 10 лева спирачна течност? А с такива случаи е пълно, казвам го от лични наблюдения! :beat_butt2 Такива, като теб са абсолютно безотговорни към себе си и към околните! :beat_butt2
Извинявам се, че се отклоних от темата, но не мога да сдържа гнева си към такива ....


Пич, това че не ми се дават грешни пари за течност, която е не повече от вода с препарат за стъкла, не значи че съм безотговорен на пътя, да засегна ме, ти не можеш да си вадиш извод от едни пръскалки за мен, щото ми е писнало да гледам смачкани коли и убити хора по улиците от коли с гуми за по 400 лева, и нова спирачна течност! Айде чао!

Напълно подкрепям Иво!
Лятна течност за чистачки се прави с вода, миещ препарат, натриев фосфат, оцветител и ароматизатор.
Калгона е фосфат.
То ако не е специално от магазина, не мие, така ли? А тази течност, дето мие мушичките, знаете ли как се отразява на боята, особено червена и по - стара?
За жените щели да пуснат специален дискокалоричен диетичен бензин, ама май и за мъжете ще се намери нещо такова.
По темата. Отиваш при някой с компресор и духалка, махаш маркучето от пръскалката и надуваш по обратен път през дюзата. След като прочистиш всички дюзи, слагай филтри на помпата.
:beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта