Относно ксенон

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
prashcho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 мар 2009 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Относно ксенон

Мнениеот prashcho » Сря 01 дек 2010 9:00


Здравейте колеги, имам проблем със ксенона, постояно ми се нулира часовника и редица други аномалии, та имам 1 молба, която се отнася по скоро за собствениците на коли с 1.6 бензин (АФТ, АЕК) с монтиран и работещ безпроблемен ксенон - нека да направят снимки къде точно са им монтирани баластите, защото много се съмнявам, че моите не са на подходящо място монтирани и от там ми идват проблемите. Правил съм какви ли не опити с други баласти,захранване директно от акумулатора с реле, допълнително замасяване, нов акумулатор и ефект няма :| Затова си мисля, че е от мястото на което са монтирани.
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
naskogolf
бърз голфаджия
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 9:33
Автомобил: Passat B 7 Alltrack
Двигател: 2 CFG 2014
Местоположение: София

Re: Относно ксенон

Мнениеот naskogolf » Сря 01 дек 2010 9:29


Аз съм с AEK и ксенон от три години и нямам проблеми,ако искаш да се видиме някаде и да погледнеш.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Относно ксенон

Мнениеот bobocamaro » Сря 01 дек 2010 18:42


Хм, щом си минал през релета и стабилна маса ти остава само едно.Точно на входа +12 волта на баластите запой кондензатор 3500uf/16v към самите червено/черно жици.Паралелно на него 100nf/35v, след това прережи кабела по който идва плюс и запой последователно 10 амперов диод.В правилната посока естествено.Тая схема ти гарантира че каквито и смущения да генерират баластите, няма да успеят да плъзнат към инсталацията.
Иначе-други баласти.


Потребителски аватар
Getoni
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лесидрен
Контакти:

Re: Относно ксенон

Мнениеот Getoni » Сря 01 дек 2010 18:44


Имах същия проблем с ксеноните на Луксима преди две години и какво ли не пробвахме и не се оправи и ги махнах,всичко е от ментаците ксенони дето се продават.Имах цяла тема по въпроса във форума.


Потребителски аватар
dimitar_85
Мнения: 292
Регистриран на: Сря 17 яну 2007 10:28
Автомобил: VW Passat B5.5
Двигател: AWX 2004g
Местоположение: Пазарджик

Re: Относно ксенон

Мнениеот dimitar_85 » Сря 01 дек 2010 22:09


bobocamaro написа:Хм, щом си минал през релета и стабилна маса ти остава само едно.Точно на входа +12 волта на баластите запой кондензатор 3500uf/16v към самите червено/черно жици.Паралелно на него 100nf/35v, след това прережи кабела по който идва плюс и запой последователно 10 амперов диод.В правилната посока естествено.Тая схема ти гарантира че каквито и смущения да генерират баластите, няма да успеят да плъзнат към инсталацията.
Иначе-други баласти.


колегата е писал че е опитвал с други баласти.

Колега защо не отидеш при някой който продава и монтира ксенони и да опитате с тези STOP ERROR кабели.те са против грешки в компа.можеби ще помогнат.потърси в раздел"Платени обяви"някой от колегите който продава такива кабели да се разберете да пробваш и ако стане тогава да купуваш.Дано да се съгласят.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Относно ксенон

Мнениеот bobocamaro » Сря 01 дек 2010 22:32


dimitar_85 написа: тези STOP ERROR кабели.те са против грешки в компа..

за лъжене на ECU, че колата е с халогенови лампи.Такава екстра тази кола няма-какво още трябва да пробва/закупи колегата?


Потребителски аватар
Petko_91
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 18:58
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 120+

Re: Относно ксенон

Мнениеот Petko_91 » Чет 02 дек 2010 1:33


абе аре бе толкоз много хора са вече с китайски ксенони познати как баш на твоя голф така ще става ,а на другите не ,нещо ти куца и не е от ксенона ;)


Потребителски аватар
Petko_91
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 18:58
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 120+

Re: Относно ксенон

Мнениеот Petko_91 » Чет 02 дек 2010 1:35


TiL написа:А защо пък да е от ксенона? Аз съм с голф 3 и често ми се нулира километража, а нямам ксенон :screwy Та Що не пробваш без ксенона известно време за да разбереш дали наистина е от него :)

за тебе нов акумолатор или предпоследния бушон мисля че беше :D


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Относно ксенон

Мнениеот passat_rs » Чет 02 дек 2010 1:54


Преди около 3 месеца закупихме с приатели 8 комплекта ксенон за 47 лв. комплекта (марка неизвеста но всичките са еднакви). 2-та са монти на голф 3 1З, проблеми никакви 2-та на голф 3 АБФ, 2-та на пасат б4 АГГ и останалите 2 на моя пасат б4 ААЗ единственния от всичките без еку. проблеми при другите няма никакви всичко е ок. но при мен при всяко включване на фаровете(демек клси) лампата или на маслото или на водата премигва а при загасен двигател се включва зумера на маслото. От начало бях с релета проблема го имаше, после махнах релетата проблема си остана, закрепих баластите за най якото желязо в коша- проблема остана. Преди месец увих кабелите с алуминиево фолио (така ме посаветваха) и проблема пак го има но какво мога да кажа доволен съм от светлината на ксенона свиква се :beer


prashcho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 мар 2009 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Относно ксенон

Мнениеот prashcho » Чет 02 дек 2010 7:16


Мерси колеги, ще пробвам написаните неща тук и ще кажа има ли ефект, няма ли...


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно ксенон

Мнениеот i.e.i » Чет 02 дек 2010 8:12


При мен се "бъгва" оборотомера (отчита по- малко).Интересното е ,че при влажно време
няма проблем.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Относно ксенон

Мнениеот yoan4o » Чет 02 дек 2010 9:31


Аз съм с АФТ.
Единия баласт ми е монтиран м/у бомбето и филтърната кутия, на самия калник.
Ето ти снимка да видиш!
Изображение
Другия баласт е пъхнат зад казанчето за чистачките, на за него нямам снимка.
Така е от близо 2г. и нямам никакъв проблем.
Ксенона не е марков.


prashcho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 мар 2009 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Относно ксенон

Мнениеот prashcho » Чет 02 дек 2010 9:44


Мерси колега за снимката, ще пробвам да сложа и моя там.. защото забелязах, че когато изключа десния баласт ( до филтъра ) нямам никакви проблеми.. но докато го закача и отново ядове! Размених двата баласта и пак същата работа..


prashcho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 мар 2009 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Относно ксенон

Мнениеот prashcho » Пет 03 дек 2010 21:05


Благодаря на всички колеги, които се включиха с мнение, особенно на колегата yoan4o за снимката на мястото на баласта :beer . Проблема за сега е уж решен пък ще видим какво ще стане. След старателно увиване на баластите и кабелите във фолио(отгоре фолиото с изолирбанд), смяна на местоположението им и още 1 замасаване - проблема изчезна. Надявам се, че всичко вече приключи. :banana



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта